Skocz do zawartości
zoki750

Telefon nadmiernie sie nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

xbaker

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Mój Sensation też się nieco grzeje, przed chwilą podczas grania złapał temperaturę 52 stopnie, normalnie podczas przeglądania internetu tak się nie grzeje, ale podczas grania już czuć tą temperaturę w dłoniach.

Taka temp. chyba nie jest niebezpieczna dla telefonu?

np. teraz ,gdy telefon ''ostygł'' system tuner pokazuje 35 stopni, a telefon jest totalnie chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

@up: Dołączyłem wątek, który odświeżyłeś do jeszcze starszego, acz obszerniejszego wątku o grzejącej się Sensacji. Polecam lekturę całości - jest naprawdę pouczająca ;)

Tym niemniej odpowiadając na pytanie - nie, temperatury rzędu 52ºC nie są wybitnie niebezpieczne dla telefonu. W HOX to przez długi czas była w zasadzie norma przy większości gier (teraz jest trochę chłodniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Dzięki za podłączenie mnie do tego wątku, właśnie czytałem go od pierwszej strony a to siup, mój post :D

Normalnie telefon mi się tak nie nagrzewa, teraz pograłem jakieś 5 min w Mass Efecta no i 56 stopni na procku sprawdzone w system tunerze i 40 stopni na baterii sprawdzone tym widźetem, który jeden z kolegów podawał dwie strony wcześniej.

I dodam, że przy tych rzekomych 56 stopniach na procku telefon owszem, jest dośc ciepły (by nie powiedziec gorący) na samym dole, w okolicach przycisków, ale nie mam żadnych problemów z trzymaniem go w ręku, nie żeby mnie parzył.

Nic takiego nie zauważyłem podczas np. przeglądania internetu, marketu, słuchania muzyki. Więc chyba nie ma się czego bać?

Na gwarę nie chcę go odsyłać, bo mam już S-Off'a roota i wszystkie inne pierdoły, które umożliwiły mi wgrywanie custom romów i podkręcanie.

aktualnie telefon jest na stocku + rom MIUI, ale jeszcze kilka dni temu miałem vipersa z kernelem OC 1782 MHz (tak dla sprawdzenia benchmarków ;))

Wtedy też pottrafił się ładnie grzać, no ale to było logiczne, bo po OC.

Może wgrać inny kernel, który umożliwi undervolting? Na pewno da się go coś odvoltować, by był stabilny.

@edit: 59 stopni po pół godziny w ''Where's my water'' : O I spokojnie mogłem go trzymać w rękach, ofc było cieplutko ;) Jak na moje to te czujniki, które mierzą temperaturę nie są tak wiarygodne jak np. w PC. Jak MSI Afterburner pokazywał mi 60 stopni na moim GTX'ie 580 to po dotknięciu PCB na prawdę było ''czuć'' tą temperaturę, a tutaj nie.

Bateria 40,1 stopnia.

Edytowane przez xbaker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Twoje temperatury są normalne, on musi się grzać. Mój osiąga często 70 stopni podczas grania i wtedy już dolna część po dłuższym dotyku parzy. Używam OC 1.5GHz i UV -75mV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

No pocieszasz pocieszasz, ale czy takie temperatury są na prawde normalne?

Grając w where's my water wczoraj zrobiło się 60 stopni, telefon był na serio ciepły, co dało się odczuć, ale nie było nawet mowy o tym, by był jakoś specjalnie ''parzący'', poprostu martwię się o jego żywotność, by mi potem nie padł jak gwarancja się skończy. A to była tylko gra 2d, grając kilka minut w Dead Triggera miałem 59 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Jeżeli przy wyższych temperaturach nie spada znacznie wydajność i nie występują wtedy nagłe restarty albo zawiechy to nie ma czym się przejmować, bo musi jakoś oddawać ciepło.

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

No na_razie nic takiego nie zauważyłem, by tracił moc przy temperaturze.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi