Skocz do zawartości
bicki

Synchro kontaktów z Gmail - nie zapisuje urodzin

Rekomendowane odpowiedzi

bicki

słuchawka to htc hero

Problem. Uzupełniam sobie kontakty na koncie gmail. Podaję wszystkie dane, łącznie z datą urodzin.

Po synchronizacji z telefonem - wszytko się pięknie ładuje, adres, mail, obrazek.

Data urodzin jednak nie chcę się wpisać do telefonu.

Da się na to coś poradzić ? Nie uśmiecha mi się edytowanie z telefonu wszystkich kontaktów by dodać urodziny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Daty urodzin widoczne są w kalendarzu włącz aplikacje kalendarza -> menu -> Kalendarz teraz możesz zaznaczyć wszystkie powiadomienia jakie mają się pokazywać w twoim kalendarzu. W ten sposób nie musisz edytować kontaktów a masz wgląd w daty urodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erny
    Daty urodzin widoczne są w kalendarzu włącz aplikacje kalendarza -> menu -> Kalendarz teraz możesz zaznaczyć wszystkie powiadomienia jakie mają się pokazywać w twoim kalendarzu. W ten sposób nie musisz edytować kontaktów a masz wgląd w daty urodzenia.

czy aby na pewno?! ja widzę tylko te daty które kiedyś były wprowadzone w kontaktach z outlooka.

przy czym kolega ma jeszcze inny problem...z synchronizacją. aw drugą stronę działa? czyli wprowadź w tel, daj sync i sprawdź na gmailu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bicki

Niezupełnie tak. Po wprowadzeniu kontaktów z urodzinami do kontaktów gmail, i po synchronizacji, w danych kontaktu w telefonie, nie było takiej informacji ( a chciałbym żeby była ). W kalendarzu w telfonie ( synchro z kalendarzem google ) też nie pojawiły się te daty ( kurde, w głupim SE C902 to się robiło ). Pomogło częściowo, dodanie do mojego głównego kalendarza google - kalendarza dodatkowego z rocznicami/urodzinami. Kiedy dodałem go do głównego, i zrobiłem synchro kalendarza, urodziny pojawiły się w hero.

Co nie zmienia faktu, że w danych kontaktów w telefonie, nadal nie ma dat urodzin.

---------- Post dołączono o 01:55 ---------- Poprzedni post napisano o 01:49 ----------

czy aby na pewno?! ja widzę tylko te daty które kiedyś były wprowadzone w kontaktach z outlooka.

przy czym kolega ma jeszcze inny problem...z synchronizacją. aw drugą stronę działa? czyli wprowadź w tel, daj sync i sprawdź na gmailu

W drugą stronę też nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Mam ten sam problem z datami urodzin i nie wiem jak go rozwiązać, podpowiedziałem to co wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reset

U mnie to samo. Urodzin wprowadzonych w telefonie nie widzę po synchronizacji w kontaktach, ani w kalendarzu na koncie google-a;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Jest aplikacja na Markecie bo ten problem jest dosyć znany, którą łatwo uzupełnisz ona doda do kontaktów daty urodzin i po synchronizacji zostają i eksporują się na Gmail "komputerowy". Wiem, że nie o to Ci chodzi ale innego pomysłu nie mam - a próbowałem wielu rzeczy :( Aplikacja nazywa się: TKBirthdayReminder

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bicki

dzięki, zawsze to coś..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zbig

Ptaszki ćwierkają, że poprawiono to w Androidzie 2.1. Póki co, dodanie kalendarza "Urodziny kontaktów..." z menu "Ciekawe kalendarze" na stronie kalendarza Google to całkiem niezłe obejście problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam trochę inny problem. Zrobiłam tak jak napisał Zbig - z "ciekawych kalendarzy" dodałam "Urodziny...", ale kalendarz w hero nie chce tego akurat zsynchronizować.

Prywatny kalendarz, a nawet dodane "Święta państwowe" pięknie sychronizuje, ale przy tych "Urodzinach" pojawia się "Aplikacja Calendar Storage została niespodziewanie zatrzymana - wymuś zamknięcie".

Nie bardzo wiem jak to rozwiązać...

edit: już mi się udało udało rozwiązać problem (ustawienia->zarządzaj aplikacjami->Calendar Storage wyczyść dane + wyłącz/włącz telefon)

nadal nie wiem, co się działo, ale ważne, że pomogło :)

Edytowane przez mme.mango

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi