Skocz do zawartości
zoki750

Telefon nadmiernie sie nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak w temacie. Najlepiej to widac grajac np. w Angry Birds. Po okolo 15 minutach grania telefon ledwie mozna trzymac a w statusie baterii jest napisane ze ma np. 51 stopni i oczywiscie overheat.

Czy rzeczywiscie ta gra moze az tak obciazyc procek? (przeciez chodzi i na slabszych smartfonach). Mieszkam wprawdzie na poludniu Europy i jest dosc goraco ale bez przesady. Poprzedni HTC HD2 nigdy tak sie nie przegrzewal.

Zauwazylem jeszcze jedno. Uzywajac telefonu podlaczonego przez USB do kompa troche bardziej intensywnie (np te nieszczesne AB) wlasciwie sie nie laduje, nawet zmniejsza stan baterii. Czy to nie dziwne?

Mialem jeszcze zadac pytanie o szybkie zuzywanie sie baterii ale sadze ze jest to zwiazane wlasnie z przegrzewaniem sie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kregon

U mnie tez sie grzeje (tak, ze w rekach czuc, ze cieple plecki telefonu), ale nie przekracza 40 st. C.

Bateria tez jest pozytkowana nad wyraz szybko :/

Co do ladowania przez kompa - slyszalem, ze laduje sie duzo wolniej i nie do pelna, wiec jesli jednoczesnie korzystasz z tele to nie ma sily, ale popyt na energie bedzie wiekszy niz podaz. Ponoc to samo jest przy "ladowaniu" ladowarka samochodowa (bardziej pelni funkcje podtrzymania zycia baterii, niz jej ladowania).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

52 stopnie po 2h nawigacji podczas upalnego 35 stopniowego popoludnia - taka temperature pokazał mi battery indicator a stan baterii na good ;P alu serio parzyło.

---------- Post dołączono o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

po minucie wróciło do normy po tym jak navi wylaczylem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jkvip7

To zupelnie normalne nawet przy dłuższym korzystaniu z neta w sensation sie nagrzewa moze nie do 50 sopni ale czuć cieplo. Ale bądzcie spokojnie nie wiem jak byście musieli go katowac zeby go przegżać:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem HTC Sensation.Podczas korzystania z internetu lub innych wymagających aplikacji telefon bardzo mocno się nagrzewa.temperatura baterii wskazuje ponad 50 stopni czasem aż parzy szczególnie u dołu wyświetlacza.telefon za kupiony w orange.postanowiłem napisać do htc w tej sprawie. Dostałem odpowiedź że mam oddać telefon do naprawy. Niestety telefon ma zdjęty sim lock. Zmienilem sn off (czy jakoś tak ) wgralem nowy rom i odbr.andowalem go. Procesor jest ustawiony standardowo na 1,2ghz. I.tutaj moje pytanie. Muszę cofnąć wszystkie zmiany by uznano mi gwarancje ? Wysyłam do htc nie przez orange.

Pozdrawiam.

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gudio

Oczywiście, że będziesz musiał przywrócić wszystko do stanu początkowego po zakupie. Według mnie ich priorytetem będzie sprawdzenie czy są zainstalowane jakieś aplikacje podkręcające ten cały sprzęt, przy okazji zerkną na S-OFF i roota.

Ponad 50 stopni? No to ja bym go nawet nie włączał :P Przy 48 stopniach w Android Assistant miałem komunikat o przegrzaniu się baterii. Pamiętam jak na niecałą godzinę zostawiłem swojego HTC w kieszeni i nie wiem jakim cudem, ale po wyjęciu prawie nie dało utrzymać się go w jednym miejscu. Poziom naładowania baterii spadł momentalnie ze 100% do 32%.

Może też po prostu bateria jest walnięta, stąd te problemy.

W każdym razie nie wiem co do simlocka, ale o ile wiem, ściągnięcie go przez producenta nie powoduje utraty gwarancji - nie wiem co w przypadku gdy ktoś sam to zrobił, albo w komisie. Piszę to małymi literami bo mogę tu się mylić. Najwyżej niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

O simlocka nie będą sie czepiac. Bo skąd będą wiedzieć kto go usunął? Ważne jest by s-on i bez root był. Co do temperatury to ja też mam czasami ponad 50 i bez stresu działam ;) Więc nie wiem czy jest sens byś go na gwarancje puszczał. Po ekscesach ze złodziejami telefon tak sie nagrzewal, ze naprawdę nie dało sie go trzymać a folie od papierosów topil jak wściekły i przebarwienia na wyświetlaczu dostawał od temperatury. Nie w głowie mi było by instalować program sprawdzający temperaturę ale 60 mogło być na spokojnie ;-) Tylko pewnie miałem zwarcie po działaniach serwisu bo pomogło przedmuchanie go sprezarka po rozkreceniu. W chwili pisania tego tekstu mam 45 a tel pod ladowaniem. Niech sie wypowiedzą inni o tej temperaturze. Ale mi sie wydaje po jakiś ponad chyba 3 miesiacach, ze ponad 50 stopni nie jest dramatem.

Edit

I usun kolego drugi identyczny temat. Mamy bardzo urocza opiekunke działu. Ale jak tylko sie tu zacznie robić "burdel" wtedy nie ma litości. Krew sie leje... Poza tym musisz przyznać, ze porządek tutaj mamy głównie dzięki w/w i fajnie by było uszanować kierowniczki robotę i utrzymywać go przez cały czas.

Edytowane przez yusuf1
    dopisek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za podwójny temat, trochę miałem problemy z internetem więc stąd ten double temat.Pani Ula z htc napisała mi że w takim przypadku telefon uszkodzony i mam wysłać do jakiegoś regenersis. Z telefonem nie mam żadnych innych problemów tylko to nagrzewanie, i bateria jest o wiele zimniejsza niz dół wyświetlacza nawet wtedy gdy battery widget pokazuje 50. Dziękuję za szybką odpowiedź i mam ostatnie pytanie.Wy na moim miejscu oddalibyscie telefon na gwarancje czy zostawili tak jak jest ?

Pozdawiam

Edytowane przez balltazar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Ja chyba nigdy nie mialem powyzej 50 stopni. Maks 48 z tego co patrzylem. Nie wydaje mi sie jednak problemem jak sporadycznie pojawia sie temperatury +50 stopni. W starej X10tce mialem nieraz po 53-54 i dawal rade.

Skoro babka z HTC tak Ci powiedziala to wyslij tel. Nic nie stracisz a noz cos nie tak jest. Ew sprezonym powietrzem sam potraktuj styki na bateri i w telefonie.

Tapatalk + Sensation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Moim zdaniem, stracisz tylko czas. Odesla po 2-3 tygodniach i powiedzą, ze nie stwierdzili nieprawidłowości albo napiszą, ze wymienili kilka części a Ty poprawy nie zauwazysz. Do tego porysuja Ci obudowę albo jeszcze coś innego spierdziela ;D A tak poważnie, to jeśli ta temperatura ma być groźna to prędzej czy później telefon Ci padnie. I wtedy im odeslesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi