Skocz do zawartości
Kregon

Długi czas ładowania baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg

Wpadłem dzisiaj na XDA na taką instrukcję kalibrowania.

Testował już ktoś? Przynosi rezultaty? Current Widget jeszcze NIGDY nie pokazał mi 0mA - nawet kiedy telefon był całą noc podpięty do ładowarki (WiFi, GPS itp. wyłączone). Po odpięciu od gniazdka oczywiście wskazywał 100%, ale zużycia 0mA tutaj jeszcze nie zaobserwowałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czytam te wasze czasy ładowań i nie wiem czy płakać, że tak macie czy śmiać się, że u mnie jest inaczej.

100% baterii - dziś przetestowałem, czyli po 2 tygodniach ładowań - osiąga w 1h 35 minut ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lgplay

Tak ale masz już chyba telefon po ostatniej aktualizacji (do 2.3.4). Też zauważyłem poprawę po tej aktualizacji ( lepiej trzyma i teraz mało się grzeje w porównaniu do tego co było wcześniej), lecz głowy nie dam , że to TYLKO dzięki tej aktualizacji bo bateria miała już trochę czasu na osiągnięcie pełnych parametrów. Ogólnie to nie mierzyłem dokładnie czasu ale tak orientacyjnie to, w trochę ponad 2 h się napewno mam naładowany na full. Tak jak ktoś już pisał poczekaj półtora, dwa tygodnie i będzie lepiej.

Edytowane przez lgplay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2.3.4 nic nie dało raczej. A grzać sie grzeje tak samo. NIe zawsze i nie tak mocno. Tylko przy mocnym użyciu CPU np Navi lub 5 programów np 5 stron www mp3 messenger galeria razem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kregon

Jako, ze to moj pierwszy android to troche jestem opozniony w tym co i jak... I do przedwczoraj, mialem 2.3.3 i to w tej starszej wersji (1.29 chyba).

Pierwsza aktualizacje (z 1.29 na 1.35) robilem akurat na ladujacym sie telefonie. Przed rozpoczeciem aktualizowania bateria naladowana byla w 85%, klik w aktualizacje i... po ukonczonej aktualizacji stopien naladowania 100% :niepewny:

Aktualizacja trwa moze z 5 min... A wczesniej tele potrzebowal 1h na doladowanie tych 15%.

Nie jest zatem tak, ze po aktualizacji po prostu soft odcina prad wczesniej, a pokazuje 100% ?

A po aktualizacji do 2.3.4. Przez pierwsza godzine od pelnego naladowania, stan baterii wskazywal caly czas 100% (a wyslalem w tym czasie z 30 sms'ow i drugie tyle odebralem). Po godzinie dosc szybko telefon zszedl do 94% przy duzo mniejszej aktywnosci...

:|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka cykli ładowań i będzie ok. Najszybciej po tygodniu codziennego ładowania zauważysz, że bateria będzie trzymała dłużej niż na starcie. Na początku to różne rzeczy się dzieją ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hosz

Mam telefon gdzieś od miesiąca i ładuję go 1,5h od +/- 10% do pełna. Mam wersję 2..3.4.

To co mnie martwi to raczej czas trzymania baterii, który po kilku godzinach spada z prędkością światła. Stało się to dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych ze 3 dni temu. Jak nie ruszam w ogóle telefonu i wszystko jest wyłączone (typu aktualizacje czy inne funkcje, działa tylko gsm), to po godzinie, maksymalnie 1,5h, mam -10%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spark

Witam telefonu Htc Sensation używam już od połowy lipca ,czas ładowania to ok 2,5 h podłączam o 21z haczykiem a zielona dioda świeci się juz przed 24 tą ,wyłączam ładowanie i przed 7 rano stan baterii wynosi 96%.Telefon jest używany przez caly dzień ,włączone sa wszystkie lokalizacje oraz synchronizacje oprócz akcji giełdowych.Kilka maili trochę internetu ,pare telefonów i o godzinie 17tej mam do dyspozycji jeszcze 51%baterii .Używam aplikacji Green Power wersja płatna .Ona nie pokazuje zużycia baterii ,ona zarządza użyciem energii w telefonie posiada tryb nocny który ustawia się indywidualnie ,oraz tryb dzienny .Po prawidłowym jej ustawieniu sama automatycznie decyduje co kiedy ma być włączone i na jak długo (wifi lub 3G)Na początek proponuje wersje Free.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isacus

Witam

Od pewnego czasu mam problem z telefonem, a mianowicie bardzo długo ładuje się bateria około 8h od 15-20% do 100%

Zauważyłem ze o ile z początku natężenie prądu jest wysokie do 500mA tak od 45% spada i potem ląduje już prądem o natężeniu około 10-20mA a od 80% to juz prawie 1 lub 0 mA. W załączeniu daje wykresy ładowania

post-55655-14255715651069_thumb.png

post-55655-14255715651392_thumb.png

post-55655-14255715651765_thumb.png

post-55655-14255715652051_thumb.png

Rom stockowy najnowszy Android 4.0.3 sense 3.6 wersja oprogramowania 3.33.401.53

Pytanie moje brzmi wina softu ze tak obniza natezenie ladowania czy raczej bateria uszkodzona?

Czy moduł ładowania znajduje sie w baterii czy gdzies na płycie głownej

Ładowarkę i kabel wykluczyłem, mam tez HTC ONE S i na ładowarce z tego telefonu jest tak samo a ONE S na ładowrce z Sensation ładuje się w normalnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi