Skocz do zawartości
Kregon

Długi czas ładowania baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najpierw podaje dane telefonu:

HTC Sensation

Android 4.0.3

HTC Sense 3.6

Wersja oprogramowania 3.33.401.53

Wersja jądra 3.0.16-g31a4fc7

Telefon posiada baterię z wersji XE pojemność 1730mAh

ROM w żaden sposób nie modyfikowany aktualizowany na bieżąco poprzez OTA

Cały problem polega na tym, że od pewnego czasu ładowanie baterii trwa 5 godzin.

Co dziwne jak jest np: 85% naładowania i zresetuje telefon to po restarcie bateria jest naładowana i pokazuje 100%.

Poniżej przedstawiam wykres z ładowania telefonu przez noc. Telefon włączony. Jak widać bateria ładowała się od godz, 20.00 do 01.00 rano. Czekam na wasze podpowiedzi w tej sprawie co może być przyczyną takiej sytuacji. post-93022-14255717960165_thumb.png

Ładowanie sprawdzone również na ładowarce od Lumii 800, rezultat taki sam.

Edytowane przez owcaxxl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Na początek spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, co powinno wyczyścić także statystyki baterii. Jeśli wymieniłeś baterię na taką o większej pojemności telefon może błędnie interpretować stan jej naładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem tylko sprawa wygląda tak, że baterię zmieniłem jakiś rok temu i było wszystko ok, aż do pewnego momentu. Spróbuję z ustawieniami fabrycznymi. Pozdrawiam

---------- Post dołączono 22-02-13 o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano 21-02-13 o 11:51 ----------

Niestety przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie pomogło :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nikt nie zna odpowiedzi na tą irytującą przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaistaluj cwm i wejdz potem w advance i daj wipe battery stats to pomga na htc.

Sent from Samsung Galaxy Note II using TapaTalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy trzeba mieć roota żeby to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isacus

Ja juz 3 raz wysyłam telefon ze względu na taką samą przypadłość (zobacz parę postów wcześniej), ogolnie to juz 5 raz leci do serwisu. Za pierwszym razem ( w sumie 3-im ) wymiana płyty głównej i jeszcze paru bebechów. Niestety nie pomogło. E-mail do HTC bla bla chwila gadki i niby mam wysłać na serwis ze wymienią telefon. Wysłałem mija tydzień telefon wraca niby wymieniony, bateria została stara i dalej ładuje się 10h, dodatkowo telefon przy większym obciążeniu prądowym (np gry, aprat foto krecnie filmu) wyłącza się, po ponownym włączeniu pokazuje bateria mniej niz 4%, wyłączam telefon czekam 2-3h włączam telefon i już bateria pakazuje 80 parę %. Dodatkowo jak telefon wrócił z serwisu to nie działała wibracja. Dzisiaj wysłałem ponownie telefon do Regeneresis, mam tez informacje od HTC z działu eskalacji ze ponownie wymienią mi telefon. Ogólnie myślę ze winna jest bateria (gwarancja 12 miesięcy już minęła pewnie będę musiał kupić nową), tylko nie wiem czemu serwis nie potrafi tego stwierdzić i uparcie wymiana płyty główne, widocznie coś w tym jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mógłby ktoś wrzucić swój wykres czasu ładowania baterii? Po różnych testach wydaje mi się że wina tkwi w wersji androida 4.0.3 (wydaje mi się, że od aktualizacji systemu zaczęło się to u mnie dziać)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isacus

Masz parę postów wyżej moje zrzuty ukryte w spojlerze, w zasadzie wygląda jak twój tylko ładuje mi 8h a Tobie 5h

link

Przebieg mamy podobny do 50-60% ładuje w miare szybko potem końców już się slimaczy. Ciekawy jestem jak wróci telefon z serwisu czy to poprawią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki przegapiłem Twój wykres, Ja podmieniałem baterie i dzieje się tak samo. Więc akumulator wykluczam. Wiem, że na Andku GB było wszystko OK. Jak zaktualizowałem do ICS coś zaczęło się dziać z ładowaniem. Mam nadzieję że niebawem HTC wyda aktualizację do najnowszego Androida i sprawa się sama rozwiąże. A Ty napisz jak słuchawka "przyjdzie" z serwisu czy sprawa się rozwiązała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi