Skocz do zawartości
tom2019

Samoczynne zrzuty ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji telefonu do Androida 2.3.4 i firmware 1.45 pojawił się taki śmieszny problem.

Mianowicie od czasu do czasu telefon po naciśnięciu przycisku głównego (dotykowy, pierwszy z lewej) robi zrzuty ekranu. Muszę dopiero wcisnąć przycisk, blokady, odblokować telefon i dopiero problem znika (na jakiś czas).

Przykład:

Odbieram sms/e-mail, dotykam przycisk główny, żeby wyjść na ekran główny, a ten robi zrzut z ekranu.

Blokuję, odblokowuję i dopiero jest oki.

Mam ktoś pomysł jak to zwalczyć? Problem pojawił się po najnowszej aktualizacji, wcześniej tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie naciskasz go przypadkiem trzymając równocześnie przycisk on/off?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie, ale zwrócę na to uwagę. Może przycisk on/off lekko się zacina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na VU zrzuty ekranu robi się właśnie w ten sposób, choć czy tak samo jak jest na stoku - ręki sobie uciąć nie dam, miałam jeden dzień i nie sprawdzałam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kacpi

Tak, na ROMie od Vodafone DE, robi się ss wciskając przycisk on/off, a następnie "domek".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nam ten sam problem i po aktualizacji nie wyłącza nieraz przycisk blokady ekranu

Wysłano z HTC Sensation Z710e z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I reklamowałeś to jako usterkę?

Ja opisałem problem i z supportu dostałem info, że telefon prawdopodobnie będzie musiał iść do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam sensation od 2 miesiecy i mam podobny problem. Ale doszedlem do tego, ze to gorny klawisz blokady sie blokuje, a w polaczeniu z klawiszem dotykowym home robi wlasnie zrzut ekranu. rozwazam oddanie telefonu do serwisu ale na razie mi to nie przeszkadza gdyz zadko sie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problem już nie występuje. Niestety nie obyło się bez ingerencji serwisu. Została wymieniona płyta główna i kilka innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nobi

Samoistne zrzuty po naciśnięciu przycisku home jak i pojawianie się opcji, które to pojawiają się po naciśnięciu włącznika/wyłącznika świadczy o blokowaniu się tego górnego przycisku. Telefon wyjęty z pudełka dwa tygodnie temu, szkoda, że musi trafić do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi