Skocz do zawartości
zoki750

Telefon nadmiernie sie nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

yusuf1

Czasami kolego zmiana romu, radia i kernela naprawdę potrafi zdziałać cuda. Mój sensation miał od samego początku problem z WiFi. Tzn tracił zasięg i nowy zestaw flashowy o którym wspomniałem wyżej załatwił sprawę na zawsze. Nawet już na innych romach problemu praktycznie nie ma. Jeśli chodzi o temperaturę to pewnie kernel i może radio mają na to wpływ. Mam nadzieję, ze problem został tym zażegnany. Obserwuj temperaturę. O ile 50oC występujące sporadycznie podczas UZYWANIA, nie są dramatem to okolice 60 już daja prawo do pewności, ze coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erystr

najwyższa temperatura jaką udało mi się uzyskać to 51 stopni podczas długiego grania w Angry Birds i jednoczesnym ładowaniu telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Nie wiem czy widget baterii od HTC jest tak samo miarodajny pod kątem temperatury telefonu, ale zainspirowany wątkiem zwracałem ostatnio na to trochę większą uwagę.

3h w ładowarce w samochodzie, cały czas włączony Yanosik (czyli internet + gps + podświetlony ekran). Na miejscu temperatura 37°C.

2,5h gry w Order & Chaos Online (@WiFi), cały czas tryb ładowania z USB z komputera. Po wyłączeniu gry 43°C.

Leżący na biurku telefon, w tej chwili 27,4°C

Cały czas stockowy 1.45.401.3, radio 10.58.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up pograj chwilę w grę Spirit HD, to zobaczysz jak telefon potrafi się nagrzać. :P

Zauważyłem, że Sensation najbardziej nagrzewa się podczas wyświetlania wymagającej grafiki 2d.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ficca

U mnie telefon się nie nagrzewał do czasu kiedy zmieniłem ROM ze stocka na ARHD 3.6.7, wtedy był gorący u dołu ekranu non-stop. Po zmianie ustawień w Daemonie jest lepiej, ale nagrzewa się do 40 stopni np. podczas gry w Pocket Legends. Co powinienem zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

40 stopni podczas gry sieciowej z grafiką 3D to nie jest nic strasznego czy niebezpiecznego. Więc odpowiadając co powinieneś w tej sytuacji zrobić mogę napisać tylko tyle, że powinieneś się nie martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ficca

No tak, tylko że na stocku taki problem nie występował w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Sam mam stocka. 40 stopniom daleko do miana "problemu". Kiedy telefonu się używa, to się grzeje - tak samo jak z komputerem, telewizorem, samochodem... ;) Mój były HD2 potrafił łapać wyższą temperaturę i nic strasznego się z nim nie stało. Zresztą popatrz na wcześniejsze posty - niektórym udaje się osiągnąć >50°C, przy takim towarzystwie 40 stopni to Eskimos ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy to jest normalne ze telefon.. w czasie intesywnego uzytowkania (internet gry itp) grzeje sie do ~40 stopni? ; O Mam zainstalowany ten system.. najnowszy na stocku byłem 10 min dlatego pytam czy to normalne..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi