Skocz do zawartości
Pablo2060

M8S+ TV BOX - problem z instalacją aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Naucz się czytać w końcu : najlżejszą.

Edytowane przez dusktill

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam jeszcze raz,

coś mi tu nie gra z jakością HBO GO...

Oto co pisze n/t serwis hbogo.pl

W Pkt.8) FAQ na pytanie o oglądanie w jakości HD:

"Serwis HBO GO aktulanie zapewnia programy w jakości DVD"

Z drugiej strony w "Funkcjonalności" napisano:

"...Rodzielczość 1080p (full HD) jest dostępna w aplikacjach SmartTV

i na wybranych dekoderach, a 720p na komputerach."

Chyba sam sobie odpowiedziałem: NIE uzyskam jakości HD, ponieważ ta i tak

dla M8S+ *) jest w jakości SD, natomiast fakt, że z ultrabooka udaje mi się oglądać

w wyższej jakości wynika z tej drugiej odpowiedzi...

*) wynika z tego, że tylko wybrane TV z aplikacją Smart posiadają taką możliwość ... chyba (?)

Pozostaje mi więc zwrócić sprzęt i wrócić do starego rozwiązania.

Na tym /ciach/ dziadostwie nie bedziesz miał jakości full hd i chyba hd też nie to procesory graficzne stworzone dla smartphonów.

Edytowane przez bartekc00
    słownictwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leotdi

Na tym dziadostwie nie bedziesz miał jakości full hd i chyba hd też nie to procesory graficzne stworzone dla smartphonów.

NIE zgodzę się!

Wydaje się, że to problem aplikacji HBO GO Polska (piszą o tym w sieci).

Po prostu HBO GO Polska rozpoznaje w M8S+ (na dziś) mobilne urządzenie, a skoro tak,

to jakość "z automatu" jest ograniczona do 720x576 (SD). Największy transfer jaki zauważyłem

w sieci miałem 4,5 Mbit/sec. To nie są wygórowane wymagania, a jednak na Asus UX31A oglądam w 720p.

Edit:

------

Czy istnieje możliwość takiej zmiany (nazwy) M8S+, aby nie było ono "odczytywane" przez HBO GO Polska,

jako urządzenie mobile? Bo to jest powodem, że HBO GO dopuszcza tylko WiFi/3G/4G?/ co skutkuje ograniczeniem jakości.

edycja posta cytowanego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taffer

Wydaje mi się że to nie chodzi o kwestię rozpoznawania M8S+ jako urządzenia mobilnego tylko o certyfikację,

Chińskie sprzęty (znakomita większość) nie mają certyfikacji Googla na 1 poziomie DRM i jako takie są chyba uznawane za potencjalne maszynki do piractwa i automatycznie pozbawanie materiału w HD.

Certyfikację na poziomie 1 z tego co wiem ma Nvida Shield, chyba Nexusy i boxy Weteka. I tu kłania się ruskie forum które podawałem wyżej - jeden z forumowiczów wypichcił port Wetek OS dla M8S+ - być może w ten sposób da się ominąć blokadę treści HD.

P.S. Tu ciekawy artykuł o zależnościach DRM: http://www.cnx-software.com/2015/12/30/why-doesnt-your-android-tv-box-play-full-hd-or-4k-videos-in-netflix/

Edytowane przez Taffer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leotdi

Wydaje mi się że to nie chodzi o kwestię rozpoznawania M8S+ jako urządzenia mobilnego tylko o certyfikację,

Oto co samo HBO podaje w FAQ:

Czy programy w HBO GO są dostępne w jakości HD?

Maksymalna jakość obrazu jest uzależniona od urządzenia na którym korzystasz z HBO GO i prędkości połączenia internetowego.

Rozdzielczość 1080p (full HD) jest dostępna w aplikacjach SmartTV i na wybranych dekoderach, a 720p na komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@leotdi wg mnie, to co podaje HBO w FAQ wcale nie wyklucza tego co pisze @@Taffer o DRM , wręcz przeciwnie - uzupełnia się. Wszak andkowy box pod żadne info z FAQ nie podchodzi a to znaczy, że tylko Wetek z boxów daje radę. Shield to inna liga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy istnieje możliwość takiej zmiany (nazwy) M8S+ ...

Edycja pliku build.prop np pod nexusa 10

ro.product.model=Nexus 10 

ro.product.brand=google 

ro.product.name=mantaray 

ro.product.device=manta 

ro.product.board=manta 

ro.product.manufacturer=samsung

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taffer

Wstawiam linka do portu Wetek Core 2.0 od naszych wschodnich sąsiadów - może ktoś będzie chętny przetestować. Flash przez TWRP. Uwaga: sam nie testowałem - także istnieje ryzyko uceglenia boxa.

https://drive.google.com/file/d/0B6Rsx0d1fzLfZU9NR2JlWXA4dkU/view?pref=2&pli=1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leotdi

@@leotdi wg mnie, to co podaje HBO w FAQ wcale nie wyklucza tego co pisze @@Taffer o DRM , wręcz przeciwnie - uzupełnia się. Wszak andkowy box pod żadne info z FAQ nie podchodzi a to znaczy, że tylko Wetek z boxów daje radę. Shield to inna liga.

ok, nie neguję tego. Nie zgłębiałem tematu DRM.

EDIT:

-------

WeTek Core posiada certyfikat Google Widevine Level 1 DRM, co sprawia, że jest kompatybilny z Netflixem HD (już dostępny w Polsce) i innymi aplikacjami, które korzystają z technologii strumieniowania z systemem zabezpieczeń DRM. Dlatego też konto administratora (root) nie jest domyślnie dostępne.

INFO:

--------

otrzymałem odp. od sprzedawcy Wetek.Core w Polsce n/t jakości HBO GO w rodzielczości Full HD:

"Witam,

Po ostatnich aktualizach HBO GO nie działa w 1080p.

Pozdrawiam

TV SAT Expert"

Edytowane przez leotdi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, próbowałem z tym pudełkiem coś zrobić - zrootować, ale coś nie wyszło i trzeba po kilku dniach resetować wszystko. Nie wiem co się dzieje, może ten cały volume / misc... załączam plik zdjęciowy ekranu. Pozdrawiam

Spoiler

IMG_20160815_183131.jpg

obowiązkowe tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi