Skocz do zawartości
vtr

Pisanie na wysuwanej klawiaturze a przechodzenie pomiędzy wyrazami

Rekomendowane odpowiedzi

vtr

Witam

Problem polega na tym, iż kiedy chcę napisać SMS'a na wysuwanej klawiaturze, a następnie wrócić do jakiegoś wyrazu w celu jego poprawienia, to kursor nie pojawia się pomiędzy literkami, jakie chcę, tylko cały wyraz mi się podświetla w celu wybrania "lepszego" odpowiednika z listy, jaka wyświetla mi się u dołu ekranu. Problem dotyczy tylko wyrazów podkreślonych na czerwono, czyli w sumie prawie wszystkich ;p Bardzo utrudnia, a właściwie wręcz uniemożliwia mi to poprawianie tekstu w wiadomościach. Wszystkie opcje automatycznego poprawiania tekstu mam wyłączone. Dodam jeszcze, iż kiedy piszę na klawiaturze ekranowej qwerty to ten problem nie istnieje i mogę swobodnie poruszać się kursorem pomiędzy wyrazami i znakami jakie chcę bez tego głupiego podświetlania, które uniemożliwia mi własne poprawki. Problem nie istnieje także podczas pisania w programie AK Notepad. I tu oczywiście moje pytanie: czy da się to cholerstwo wyłączyć ??

Mam nadzieję, że zrozumieliście mój problem, bo nie wiem jak to inaczej, prościej opisać. Zauważcie tylko, że nie chodzi mi o to, że mi podkreśla wszystkie wyrazy, jakby były błędne, bo tylko takie tematy znajdowałem w internecie, a nie jest to dla mnie żaden problem.

Pozdrawiam

EDIT. jeszcze jedną rzecz zauważyłem: w pionie na klawiaturze ekranowej problem istnieje, a kiedy ustawie telefon poziomo problemu nie ma. Dziwna sprawa..

Edytowane przez vtr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że najprościej będzie zainstalować inną klawiaturę. Osobiście polecam Swype. Głębsze rozważania na temat rozwiązania tego problemu znajdziesz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vtr

Dzięki za odpowiedź.

Widziałem już wcześniej ten link, lecz tam ludzie mieli problem z podkreślaniem prawie każdego wyrazu z powodu braku polskiego słownika, a dla mnie nie jest to problemem :)

Co do klawiatury Swype, to z tego co wiem to tylko program do innego stylu pisania na klawiaturze ekranowej, a ja chcę pisać na rozsuwanej.

Wgrałem tą klawiaturę i problem rozwiązany. Dzięki :)

Edytowane przez vtr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi