Skocz do zawartości
cres

Numer nieosiagalny...Tylko dla jednej osoby

Rekomendowane odpowiedzi

cres

Dziwna sprawa, dzisiaj sie dowiedzialem ze moj kolega nie moze sie do mnie dodzwonic, poniewaz przewaznie otrzymuje komunikat "numer nieosiagalny".

Kolega ma numer w simplusie, ja w playu - stoimy kolo siebie, ja i on mamy pelen zasieg i nie mozemy sie do siebie dodzwonic. Dzwonie do innego kumpla, zeby puscil mi strzalke i wszystko OK, dodzwania sie za pierwszym razem, tak samo inni moi znajomi, tylko ten jeden kumpel w 90% przypadkow ma "numer nieosiagalny" - czasami mu sie uda.

O co chodzi? Czyja to wina i jak to "naprawic" ?

Podsumowanie:

- mam tel w playu

- Zasieg sieci mam b.dobry, czesto 4 kreski (pelny)

- stoje obok kolesia i ja, ani on nie mozemy sie ze soba polaczyc

- inni moga sie do mnie dodzwonic i ja do nich tez

- kolega (ktory nie moze sie dodzwonic) ma numer w simplus

- SMSy tez nie dochodzą!

- SPRAWDZAŁEM - NIE MAM GO W ZABLOKOWANYCH NUMERACH (opcja jest wyłączona)

Pierwszy raz sie z tym spotkałem!

EDIT: Czy to wina softu, wadliwego aparatu, operatora, czy zjawisk paranormalnych, bo juz mi rece opadaja i nie wiem co zrobic - jesli to by byl tylko jeden kumpel to bym przezyl, ale o innych moge sie nie dowiedziec nigdy - powiedzmy że puszczam swoje CV do pracy, a potencjalny pracodawca nie moze sie dodzwonic....nigdy sie o tym nie dowiem - po co mi taki tel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że to wina operatora zrób zgłoszenie lub wymień kartę sim może pomoże :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    Podsumowanie:

- mam tel w playu

powiedzmy że puszczam swoje CV do pracy, a potencjalny pracodawca nie moze sie dodzwonic...

Tak dla rozładowania napięcia, to przecież kto "rozsądny" korzysta w "poważnych sprawach" z sieci play? ;))

Albo jakichś tam heyah, sieci rodzinnych, biedronek, carefourów i jeszcze innych wirtualnych 'operatorów" ;)

Jaka opłata, taka oferta ;)))

po co mi taki tel?

No to chyba musiałbyś sam sobie zadać to pytanie przed lustrem ;)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak dla rozładowania napięcia, to przecież kto "rozsądny" korzysta w "poważnych sprawach" z sieci play? )

Albo jakichś tam heyah, sieci rodzinnych, biedronek, carefourów i jeszcze innych wirtualnych 'operatorów"

Jaka opłata, taka oferta ))

I tu się mylisz moim zdaniem : )

Korzystam z PLAY od początku istnienia w PL i nigdy nie było żadnych problemow, nie liczac zasiegu, lecz wystarczy przelaczyc się na PLUSa i wszystko działa elegancko(od pewnego czasu nawet pakiety na internet dzialaja przy korzystaniu z nadajnikow plusa)

Co więcej, jako stły abonent dostaje na prawde fajne promocje itp.

Np. przy podpisaniu 3ciej umowy otrzymujesz dodatkowe gigabajty na internet + 100 minut dla wszystkich : )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

94michal7

Widzę, że kompletnie nie zrozumiałeś tego co autor miał na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem tego gościa skoro heyah to nie jest wirtualna sieć a to jest sieć t-mobile tylko pod inną nazwą,play nie jest wirtualnym operatorem :),ja jestem już od roku w tej sieci i nie zamierzam zmieniać bo w porównaniu do innych mam lepszy zasięg w moim domu może z powodu że są 2,byłem w orange tam to ludzie mieli problem aby dodzwonić się do mnie z powodu najczęściej 1 kreski na wyświetlaczu spadającej do zera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może zamiast polemizować na temat operatorów dać rzeczową radę?

Sprawdz czy nie masz kumpla na czarnej liście w kontaktach. Ja miałem mame wrzuconą przez przypadek kiedyś jeszcze na milestone i miałem ten sam problem.

Jeśli tego nie znajdziesz przywróć do ustawień fabrycznych i na 100% pomoże.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cres
    Tak dla rozładowania napięcia, to przecież kto "rozsądny" korzysta w "poważnych sprawach" z sieci play? ;))

Albo jakichś tam heyah, sieci rodzinnych, biedronek, carefourów i jeszcze innych wirtualnych 'operatorów" ;)

Jaka opłata, taka oferta ;)))

No to chyba musiałbyś sam sobie zadać to pytanie przed lustrem ;)))

Masz jakis problem do Playa to idz z tym do nich, a nie do mnie, ja nie mam obiekcji co do Playa.

Poza tym skad ty wiesz jaki mam abonament? Moze wyzszy od twojego, więc właśnie ty wykazałeś się tutaj buractwem.

Twoje wypowiedzi bazują na domysłach i twoich "złych doświadczeń", także w tym momencie mogę TAKŻE SIĘ DOMYŚLAĆ, że jesteś kompletnym idiotą.

Łatwo się obraża innych co nie?

PS. Nie odpisuj juz w tym temacie i w innych moich, bo po prostu nie chce abys bral udzial w moich wątkach - ok? Po prostu po tej wypowiedzi uważam ciebie za debila - wybacz, mam takie zdanie :)

Reszcie dziękuję za odpowiedzi, będę musiał chyba skontaktować się ze Play-em i wyjaśnić sprawę, choc wątpię, aby to operator był winny...w końcu inni (nawet z simplusa) mogą bez problemu się do mnie dodzwonić.

---------- Post dołączono o 01:21 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Może zamiast polemizować na temat operatorów dać rzeczową radę?

Sprawdz czy nie masz kumpla na czarnej liście w kontaktach. Ja miałem mame wrzuconą przez przypadek kiedyś jeszcze na milestone i miałem ten sam problem.

Jeśli tego nie znajdziesz przywróć do ustawień fabrycznych i na 100% pomoże.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Nie mam, pisałem o tym w podsumowaniu - punkt ostatni ;)

Ale kumpel (inny) dał mi dobrą radę - "wykasuj kolesia z kontaktów i zobacz, czy wtedy będzie się mógł dodzwonić..." - jutro to wypróbuję ;)

Edytowane przez cres

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Waclaw

cres, najprostszy sposób na zlokalizowanie usterki to przełożenie sima do drugiego telefonu a dopiero potem będziemy spekulować, włóż kartę do innego sprzętu i sprawdź, jak jest ok to HR w zetce i po problemie, jak jest dalej to samo to problem po stronie sieci/sim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi