Skocz do zawartości
zoki750

Telefon nadmiernie sie nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos chlodny, wczesniejsze sie grzaly.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

post-75535-14255701567397_thumb.jpg

To dla tych panikarzy którzy przy 45oC chcą wysyłać do regenersis ;)

Miał trochę więcej ale za późno pomyślałem, żeby to udokumentować i zdążył się schlodzic bo go wygasilem na chwilę gdy zobaczyłem 6 z przodu ;D

Dodam jeszcze, ze działał normalnie tylko naprawdę grzal mocno dłonie, aż sam sie przerazilem...

Edit

Przerazilem sie bo o parę stopni 60 przekraczał ;) Podkreślam jeszcze raz, ze działał całkowicie normalnie i gdyby nie nadzwyczajna temperatura obudowy (oj bardzo ciepła była) to pewnie nawet bym nie zwrócił na nią uwagi i spokojnie pracował dalej. Swoją droga, wrazliwe rączki tych których 40 z groszem poparzylo ;-)

Program od którego pochodzi widget to CPU master free. Pisze bo już kilka pw miałem a nie chce mi sie odpisywać.

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym się jeszcze zapytać..., próbowaliście testy Antutu na baterie ? Z tego co wiem, to wtedy wszystko jest włączone i "czeka" aby rozładować baterię. Ile wtedy * macie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Uzywalem kiedyś jakiegoś chinskiego rozladowywacza w celu poprawienia jej mocy i kalibrowania na max ale nie przypominam sobie by grzala sie ona jakoś mocno by zwrócić moja uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Madtrexx, nie da sie jej rozładować na maxa. Jest z tego co mi wiadomo mechanizm który zapobiega temu by ja rozładować całkowicie. A program o którym pisałem włączał wszystko włącznie z wibracja by ja rozładować.

Co do efektów, to nie wiem czy cos dalo ale mogę napisać tylko tyle, ze jak kiedyś dnia nie mogłem wytrzymać to po tych moich działaniach naprawczych laduje późnym wieczorem z poziomem baterii 50% (+- 5%). Pewnie sie to wiąże z mniejsza częstotliwością zabawy, ale na pewno jej moje zabawy w formato-kalibracje której dokonałem, szkody nie przyniosły.

Edit.

Czasami odnoszę wrażenie, ze Wy, uzytkownicy tego forum zbyt mocno przejmujecie sie małymi rzeczami. Sensation to naprawdę mocny sprzęt i nie można sie bać robić rzeczy które inne telefony normalnie przeżywają. Ludzie tutaj tworzą zabobony typu "grzeje sie powyżej 40oC - dramat!!!", "rozladujesz baterie - dramat!!!", "upadnie - dramat!!!". A prawda jest taka, ze większość z was robi groźniejsze rzeczy jak na przykład s-off, nie mając o tym zielonego pojęcia i nikt nie robi z tego tragedii;)

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg
    "grzeje sie powyżej 40oC - dramat!!!"

Niektórzy jeszcze pamiętają własne dzieciństwo, inni mają własne dzieci i obserwują to codziennie... człowiek jak jest mały przypisuje ludzkie cechy martwym przedmiotom (np. pan misio jest chory). W zasadzie taki "dramat", jaki podałeś w cytowanym przeze mnie fragmencie zdarza się na każdej stronie tego wątku... chyba ludzie za bardzo utożsamiają swoją słuchawkę z istotą ludzką... ale tutaj nie ma białka, które by się ścięło przy temperaturze 42 stopni... szkoda tylko, że nie wszyscy o tym pamiętają ;)

"upadnie - dramat!!!"

Apel do ludzi: słuchajcie Yusufa1 - to człowiek którego Sensejszionek naprawdę wiele przeszedł i wie co mówi... cieszę się, że wszystko skończyło się dobrze, bo był to jeden z najbardziej dramatycznych postów na tym forum, jakie wpadły mi w oko ;)

Dopóty dopóki telefon działa dobrze, nie zawiesza się, nie wyświetla "głupot", nie mruga dioda ładowania (z powodu innego niż powiadomienie, oczywiście)... to te 20, 30, 40, 50 i więcej stopni to nic strasznego. Nie oparzycie się telefonem jak wrzątkiem, istnieje znikome prawdopodobieństwo, że eksploduje niczym zamachowiec samobójca, a jeśli przekroczy 60 stopni, to zawsze możecie zrobić mu trochę przerwy, dla własnego dobrego samopoczucia.

Już dawno dawno temu grzebiąc w BIOSie mojego komputera znalazłem opcję, aby komputer się automatycznie wyłączał kiedy procesor osiągnie temperaturę wyższą niż... i najniższa możliwa wartość wynosiła 70 stopni Celsjusza (a były też i wyższe). Telefony też mają czujniki temperatury i też się wyłączą, aby nie psuć swojego hardware'u - o ile zajdzie taka potrzeba. Także spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym bądź razie mój rekord to 42oC. Może nie wykorzystuje całego jego potencjału, ale mnie to nie przeszkadza.

EDIT: Smogg, nie porównuj procka w PC do procka w smartfonie. Zobacz, jakie chłodzenie ma w PC. Poza tym jest to zupełnie inna budowa (chyba). A jeżeli jesteśmy przy porównywaniu smarta z PC. Przy 60oC spaliła mi się karta graficzna, więc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi