Skocz do zawartości
hooded

[PORADNIK] Flashowanie basebandu

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi nie chce działać ten program:

capturevb.png

capturekde.png

OS Win7 x64, resetowałem fona, komp, próbowałem w recovery - tylko nie sprawdzałem tego trybu emergency - jak go włączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy miałeś przy tej operacji włączone debugowanie ? Tryb emergency uruchomi się sam. Jeżeli już chcesz uruchomić ręcznie to robisz to tak

6. Naciśnij i trzymaj Vol. UP + Return i podłącz kabel usb telefon <-> komp

Powinien na telefonie pojawić sie zielony ekran z napisem EMERGENCY

- u mnie nie działała ta kombinacja klawiszy i olałem ją

Cytat z tego, wątku http://forum.android.com.pl/f110/wgrywanie-oryginalnego-oprogramowania-naprawa-po-za-ym-zflashowaniu-telefonu-53554/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Debugowanie mam zawsze włączone bo jeśli podłączam fona do PC to tylko w jednym celu - Android Commander :)

Ale problem chyba nieaktualny, właśnie podłączyłem telefon do laptopa z Win XP x86 i tam wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może nie wyłączyłeś LG Virtual Modem, o którym jest napisane w gdzieś w połowie lub pod koniec poradnika :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze - poradnik czytałem 10 razy przed jakimkolwiek działaniem;

Po drugie - wszystko wykonuję zgodnie z poradnikiem (nie widzi mi się uwalenie fona bo czegoś nie doczytałem...);

Po trzecie - nie mam pomysłu co napisać... ;P

Problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo po prostu złośliwość rzeczy martwych, mając X10 mini pro kiedy podłączałem ją do lapka przez USB fiksował dotyk, reagował inaczej niż chciałem. Po podłączeniu do PC problem nie występował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boberq

Ja mam pytanie co tak naprawde daje nam nowy baseband? Lepsze polaczenie GSM czy co bo nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba nic nie daje, ale np dla cyana i romow mu podobnych wymagane jest posiadanie starego basebandu, tymczasem dla stockowego 2.3.3 trzeba juz miec nowy inaczej nie bedziesz mial zasiegu. oczywiscie nie musisz tym sposobem flashowac basebandu jesli updatujesz przez oprogramowanie LG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qrzywy

Witam Panowie.

Podczas aktualizacji uwaliłem telefon, teraz nie mam imei. Szukałem wszędzie i wiem że potrzebuje pliku nv2 do p500.

Nie robię tu żadnego przekrętu itp... telefon w pełni legalny , mogę pokazać oryginalne pudełko i papiery.

Potrzebuje tego pliku aby go wyedytować zmienić numer imei na mój i wgrać do telefonu.

Na dzień dzisiejszy telefon sie uruchamia ale nie ma zasięgu..

Proszę o pomoc.

post-82462-14255699526321_thumb.jpg

Edytowane przez qrzywy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hooded

Mam wrażenie że nie bardzo zrozumiałeś co to za proces i po co go się robi. Przeczytaj pierwszy post. Nie podałeś żadnych informacji na temat swojego telefonu i całego procesu. Brak zasięgu jest rzeczą normalną jeśli po tym procesie nie zmieniłeś romu na odpowiedni. Imei też masz prawidłowy. W folderze gdzie masz wszystkie pliki do tej operacji jest folder z twoim nr imei i tam jest plik nv2 z kopią zapasową dzięki któremu można naprawić wszystkie szkody. Ale moim zdaniem to uwaliłeś proces przygotowania do operacji a nie telefon;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi