Skocz do zawartości
zoki750

Telefon nadmiernie sie nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

hmm Masz rację, dziękuje za rzetelne odpowiedzi :D Doszedlem do wniosku że jesli nigdy mi sie nie resetowal, zawieszal czy coś to wszystko jest ok ^^ Temperatura chyba aż tak bardzo nie będzie mi przeszkadzać, a może nawet pomoże, zimą łapki sobie ogrzeje :D

Wielkie dzięki

Pozdrawiam

Maciej ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to coś da, to napiszę, iż nagrzewanie się telefonu do takiej temperatury nie jest normalne. Moja Sensacja w tym momencie ma 25.5* celsjusza. Maksymalnie nagrzewala się do 35*.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Mój sensation średnia temperatura podczas zabawy to 38-39.

Baltazar, zobacz temat o moich problemach z temperatura. Nie mierzyłem wtedy ale myślę, ze grubo ponad 60 było i sensation żyje do dziś ;-).

Fakt, ze trochę inne okoliczności ale podobny temat. Co do różnic temperatur, no cóż, jednemu grzeje sie porządnie, drugiemu nie. Co wcale.nie znaczy, ze coś jest nie tak. Czytałem już kilka razy o wysokiej temperaturze działania sensationa. Pozostaje nam sie jedynie cieszyć, ze to nie sgs bo obudowa by stopniała ;) Poza tym ta temperatura dotyczy tylko baterii więc nie wiemy jak tam inne podzespoły. Pewnie od baterii trochę cieplejsze. Ale trzeba tutaj jakiegoś elektryka który może obiektywnie stwierdzić kiedy ścieżki mogą sie zacząć topic i powinniśmy sie zacząć martwić.

Tu masz temat o którym wspomniałem.

http://forum.android.com.pl/f320/rozwiazane-migajaca-dioda-grzanie-sie-podczas-ladowania-105313/#post931709

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gudio

Jeżeli dalej uważacie, że takie temperatury są normalne, wyłączcie telefon i wyjmijcie baterię gdzie na odwrocie wyraźnie jest napisane:

"Do not expose to temperatures above 60oC" - nie zdziwcie się, jeżeli niedługo HTC będzie trzymał tylko 4-5 godzin. Nie, nie blefuję.

Ja bym na twoim miejscu priorytetowo coś z tym zrobił, gdyż według mnie jest to nienormalne. 48 stopni to już dla mnie znak, że trzeba wyłączyć na chwilę telefon lub wykonać reboota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

No więc mamy konkretną odpowiedź. Angielskiego nie znam ale to znaczy chyba, ze nie wystawiać na działanie temperatury 60oC. U balltazara przecież 10 niżej jest. Trzeba wziąć pod uwagę granicę bezpieczeństwa czyli pewnie powyżej 70 zaczyna sie robić niebezpiecznie. Używam telefonu chyba od lipca. Wielokrotnie nagrzewal mi sie ponad 50. Nadal przy ostrej eksploatacji taka temperaturę osiąga. Średnia podczas zabawy to jak pisałem wyżej - niecałe 40. Co do trwałości baterii, to zauważyłem znaczną poprawę w porównaniu do początków. Więc twoje obawy są trochę niezrozumiale. Z tego co sie orientuje, to właśnie niskie temperatury negatywnie wpływają na jej żywotność. Dlaczego w zimę słabe akumulatory zabieraja ludzie do ciepłego? Wydaje mi sie, ze skoki temperatur w granicach warunków jego pracy wpływają właśnie korzystnie na jego funkcjonowanie a nie odwrotnie. Poza tym 50 to nie 60 więc spokojną rezerwa jest. Przy wyższych temperaturach już na wyświetlaczu widać, ze coś jest nie tak ale telefon działa. Jeśli natomiast twoje obawy by sie potwierdzili to gdy nie będzie mu trzymała bateria wtedy skorzysta z gwarancji. Wiem jedno, od takiej temperatury nic złego telefonikowi sie nie dzieje. Wiele czytałem już na ten temat. Nawet tutaj na forum o tym było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gudio

Jeżeli mieliście temperaturę powyżej 50 stopni to dziwię się, że byliście w stanie trzymać telefon bez zmiany chwytu na rękach - chyba, że byliście w rękawiczkach. Powtórzę raz jeszcze swoją historię, gdzie miałem 48 stopni i w Android Assistant krzyczało mi 48 stopni z komunikatem "przegrzana". Taka temperatura jest wyczuwalna i jednak napędza stracha - priorytetem było wyłączenie tego telefonu. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek tutaj doświadczył większej temperatury.

To:

Pani Ula z htc napisała mi że w takim przypadku telefon uszkodzony i mam wysłać do jakiegoś regenersis.

i to:

czasem aż parzy szczególnie u dołu wyświetlacza

są dodatkowo dla mnie podstawą i motywacją do oddania HTC Sensation na gwarancję, choć co prawda wiemy, że firma Regenersis nie jest przyjacielem każdego użytkownika tego forum :o

Osobiście korzystałbym z tej okazji, bo jeśli przez przypadek coś mu się stanie przez np. upadek z wysokości, przypadkowe zgniecenia, wtedy mogą odmówić gwarancji ze względu na uszkodzenie hardware.

Moją obawą nie jest tylko skrócenie czasu żywotności baterii, bo jak wiemy graniczy ona z podzespołami we wnętrzu takimi jak procesor. Dla tych im mniejsza temperatura, tym lepiej. Jeżeli procesor mu się spali, to będzie miał większe zmartwienie i tyle ode mnie na ten temat.

Jeżeli ktoś z was doświadczy podobnej sytuacji jak autor tego wątku, zdejmijcie tylną klapkę i dotknijcie miejsca niżej od baterii - zrozumiecie sens mojego posta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gudio to ja nie wiem, co ty taki strachajło jesteś. Mnie telefon w navi po pól godziny chodzi na 54 stopnie i normalnie trzymam telefon..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I myślisz, że takie nagrzewanie się jest normalne ? Mój telefon po graniu 1,5 godziny w Asphalta 6 HD nagrzał się do max 35*. SGS II mojego wujka też się nagrzewał ostro. Oddał na gwarancję i teraz za cholerę sie tak nie nagrzeje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gudio

KacpiPL, dla niektórych jest to normalne. My na szczęście należymy do tego grona osób, którym jednak zależy :P

Nie zamierzam się kłócić (trollować) na forum, ale madtrexx, weź pod uwagę to, że przy nawigacji masz włączone połączenie HSDPA/EDGE (o ile masz program online), non stop ekran i dodatkowo odbiornik GPS - to jest już używanie, a nie patrzenie się w HTC Sense i przeglądanie pogody - bo o to głównie tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czemu ma mi zależeć? Zepsuje się? Nie ma problemu od tego jest gwarancja. Wyprodukowali to póki chodzi jest ok. ;)

Jeśli grzeje się bez użytku czegokolwiek to fakt. Coś jest nie tak i trzeba zgłosić.

<kHoTeCek> Bez osobistych wycieczek.

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi