Skocz do zawartości
stanwin

C+ ma lagi typu 30sek (mimo wgrania nowego ROMu i factory reset)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukalem to forum zanim zalozylem ten temat i nie znalazlem odp. na pytanie czemu by nagle tel Core+ zaczal tak strasznie wolno chodzic? Normalnie nic nie da sie na nim zrobic na tym telefonie, bo trzeba czekac na odswiezenie ekranu po 15-30sek.! Przy prostych czynnosciach typu wejscie do menu aplikacji,czy do wybierania numeru, czy wcisnieciu przycisku home.

Stalo sie to jakos niedawno. A wiec wtedy Odinem wgralem nowy ROM -  G350XXUAMJ6_G350OXAAMJ6_XEO. Nie wiem czy dobry. Oczywiscie zrobile factory reset tez i od nowa wszystko. Tzn.z konta Google mi przywrocilo troche aplikacji ktore uzywalem - wymienie wszystkie, bo moze to ich wina, nie wiem:

Total Commander, Wallpaper Changer, Superuser (tak -zrobilem roota iRootem), mysms, CM Security, Moj Orange, Bramka SMS, Clean Master, Deezer, Galaxy Apps. Backup Your Mobile, Radio FM, Faceobook, KingoRoot.

Po wgraniu tego ROMa i factory reset - nic sie nie poprawilo z dzialaniem telefonu...  :( CHyba jest jeszcze gorzej nawet niz bylo :(

Oczywiscie robilem czyszczenie Clean Masterem, i mam teraz 793MB wolnego dysku tel.

Karte pamieci mam wlozona 2GB.

Tel sie zachowuje tak jakby byl non- stop mocno zajety jakims programem - ale nie wiem jakim,bo nie wiem jak to sprawdzic?

Zainstalowalem 3C Toolbox Pro - i patrzylem w Menedzer Zadan - to CPU skacze  mi ciagle miedzy 50% a 80% (nie wiem czy tak ma byc??)  ale 4 procesy od gory zajmuja kolejno: 5%, 3%, 2%,1%. Czasem wyskoczy nagle jakis proces z 20% na moment. A pamiec jest zajeta w 90%.

Aha,mam wylaczone wszelkie animacje w opcje programisty.

Edytowane przez Hubal
    Usunięcie wpisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzony78

Odinstaluj cm security i clean master. I zamiast aplikacji Facebook zainstaluj Facebook Lite.

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

za*******e! Dziek dzony78 za pomoc! Pomoglo - naprawde! :) A do usuwania smieci zainstalowalem All In One Toolbox - nie wiem czy dobry,ale  czysci ladnie i nie obciaza systemu.  Teraz 3D Toolbox  pokazuje zajetosc CPU na poziomie 4-20%! A i ustawilem w nim entropie na "przecietna" - nie za bardzo wiem co to jest ale gdzies czytalem ze to robi platny program Seeder ktory przyspiesza starsze systemy Android.

Tylko martwi mni brak cm security - bo on mi fajnie pokazywal jak dzwonila jakas firma nieporzadana (maja jakas baze taka - wyswietlalo by Nigdy nie odbieraz tel.od tego nru) - i faktycznie to byly zaproszenia na jakies pokazy drogich produktow typu garnki,odkurzacze etc.- oni strasznie mecza czlowieka zanim da sie ich splawic...:(

Czy jest jakas inna aplikacja tego typu ktora by mnie przestrzegala jak ktos taki dzwoni na do mnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzony78

Jeśli masz roota to polecam SD maid to czyszczenie. Zawsze możesz numer dodać na czarną listę.

Edytowane przez dzony78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie wiem jak uzywac tego SD Main... A numery to CM Securty ma jakas swoja baze danych, bo przeciez za kazdym razem dzwoni ktos natretny z oferta z innego  numeru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzony78

Wymaga roota i poprostu sksnujesz telefon. Poprobuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na poczatku zrezygnuj z wszystkich aplikacji optymizujacych system , android to system ktory sam siebie zoptymalizuje to co trzeba nie pomagaj mu w tym . Pozatym Core plus nie jest trafny modelem posiada owiele gorsze parametry od poprzednica Core i8260.

Skorzystaj z lekkich apek typu Facebook Lite . mozesz sprobowac rowniez wgrac rom z Pitem

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi