Skocz do zawartości
bartekh86

[Ankieta] Wrażenia po aktualizacji do 2.3

Po aktualizacji Desire Z do Androida 2.3 jestem:  

94 użytkowników zagłosowało

1. 1. Po aktualizacji Desire Z do Androida 2.3 jestem:

• zadowolony, telefon działa lepiej, błędów nie zauważyłem
      • zauważyłem nieznaczne błędy ale wciąż uważam, że warto przeprowadzić aktualizację
      • nie widzę różnicy pomiędzy Androidem 2.2 i 2.3
      • odradzam aktualizację, błędy są znaczące, utrudniają korzystanie z urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu użytkowników (w tym i ja) po zapoznaniu się z niechlubnym wątkiem opisującym przypadłości aktualizacji naszego Desire Z do Androida 2.3 Gingerbread zastanawia się czy warto tą aktualizację w ogóle przeprowadzać.

Wątek odnośnie samej aktualizacji i dyskusja na jej temat znajduje się tutaj:

http://forum.android.com.pl/f242/aktualizacja-android-2-3-a-38096/

Ankieta ma na celu sprawdzenie czy błędy dotykają wszystkich użytkowników i w jakim stopniu są one uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerkin

Miałem jeden restart telefonu z nie wiadomo jakiego powodu, bardzo rzadko restartuje mi się sense... Szczerze? Nie rozumiem tych głosów, mówiących, że aktualizacja wyszła na gorsze. Pierwszy raz stockowe oprogramowanie hamuje mnie przed rootowaniem, bo tak mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iDAREK

dla osób odpowiadających:

"odradzam aktualizację, błędy są znaczące, utrudniają korzystanie z urządzenia"

chętnie bym poznał te wasze błędy utrudniające korzystanie z urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nv-
    dla osób odpowiadających:

"odradzam aktualizację, błędy są znaczące, utrudniają korzystanie z urządzenia"

chętnie bym poznał te wasze błędy utrudniające korzystanie z urządzenia.

A proszę bardzo:

- Telefon gubi zdjęcia.

- Znikające samoczynnie wydarzenia w kalendarzu.

- Restarty sense przy wyjściu z prawie każdej aplikacji

Reszty nie pamiętam, przesiadłem się na custom rom jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne wady jakie zauważyłem po aktualizacji do 2.3 to:

- restarty sense po wyjściu z jakieś pamięciożernej aplikacji.

- znikające zdjęcia w galerii ( tutaj pomaga restart telefonu.)

Moim zdaniem warto zaktualizować Zetkę. Nie są to jakieś kosmiczne wady, a z tego co tutaj czytam HTC już pracuje nad jakąś łatką. Pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iDAREK
    A proszę bardzo:

- Telefon gubi zdjęcia.

- Znikające samoczynnie wydarzenia w kalendarzu.

- Restarty sense przy wyjściu z prawie każdej aplikacji

Reszty nie pamiętam, przesiadłem się na custom rom jakiś czas temu.

Nie wiem co jest z waszymi telefonami, a moze bardziej kartami pamieci. Ja efekt znikajacych zdjec mialem tylko we Froyo, jak dotad w oficjalnym Gingerbread nie mam tego.

Co do restartujacego sie Sense to rowniez nie mam tego objawu. Mialem ten problem w testowym romie gingerbreda ale w oficjalnym nie. Czasem sie to przytrafi, ale bardzo rzadko.

Co do wydarzen w kalendarzu, tez mi nic nie znika.

Albo mam szczescie albo jakis lepszy model.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomimo, że zaznaczyłem opcję "zauważyłem nieznaczne błędy ale wciąż uważam, że warto przeprowadzić aktualizację" pozwolę sobie opisać błędy jakie zauważyłem:

-restart Sense w momencie wyjścia z jakiejś gry lub marketu jeżeli wcześniej aktualizowaliśmy jakiś program

-podkreślanie wyrazów podczas pisania sms (wiem że jest to wina braku Polskiego słownika ale skoro go nie dodali to mogli w ogóle tej opcji nie udostępniać na Polskę a tak to tylko przeszkadza)

-nie działające poczta skonfigurowana poprzez Microsoft Exchange jeżeli jest ustawiona w trybie Push. Wtedy telefon cały czas się synchronizuje (co 1 sekundę) a co się z tym wiąże bateria się wyładowuje bardzo szybko

-nie działa galeria Picasa (mówię o tym dodatku, który jest w HTC Hub [wcześniej na 2.2 działało mi to bez problemu] a teraz nie mogę się zalogować bo jest napisane że konto już istnieje a nie wyświetla żadnych galerii

Generalnie to tyle w tym wszystkim najgorsze są te restarty Sense >:(

ps. Fajnie by było jak by wszyscy pisali tylko błędy od "-" bo w temacie "Aktualizacja do 2.3" jest już ponad 40 stron i a połowo nadaje się do kosza bo się powtarza po kilkanaście razy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ps. Fajnie by było jak by wszyscy pisali tylko błędy od "-" bo w temacie "Aktualizacja do 2.3" jest już ponad 40 stron i a połowo nadaje się do kosza bo się powtarza po kilkanaście razy...

Zgadzam się całkowicie. Z tamtego wątku nie potrafiłem wywnioskować, które błędy są tylko wynikiem zmian ustawień, a które to rzeczywiście bugi.

Dodam jeszcze to:

- błąd skrótów klawiszowych (s uruchamia aplikację sms, zamiast literkę s) NIE JEST faktycznym błędem - wystarczy kliknąć lupkę aby wyłączyć skróty.

Sam się ciąglę wstrzymuję z aktualizacją, czekam na poprawione wersje oprogramowania od htc więc proszę poinformujcie w tym wątku jak się coś pojawi. Z wersji 2.2, która była zainstalowana w nowym urządzeniu (kupione dwa dni temu) jestem całkowicie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nie działa galeria Picasa (mówię o tym dodatku, który jest w HTC Hub [wcześniej na 2.2 działało mi to bez problemu] a teraz nie mogę się zalogować bo jest napisane że konto już istnieje a nie wyświetla żadnych galerii

Ja to obszedłem poprzez przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych, a po restarcie odpuściłem sobie konfigururator, zainstalowałem dodatek picasa z HTC i dopiero przeprowadziłem konfigurację. Mogłem sobie na to pozwolić, bo miałem świeżo kupiony telefon krótko przed aktualizacją i chciałem go tak czy inaczej po kilku dniach zabaw "zformatować".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aries.mehehe po aktualizacji robiłem Full Wipe bo myślałem że rozwiąże to kilka problemów ale jednak nie pomogło. Z tym, że ja po restarcie wpisałem swoje konto podczas pierwszej konfiguracji ale nie wpadłem na to (a po drugie nie powinno tak być) że trzeba ją wyłączyć, najpierw skonfigurować picasa a następnie dopiero przejść do konfigurowania reszty :facepalm:

Co tu dużo mówić zostaje czekać na poprawkę od HTC :E Ważne żeby tego sense naprawili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi