Skocz do zawartości
skrzypek2

Zbity ekran i dotyk samsung s4- odzysk danych - kosmiczne kombinacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

po przekopaniu się przez niezliczone strony w poszukiwaniu odpowiedzi powoli zmierzam ku poddaniu sie chyba, ze znajdzie się jakiś magik na tym forum, który mi pomoże.

Sprawa wygląda tak:

Mam (miałem) samsunga s4 i9505 na stockowym romie 4.4.2 zrootowanego bez nabicia knoxa - jesli te informacje są w ogóle przydatne. Niestety niefortunnie spadł i zbił się ekran. Myślałem, że dotyk działa bo po włączeniu coś tam zawsze zawibrowało niestety po kupnie kabla MHL okazało się, że tylko część dotyku działa i to nie zawsze. Do wszystkich metod jakie znalazłem w internecie musi być włączone debugowanie USB co wydawało mi się, że mam zrobione ale widocznie się zresetowało. Komputer widzi telefon ale nie pokazuje danych bo mam kod blokady w kształcie literki L, którego nie mogę odblokować.

Mój plan na teraz: kupić kolejny kabel z rozdzielaczem micro usb albo przejściówke z usb na micro i podłączyć pod takiego HUB'a kabel mhl do telewizora i myszkę by móc sterować telefonem. Niestety nie mam pewnoscczy to w ogóle zadziała. Jeśli jest tutaj ktoś kto wie jak włączyć debugowanie lub przekopiować dane konkretnie zdjęcia i filmy (poradze sobie bez sms i innych kopii programów) to stawiam piwo pocztą. Jak pisałem wyżej mam roota może to w czymś pomoże. Błagam o pomoc.

PS. Kolega zasugerował mi wgranie CWM i na czuja zrobienie dzięki niemu kopii zapasowej. Czy to dobry pomysł czy lepiej nie ryzykować nie wiedząc jak wygląda sprawa z włączonym debugowaniem na telefonie (chyba, że debugowanie nie ma znaczenia przy wgrywaniu CWM)?

Edytowane przez skrzypek2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darmi

Spróbuj podłączyć mysz przez przejściówkę. W Sony Z to działa nie wiem czy w Galaxy S4, bo nie sprawdzałem, sprawdzę wieczorem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Przejściowke, a dokładnie kabel OTG mam do myszki i to działa bo kiedyś sprawdzałem problem w tym, że nie moge podłączyć jednocześnie kabla MHL i myszki dlatego wczoraj zamówiłem przejściowkę męski USB na damski micro USB i mam zamiar podłączyć to w ten sposób: Telefon > kabel OTG > kabel HUB USB > do jednego portu przejsciowke z meskiego USB na micor damskie > do tego kabel MHL > i do drugiego portu w kablu HUB USB myszke sam nie wierze, że to zadziała ale mam szczerą nadzieje

Już wiem, że to nie działa podejrzewam, ze przejściówka z USB na micro żeńskie jest 5pinowa a nie 11pinowa tak jak kabel MHL dlatego sygnał nie przechodzi. Nie mam już pomysłu co robić:(

Edytowane przez skrzypek2
    Nie cytujemy w całości postu poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi