Skocz do zawartości
Kacpi

Folia ochronna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak, miałem już kilka folii różnych producentów, czy to na cały ekran czy tylko na płaska część, i żadna nie spełniała do końca swojego zadania. Folie na cały ekran odklejały się po bokach i odstawały co dawało efekt "ramki", gdzie gromadził się kurz. Były to folie bezklejowe. Natomiast folie na płaską część - wiadomo, nie chroniły całej przedniej szyby co mijało się z celem i bylo dość nie wygodne w użytkowaniu. Zastanawiam się teraz nad zakupem folii invisible shield, ktoś w tym temacie ją polecał, może dzięki temu sprejowi będzie się ona lepiej trzymać. Tylko mam nadzieje że uda mi się ją prawidłowo przykleić bo 50zł za folie to nie jest tanio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matiEX

No to czekam z niecierpliwością na opinie i wrażenia ;)

Wysłane z HTC Sensation za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja właśnie dzisiaj, pomimo męczarni z założeniem zepsułem 2 sztuki oryginalne od HTC, nie wiem czy jest jakiś sposób żeby oczyścić warstwę z klejem z kurzu, próbowałem już mydła i wody, niestety nic to nie dało no i zostają zacieki, może polecicie jakąś inną folię albo jakiś złoty sposób zakładania nowej lub oczyszczenia starej? ;)

Z folią HTC powinno wystarczyć to:

Jeśli nie jest bardzo zabrudzona to zdejmiesz większość zabrudzeń ;) Wodą jest bardzo ciężko zmyć drobiny kurzu, bo problematyczne jest np chwycenie folii tak by nie zostawić odcisków palców, by nie pogiąć folii. Taśma powinna dać radę :)

Zastanawiam się teraz nad zakupem folii invisible shield, ktoś w tym temacie ją polecał, może dzięki temu sprejowi będzie się ona lepiej trzymać. Tylko mam nadzieje że uda mi się ją prawidłowo przykleić bo 50zł za folie to nie jest tanio.

Myślę, że InvisibleShield (ale ta od ZAGGa) zda na pewno egzamin. To miękka folia z grubą warstwą silikonowego kleju (nie słyszałem o przypadkach zniszczenia wyświetlacza), jej cechą jest charakterystyczna "skórka pomarańczy" na powierzchni. To folia bardzo wytrzymała i mocno przylegająca, wiec na Sensation nie powinna odchodzić. Sprej jaki dołączony jest do opakowania to antystatyczny płyn na bazie wody destylowanej, który ułatwia montaż. Nie pomaga w mocniejszym przyleganiu do ekranu.

Skórka pomarańczy nie wszystkim odpowiada (wrażenia opisują użytkownicy w temacie: http://forum.android.com.pl/f454/folia-invisible-shield-130809/ ), ale szczerze mówiąc może to być najlepszy wybór do Waszego telefonu.

Każda folia ma jakieś "ale", jest jeszcze dużo do zrobienia ;)

pozdrawiamy!

zespół 3MK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matiEX

Dzięki za radę, spróbuję i dam znać jak poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma problemu, czekamy na refleksje ;)

pozdrawiamy,

zespół 3MK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    casoni

Ja mam tę folię (InvisibleShield) kilka miesięcy i jest OK. Bardzo łatwy montaż i nic nie odchodzi. Nawet na zagięciach ekranu przylega idealnie. Zdarzyło mi się, że po kilku tygodniach zaczął mnie denerwować paproch, który wdał się przy naklejaniu folii więc odkleiłem folię, popryskałem ponownie płynem i nakleiłem. I do dziś wszystko w porządku.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matiEX

Niestety nie da rady nic z pobrudzoną folią zrobić, jeżeli tyle co można duże drobinki zebrać to odcisków i bardzo drobnych drobinek kurzu nie można i niestety po przyklejeniu widać strasznie. Trudno nie będzie folii bo nie mam zamiaru znowu wydawać prawie 30zł i wyrzucić do kosza. Także przestrzegam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

matiEX, zagłębiając się w temat: czyszczenie folii metodą jaką podałem wyżej, powinno zadziałać w przypadku folii typu oryginalna HTC (sposób ten zwykle radzi sobie z naprawdę mocno pobrudzonymi foliami), ale w przypadku Invisible Shield to się nie uda.

Tak samo od folii zależy czy naprawdę małe drobiny kurzu będą widoczne. Są takie folie, które sobie z nimi świetnie radzą i ich nie widać.

Jeśli chodzi zaś o odciski (palców?) to żadna folia nie da sobie rady, jeśli pobrudzisz spodnią warstwę palcami to pozamiatane. Wspominałem o odciskach palców w kontekście mycia folii - generalnie możliwe jest jej umycie, ale bardzo ciężkie, gdyż należy unikać dotykania spodniej warstwy.

Z folii 3MK usuniesz drobiny kurzu nawet po montażu. To dzięki technologii Dust-Fix ( prezentacja na filmie

).

pozdrawiamy,

zespół 3MK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matiEX

Tak wszystko rozumiem, ale ja miałem tą oryginalną folię a odciski pojawiły się przez to że strasznie ciężko się ją odklejało od folii zabezpieczającej i po prostu w pewnym momencie po którymś poprawieniu wyślizgnęła mi się i dotknęła spodniej warstwy z klejem i tak było dwa razy, dlatego może to nie była oryginalna folia bo pamiętam że jak kupiłem dla HTC DZ to to bez problemu poszło. W każdym bądź razie nie ważne już bo poszły do kosza. Może jeszcze coś zakupie kiedyś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to faktycznie, trudno mieć dobrą opinię o foliach ochronnych po takich problemach ;)

Nie spodziewałem się, że miałeś z nią tyle kłopotu! Żadna folia ochronna, jakiegokolwiek producenta nie powinna stwarzać problemów w zdejmowaniu warstw ochronnych. Taka folia nadaje się tylko do kosza.

Szkoda, że takie rzeczy są produkowane, bo w ten sposób użytkownicy, tak jak Ty, nabierają negatywnej opinii o foliach ochronnych.

Przyznam Ci szczerze, że sprzedawca powinien wymienić ten egzemplarz na dobry, nie mogę uwierzyć, że wszystkie folie mieliby wadliwe... Być może to tylko wadliwy egzemplarz/partia?:zdegustowany:

pozdrawiamy, powodzenia w następnych próbach :)

zespół 3MK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi