Skocz do zawartości
zoki750

Telefon nadmiernie sie nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

yusuf1

Chłodzenie w komuterze jest po to by skutecznie obniżyć jego temerature gdy podchodzi za wysoko. U mnie w stacjonarnym dodatkowe wentylatory sterowane z panelu na obudowie włączają sie gdy czujniki w obudowie wykryja temerature 60oC i wierzcie mi, ze czasem sie włączają. Nie chce myśleć co sie dzieje na procesorze karty i cpu. Dodam jeszcze, ze mogę ustawić by wlaczaly dodatkowe chłodzenie dopiero przy 79. Krzemowe konstrukcje jak pamiętam z informatyki lub elektroniki w szkole podstawowej mają problemy z pracą przy temperaturze ok 150*C ;) Karta graficzna w moim laptopie podczas grania ma średnio 90. To, ze padła twoja przy 60 nie znaczy, ze procek nie wytrzymał. Sa jeszcze ścieżki, luty itp. Jeśli to sie przepali to tez nie będzie działać a procek będzie sprawny. A skoro 60oC sensacja z całą pewnością wytrzymuje to znaczy, ze ścieżki i luty są starannie zrobione i HTC na tym polu sie popisalo. Przestańcie ludzie panikowac, bo mit o temperaturze w tym wątku obok mnie jeszcze kilka osób obalilo i telefony nam działają. Jeśli natomiast komuś padnie telefon z tego powodu to wierzcie mi, ze nasz super serwis regenersis nie będzie miał możliwości jego naprawy z kilku przyczyn o których nie bede sie rozpisywal i da wam nowa zabawkę bo z takim uszkodzeniem nie będzie w stanie stwierdzić czy telefon miał root, s-off czy był stocku z brandem orange...

Edit

Odczyty których dokonujemy pochodzą z czujnika bateri. Wiezcie mi, ze nie chcecie znac temperatury pracy CPU ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kacpi ja spaliłem 3 laptopy przy temperaturze dopiero 120 stopni, zadowolony ? :D Przy czym jeden mi się troche przytopił bo miał słąby plastik ;) Telefonu wg mnie nie da się przepalić. Poprzednicy wspominali o autowyłączaniu telefonu i ja sobie to wytestowałem. Przypadkiem... nie mam fotek a boje się powtórki w sumie. Telefon miałem podłączony do gniazda w aucie z włączonym 3G, navigacją i prawdopodobnie nie wyłączyłem kliku procesów jak browser i messenger. I musiało dojść do erroru czegoś bo telefon stanął (tu myśle, że wina elegancii bo po wgraniu pewnego skina rom zwolnił driametralnie i dopiero full wipe i nowe wgranie wróciło mu drugi oddech) i tak naciskałem co sie dało i nic. A ja idiota zamiast wyłączyć go to go zostawiłem bo przecież po mieście jadąc samemu tak łatwo tego nie zrobię... no i po dobrych 10 minutach zauważyłem smużkę mgiełki w zimnym aucie.. nad telefonem :D Jakież było moje zdziwienie, że telefon (ba! potwór) poradził sobie z errorem ale jak wysunąłem aplet powiadomić to wskaźnik miał jakieś 71.6 stopnia i nagle zgasł :facepalm1: I jakże się ucieszyłem, że zrobił mi się przenośny grzejnik, bo telefon ogrzał mi zmarznięte ręce :D haha Dobra jest.. Sensation wstało, po wyjęciu baterii, bo tak nie chciał z przegrzania zaskoczyć. Czy to była granica? Nie wiem, ale jedno jest pewne, od teraz przed nawigowaniem wyłączam wszystko jak leci :)

I co tu dużo pisać, z taką temperaturą wytrzymał tzn, że telefon "sprzętowo" bije na łęb konkurencje. Bo jedno mieć szybki telefon a drugie mieć szybki i wytrzymały :) Specjalnie dla was postaram się jeszcze raz doprowadzić do takiego stanu telefon. Mam teraz przy sobie non stop cyfrówkę to może się uda.

btw nadmienić mogę, że telefon najbardziej ciepły był po środku, tak jakby na napisie htc. Gdzie jest procek to nie wiem niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nofink

Mnie ciekawi nazwa tematu. Co oznacza 'nadmierne'? Telefon ma dwa rdzenie i ma prawo nie byc zimnym podczas pracy.

Wysłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1
    Mnie ciekawi nazwa tematu. Co oznacza 'nadmierne'? Telefon ma dwa rdzenie i ma prawo nie byc zimnym podczas pracy.

Wysłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e za pomocą Tapatalk

Znaczy to, ze za mocno grzeje sie według niektórych i poruszeni tym faktem mogą sobie tutaj popisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arky21

Co do tematu. Moj HTC osiagal temperatury ok 40 - 50 stopni. Zawiozlem go do Regenersis na kurz pod LCD a i wspomniałęm o temperaturach. Po 24 godzinach odebrałem telefon z wymienionym wyświetlaczem, płytą główna, i klapką tylną. Temperatura max to 35 stopni.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

35 stopni można mieć przy samym smsowaniu czy muzyce ;) porób coś konkretnego, pogral z 20minut w NFS albo ponawiguj z pół godziny, myśle, że bedziesz miał dobre 10-15 stopni wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arky21

Wcześniej przy normalnym korzystaniu potrafił mi sie tak nagrzac. Teraz po 40 minutach gry w angry birds mam 35.6 przy normalnej pracy ok 30-32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smoggi usuń ten mój post co teraz napisze ale moze jutro dopiero.

Więc @up.. pograj w coś wymagającego, proszę. Nie zalicza się do tego Angry Birds bynajmniej ;) Choćby Asfalt jakiś czy coś takiego. Cieszy mnie fakt, że tak ładnie Ci temp idzie, ale przekonaj się czy na pewno na wszystkim tak pójdzie, ale rozumiem, jeśli nie używasz to po co testować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1
    Wcześniej przy normalnym korzystaniu potrafił mi sie tak nagrzac. Teraz po 40 minutach gry w angry birds mam 35.6 przy normalnej pracy ok 30-32

Ciesze sie razem z toba i gratuluję niskiej temperatury pracy. Jednak myślę, ze procesor 1.5ghz, 2 rdzeniowy, krzemowej konstrukcji bez radiatora i wentylatora upakowany w ciasnej przestrzeni bez cyrkulacji powietrza odbierajacego ciepło, ma prawo zagrzac sie nawet o te 20oC więcej gdy sie go katuje. Pamiętam moje pierwsze komputery i 433mhz lekko podrasowany do ok 600 potrafił z ciaglym chłodzeniem wyciągać dużo więcej niz 35oC.

Edit

Dzisiaj zrobiłem analizę pliku bettery_history z karty sd. Nie wiem czy to batterycalibration go robi czy jeszcze cos innego ale z tego co zauważyłem to średnia temperaturę pracy swojego sensationa mam poniżej 30;-)

Zgodzę sie, ze mój telefon już dużo przeszedł i faktycznie wysokie temperatury mogą być wynikiem dawnych urazów tym bardziej, ze niedawno pojawił sie na chwilę dziwny objaw który opisywalem w innym temacie. Stąd uzasadnione są obawy tych którzy moje wyniki mogą odbierać za nienormalne ale w tym temacie nie tylko ja odnotowuje wysokie temperatury i zbytnio sie tym nie przejmuje.

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procesor musi wytrzymac 100 stopni Celsjusza. Tak jest w dokumentacji serwisowej.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi