Skocz do zawartości
zoki750

Telefon nadmiernie sie nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do posiadaczy Sensation zwykłego jak i XE. Czy u was też przy ciągłym urzytkowaniu grzeje sie dolna cześć słuchawki??? tuż pod karta sim. Jak sie nie bawię to wszystko chłodne. Czy jest tam jakaś przetwornica. Czy to u mnie czy tez tak macie ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nofink

Tak to normalne..telefon nabardziej sie grzeje jak korzystam z sieci 3g.

Wysyłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Mi też się dolna część grzeje. To raczej normalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest taki widżecik który pokazuje poziom naładowania baterii i temperaturę. Tylko nie wiadomo gdzie tą temperaturę bada i czy działa poprawnie :)

Dzisiaj siedząc w środku w rozgrzanym samochodzie przeglądałem internet, temp. skoczyła do 43 stopni celsjusza :D

btw. Nie mogę się doczekać gdy będe go używał w zimie :D Ale będzie ciepło w rączki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest taki widżecik który pokazuje poziom naładowania baterii i temperaturę.

Mój widżecik to mierzy, z racji, że korzysta danych z baterii, więc wnioskuję, że gdzieś na baterii jest to mierzone.

btw. Nie mogę się doczekać gdy będe go używał w zimie Ale będzie ciepło w rączki

Ani troszkę nie jest ciepło, chyba że zamierzasz wysysać baterię jak najszybciej to możliwe żeby go grzać, jak wyjmujesz z kieszeni to jakieś 20-30 minut utrzyma te 20 st., ale później już zaczyna stygnąć do 7 st. Testowałem już to na moim poprzednim Desire.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Battery monitor widget (polecam pro) pokazuje temperaturę baterii, a system tuner (także polecam pro) pokazuje temperaturę procesora. Ciężko mi stwierdzić na ile są one adekwatne, wygląda na to że są. Mój sensation przed serwisowaniem osiągał temperaturę baterii do 59st. C (to było max, zwykle grzał się do 50 st. C), po wymianie obudowy, ekranu, jakichś tasiemek i gumek maksymalna temperatura spadła do około 43st. C (mowa o baterii). Te kilka stopni na minus wystarczyło, aby używanie sensation, nawet w tej maksymalnej temperaturze nie było nieprzyjemne (wcześniej po prostu grzał paluchy).

Polecam Ci ściągnięcie programu z marketu (tfu! google play):

Battery Monitor Widget

Wrzuć na pulpit widget, wtedy program będzie monitorował i zapisywał m.in. temperaturę. Rozgrzej trochę telefon (30 minut gry z zaawansowaną grafiką 2d zrobi to doskonale - np spirit hd), otwórz program i sprawdź jaką osiągnął maksymalną temperaturę. Jeśli uważasz że jest ona zbyt wysoka - serwisuj.

A co do ogrzewania łapek telefonem zimą - to nie masz na co liczyć. Zimą telefon jest po prostu zimy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam, zapewne problem z grzaniem się telefonu podczas np grania mam nie tylko ja. Pytanie do Was, jak bardzo Wasze telefony potrafią sie nagrzać podczas korzystania, czy Waszym zdaniem jest to normalne zjawisko i czy da sie coś z tym zrobić? Zaznaczę że np ja po pół godz grania w Mass Effect wolę dla bezpieczeństwa wyłączyć gre na jakiś czas, bo boje sie, że ekran zaraz może mi się zapalić :muqq: a jeśli nie zdążę, to słuchawka potrafi się zawiesić na grze, ewentualnie sama zrestartować >:( cóż, wniosek z tego jest dla mnie taki, że mamy telefon potrafiący wszystko pod warunkiem że wszystko wykonamy w czasie krótszym niż pół godziny :/ a więc konsolą, przeglądarką, edytorem zdjęć możemy pobawić sie jedynie przez tak krótki czas :facepalm: na forum czytałem, że posiadacze One X mają ten sam problem, a powiedzcie mi czy orientujecie się jak jest w przypadku zadawania pytań niezgodnych z regulaminem i porównywania telefonów w działach do tego nieprzeznaczonych?

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Pietras,

1. Dołączyłem Twój wątek do już istniejącego. Następnym razem użyj funkcji szukaj. Polecam zapoznanie się z zawartością tego wątku, bo może pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.

2. Nie porównujemy tutaj telefonów.

3. Ciężko określić na ile jest to normalne w chwili, w której nie wiemy ile stopni osiąga Twój telefon. Bazując na subiektywnych odczuciach daleko nie zajdziemy, bo dla jednego obecne upały są nie do wytrzymania, a dla drugiego to jest jeszcze całkiem przyjemna temperatura i na pewno nie upał.

4. Obecne temperatury wcale nie pomagają urządzeniom typu Sensation w utrzymaniu niskiej temperatury urządzenia w trakcie pracy.

5. Nigdy nie udało mi się rozgrzać baterii w Sensacji (mierzone widgetem z HTC Hub) do temperatury przekraczającej 50 stopni. Zazwyczaj, nawet w największe upały, podczas ładowania i używania telefonu jako nawigacji, nie przekraczał 45°C, a i przy wyższych temperaturach nie powinien się tak zachowywać (zawieszać/resetować).

6. ME to bardzo wymagająca gra. Czy naprawdę to samo dzieje się podczas przeglądania internetu?

7. Skąd masz telefon? Tj. czy masz go od nowości, czy jesteś pewien, że nie ma żadnych ukrytych wad, jeśli tak, to czy nie instalowałeś jakichś zewnętrznych programów, które mogą mieć duży wpływ na ciepłotę telefonu (na przykład czy nie podkręcałeś swojej słuchawki)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon z Orange, świeżo po wymianie płytki głownej, zawias złapał bodajże dwa razy prze graniu w ME, nie podkręcałem, nie instalowałem programów z niewiadomych źródeł, antuvirus ,,czuwa" nad programami które wgrywam. Wydaje mi sie że problem z temperaturą to niestety wada każdego 2-rdzeniowca :zdegustowany: ale dla pewności chciałem zapytać innych userów jak u nich sytuacja wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi