Skocz do zawartości
zoki750

Telefon nadmiernie sie nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

madtrexx, przyjmuje wyzwanie. Postaram się w najbliższym czasie zakupić ladowarke samochodowa i pobawie się nawigacja. Możesz już wymyślać jakieś swoje tłumaczenia, bo jestem w 100% pewien, że się nie nagrzeje do takich temperatur. Czyli oczywistą rzeczą jest, że masz trefnego Sensation.

<kHoTeCek> Bez osobistych wycieczek

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ madtrexx, KacpiPL - proszę o zaprzestanie osobistych wycieczek w Waszych wypowiedziach. Jeśli macie jakiś problem - wyjaśnijcie sobie na gg czy innym czacie, albo umówcie się na ubitej ziemi ;). Ostatni raz upominam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Panowie polecam gwardie na krupniczej ;) Co do grzania, kacpi widocznie masz zepsuty termostat i nie dogrzewa Ci telefonu. To tak jak w aucie, gdy silnik nie ma odpowiednio wysokiej temperatury to faktycznie jest bezpieczniejszy ale powoduje np. większe zużycie paliwa ;-) A na poważnie, to grzeje sie tylko bateria więc pewnie masz jakas lepsza partie. Nie oszukujmy sie, sensation to dość mocna maszyna więc swoje musi grzac. Ktoś wyżej napisał, ze na baterii jest napisane by jej nie wystawiać na temperaturę wyższa niż 60oC. Skoro grzeje ( podgrzewa ) sie autorowi wątku do 50 to chyba nie jest nic strasznego. Poza tym grzeje sie tylko podczas pracy więc nie widzę w tym nic dziwnego. Inna sprawa gdyby w stanie spoczynku tyle miał. Dla sceptyków, zrobię chyba screena gdy mi przekracza 50oC. To dla naszego telefonu naprawdę nic strasznego bo od czasu gdy go kupiłem czasami a nawet dość często łapie taka temperaturę i do tej pory smiga jak wściekły. Nie mam żadnego dziwnego programu który by mnie informował, ze coś zagraża mojemu fonowi. Pani z HTC zawsze powie by odesłać do regenersis gdy nie wie co odpowiedzieć. Napisz tam któryś, ze market muli albo superuser sie wiesza;D a zaloze sie, ze każe odesłać telefon do serwisu. Mi na grach czasami mniej sie grzeje niż podczas używania internetu. A co do baterii to trzyma mi prawie 2 dni na IC ze stockowym kernelem. Więc chyba wszystko jest ok zwłaszcza, ze rom do najoszczedniejszych nie należy ;D Kolejna sprawa, to co za różnica czy teraz odeśle telefon czy jak mu padnie?

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

zajrzałem tu z ciekawości, bo dziś grając w SPIRIT HD (polecam, bardzo przyjemna gierka) telefon nagrzał się tak, że nie sposób było grać. Serio. Zwłaszcza na dole ekranu. Sprawdziłem w Battery Monitor Widget i maksymalna temperatura jaką udało mi się osiągnąć to 45 st. C.

Szczerze wątpię we wspomniane 60 st. C, lub nawet 50. Myślę, że nie dało by się utrzymać go [HTC Sensation - przyp. ja] z taką temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Też dzisiaj osiągnąłem 45st grając w muffin knight z podpiętą ładowarką. Troszkę zaczęło parzyć więc wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szczerze wątpię we wspomniane 60 st. C, lub nawet 50. Myślę, że nie dało by się utrzymać go [HTC Sensation - przyp. ja] z taką temperaturą.

Kolejny niedowiarek. Temperatura jest do osiągnięcia nawet na dobrym egzemplarzu. Telefon grzeje się zawsze w tym samym miejscu jesli jest sprawny. Tak 55 stopni można utrzymać w ręce. Jeśli tylko gdzieś pojade zrobie dla forum screena z temperaturą. :)

Jeśli nie grzeją się wam smartfony oznacza, że nie wykorzystujecie jego mocy. A grzeje się bo "coś" w środku pracuje :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

[/img]post-75535-14255699788964_thumb.jpg

Dla niedowiarkow.

Edit.

Na jednym z rosyjskich tematów o tym traktujących czytałem i widzialem screen z 58 i koles twierdzi, ze ma tak od zawsze. Chciałem na początku dac linka ale nie mogłem już tego znaleźć bo później bawiłem sie uot kitchen przez co musiałem robić restore ;-) Ja gdy miałem powyżej 60 ( to subiektywne odczucie bo nie sprawdzalem ) to widać było po wyswietlaczu, ze coś jest nie tak i była też konkretna przyczyna - problem naprawilem, jest opisany w innym temacie. Nie twierdze tez, ze to normalne. Ale 50oC nie wydaje mi sie jakimś dramatycznym momentem. To, ze niektórym z was sie nie grzeje nie upoważnia was do stwierdzeń, ze inni którzy mają takie temperatury mają uszkodzone sprzęty. Nie popadajmy w paranoje koledzy. Też mi sie na początku wydawało, ze to trochę za dużo. Ale ten typ tak ma i wątpię by to mu szkodzilo. Kolejna sprawa, z tego co pamiętam gdy bawiłem sie oc pecetow, to gdy przesadzalem i temperatura przekraczała dopuszczalne normy, sprzęt sie wieszał i tyle. Dopiero znaczne i gwałtowne skoki uszkadzaly sprzęt. Więc jeśli sensation przy 50 działa stabilnie i nic sie nie dzieje prócz ogrzania rąk to chyba jest ok?

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś rano mój sensation nagrzał się do 59 st C. Szybko go wyłączyłem, żeby go ostudzić. Ciekawa sprawa. Telefon był podpięty do ładowarki całą noc, ale nie naładował się do pełna, tylko do 78% i przestał ładować. W momencie gdy włączył się budzik zaczął się nagrzewać, gdy się obudziłem i chciałem wyłączyć budzik i dotknąłem ekranu, to, może nie oparzyłem się, ale jednak była to temperatura nieprzyjemna, i na pewno nie da się telefonu używać gdy jest tak nagrzany (chyba, że w rękawiczkach :DDD ). Dziwne, że zmęczył go tak budzik (jest to to Gentle Alarm z marketu).

Wczoraj także zmieniłem rom z Insert Coin na Bulletproof (oba latają na kernelu htc).

Także zwracam honor. Telefon nagrzewa się do 60st C, jednak wg mnie nie sposób go wtedy używać (chyba, że jest się Ruskiem :E).

Ja gdy miałem powyżej 60 [...] to widać było po wyswietlaczu, ze coś jest nie tak i była też konkretna przyczyna - problem naprawilem, jest opisany w innym temacie.

Czy mogę dostać link do tego tematu? Nie wiem nawet jak go szukać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powróciłem na insert coin i na razie jest spokój. Podejrzewam ze problem z ładowaniem wyniknął z nie-skalibrowania baterii, a temperatura.. Hmm nie wiem czy zmiana romu mogła to zrobić, ale faktem jest że stało się to pierwszego dnia po jego zmianie. Na gwarancje nie chce wysyłać, bo musiałbym cofać s-off'a a to może się skończyć cegłą. (ściągnąłem blokadę przez revolutionary).

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi