Skocz do zawartości
Mumcio1977

Nexus 6 - folie ochronne/szkło na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

@@yaatzek mam rozładowaną cyfrówkę, także zanim ją podłączę, naładuję, to wrzucę na wieczór lub jutro. Ale załączę. Palcować się palcuje - wiadomo, ale czy tak jak goły wyświetlacz? od dawna zaklejony szkłem, więc nie mam na bieżąco porównania. Natomiast pamiętam, że miałem pozytywne uczucia odnośnie flex, więc na pewno nie jest gorzej niż goły ekran.

[mało to precyzyjne, ale jak mówię, dawno po gołym ekranie nie maziałem paluchem].

EDIT: Zdjęcie specjalnie dowaliłem światłem, żeby ładnie było widać całe flexglass. Dół, wiem, krzywo przykleiłem, ale górą ładnie pokazuje, że wszytko jest jak najbardziej ok.

post-83063-0-32604500-1448530120_thumb.jpg

Edytowane przez TorGal17
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gwman

WItam.

Ostatnio kupiłem  hartowane szklo 0.30mm na ekran mojego nexusa ale mam mały  problem czujnik zbliżeniowy wyczuwa szkło i wylącza ekran  w czasie rozmów i musze wyłączać telefon  . Ma ktoś jakieś doświadczenia ze szkłem albo da sie to wyłączyć ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

No i widzisz jak dla Ciebie to jest idealne przyleganie i spasowanie to ok. U mnie to samo ze lewa krawędź się odkleja znaczy czasem przylega bardziej czasem mniek pewnie zależy od temperatury. A dwa wyciecia nie są idealne przy głośnikach jest za blisko a przy kamerce jest również tak ze dołem prawie nachodzi a bokami trochę luzu. Moim zdaniem wyciecia mogły by być większe o 0.5 mm i nikomu by nic się nie działo.

Druga sprawa nie masz problemów z tym zs czasem ekran się zablokuje tzn. Tak że nie dotykasz go a jest efekt jakby ktoś trzymał palec na nim i nic nie przesuniesz lub w ogóle brakuje dotyku. Pomaga włączenie blokady i jest ok albo przetarcie wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kepa416 

no widzisz, u mnie nic się nie odkleja, ani brzegi, ani nie mam żadnych bombelków. Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby czujnik zbliżeniowy zadziałał inaczej niż powinien.

post-83063-0-56894100-1448958182_thumb.jpg

Na tym zdjęciu (trochę nie ostre :/ )widać że szkło jest równo wycięte, zarówno do głośnika czy aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WItam.

Ostatnio kupiłem  hartowane szklo 0.30mm na ekran mojego nexusa ale mam mały  problem czujnik zbliżeniowy wyczuwa szkło i wylącza ekran  w czasie rozmów i musze wyłączać telefon  . Ma ktoś jakieś doświadczenia ze szkłem albo da sie to wyłączyć ? 

źle nakleiłeś szkło albo kupiłeś chiński zamiennik za kilka złotych. nic z tym nie zrobisz, szkło do utylizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również kupiłem szkło takie http://allegro.pl/megara-folia-szklo-hartowane-9h-motorola-nexus-6-i5687281067.html

i po naklejeniu nie działa mi inteligentny ekran,kupiłem zwykłą folię nakleiłem i tak samo nie działa,wyciąłem w folii żeby nie przykrywała tych czujników i wszystko hula ale...szpetnie to wygląda.I moje pytanie,jest ktoś mi w stanie polecić dobre szkło żeby to działało?

Połączony post:
    Jak z takim czymś chodzić.
    ed3a75e54aab6b0061a569617980208d.jpg
    Sorry za jakość.

Wysłane z Nexusa 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem szkło z chin za 1.20$. W sumie jest okej, wszystki ładnie wycięte, ale niestety brzegi nie doklejają się.

Co do jakości szkła: nie czuję różnicy między tym, a jakimś za 50zł, które zakładałem na iphony w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo jakości szkła nie odczujesz przez dotyk. Tu chodzi o jego twardość i odpowiednią plastyczność. Jeśli szkło zostało źle zahartowane i odpuszczone, będzie pękać samoistnie lub przy niewielkiej pomocy przy "codziennym użytkowaniu". Twardość 9H będzie oczywiście zachowana, ale po co komu szkło które przy uderzeniu pęknie razem z fabrycznym szkłem ochronnym? Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś chce tanim kosztem ochronić powierzchnię szkła w celu późniejszej łatwej odsprzedaży, kupuje folię. Do ochrony przed upadkiem i rozbiciem kupujemy szkło, ale czy naprawdę warto ryzykować dla tych kilku złotych naprawę która pójdzie w setki złotówek? Też się kiedyś nabrałem na tanie szkło z aliexpress i nawet nie chciało się dokleić na całej powierzchni. Dobre szkła kupujemy u producentów akcesoriów, np Orzly, Nilkin, czy polskie 3mk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem folię od 3mk i jest OK,idealnie wycięta,wszystko bangla jak powinno.

Wysłane z Nexusa 6

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Elfisher szkło ma chronić przed upadkiem? No nie do końca, zachowa się tak tylko w pewnych przypadkach. Dla mnie najważniejsze są odczucia dotykowe. Żadna folia nie będzie tak fajna w dotyku jak szkło, a mnie chodzi tylko o ochronę przed rysami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi