Skocz do zawartości
hooded

[PORADNIK] Flashowanie basebandu

Rekomendowane odpowiedzi

qrzywy

No właśnie nie mam tego pliku i tu cały pies pogrzebany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hooded

Powtórze raz jeszcze. Kompletnie nic nie powiedziałeś ani o swoim telefonie ani o tym co dokładnie zrobiłeś i co się stało z nim podczas flashowania więc pomaganie Ci jest jak wróżenie z kart ale z Twojego ,,stylu" pisania wnioskuje że po prostu wszystko przebiegło prawidłowo a Ty po prostu nie wiesz po co się flashuje baseband i jakie są tego skutki a do modowania podszedłeś bez żadnej wiedzy na ten temat i tyle. Zresztą nie sflashowało by Ci basebandu gdyby nie została wcześniej wykonana kopia zapasowa. Tyle na ten temat. Jeśli w następnym poście nie napiszesz jakiego androida miałeś, w jakim celu zmieniałeś baseband, jaki baseband flashowałeś, jaki masz rom i jak przebiegł cały proces to nie liczyłbym na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Mam takie pytanie.

Na chwilę obecną mam oficjalny rom 2.2.2 z Play, telefon mam od wczoraj więc chcę żeby troszkę pochodził "na gwarancji" zanim zabiorę się za modowanie. Chciałbym zaktualizować sobie do oficjalnego 2.3 od play. Jak wiadomo, ma on nowy baseband. Po 2-3 tyg chciałbym jednak wgrać CM albo coś ciekawszego o ile się pojawi. Wymagany będzie stary baseband i tu moje pytanie:

Czy konieczne będzie flaschowanie basebandu zgodnie z tym poradnikiem czy mógłbym po prostu wrócić na oficjalny playowy 2.2.2 wg. tego poradnika forum.android.com.pl/f110/wgrywanie-oryginalnego-oprogramowania-naprawa-po-za-ym-zflashowaniu-telefonu-53554/ i mieć znowu stary baseband?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hooded

Mozesz ale bardziej mądre i bezpieczne jest flashowanie basebandu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hooded

Nie sugeruj się screenem tylko flashuj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Dzięki, poszło bez problemu. Ostrożności nigdy za wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gollum

Witam ! Wczoraj chciałem wgrać sobie Cyanogena a tu zatrzymałem się na flashowaniu basebandu :D Otóż problem jest w tym, że gdy kliknę downloąd i ten pojawi się "Trying to comunicate with phone" czy coś takiego i pod spodem "Checking... XXX sec" ( pod xxx zależnie ile czekam ) Oczywiście włącza się wtedy emergency mode. To jakiś błąd czy po prostu muszę długo czekać aż to się zrobi ? Mam telefon dopiero od 2 dni ale po co mam użytkować andka 2.3.3 jak mogę mieć o wiele lepszego cyanogena z podkręconym procesorem :) ? Prosiłbym o w miarę szybką i nieskomplikowaną odpowiedź. Może łatwiej byłoby znów wgrać androida 2.2.2 ?

EDIT: Rozwiązałem problem :) Spróbowałem zflashować baseband na laptopie ( wcześniej na stacjonarnym ). Wgralem LG UnitedMobileDriver i msxml no i zadziałało :) Cyanogen wzywa :D !

Edytowane przez Gollum
    Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ! Chciałem wgrać sobie Cyanogena zatrzymałem się na flashowaniu basebandu, problem polega na tym ze podczas fleshowania wyskoczyl mi ERROR ASR....(cos tam nie pamietam). Teraz telefon nie raguje na nic, komputer w zadnym programie nie widzi telefonu. Po podlaczeniu telefonu do kompa wyswietla sie tylko logo Lg i zawiecha. Mam plik NV, co robic ?

Edytowane przez mordeczka0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi