Skocz do zawartości
albert107

[M2 Mini] problem z xposed

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz jak masz przetłumaczoną zakładkę "Wyświetlacz", jeżeli pisze tam "Wiadomość SMS" to masz International :D

Wyczytałem, że mam wersję O i nie moge flashować wersji A na niego, a wersji I jeszcze dla M2 nie ma.  Po 2 factory resetach już działa instalowanie aplikacji. Uzyłem Twojego sposobu z linka:

http://jamp.xyz/andr/xposedmeizu-m2-note/

ale brakowało w nim pliku installer.bin (taki komunikat w terminalu). Co ciekawe wrzuciłem plik installer z poprzedniego sposobu i wszystko poszło. Telefon sie zrestartował, Xposed działa, instalacje apk działają czyli wszystko OK :D

W każdym razie ten poradnik jest niekompletny :P

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrpajax

Hm.. Innym zadziałało bez problemu... hm... no nic, zobaczę o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Witam mam pytanie czy ten poradnik jest aktualny bo kolega wyżej pisał że czegoś tam brakuje i czy można go zastosować na meizu M2 mini i jeszcze jedno pytanko z linku z firmware którą wersję mam pobrać są tam cztery wersje chodzi o m2 mini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrpajax

Poradnik jest w 100% aktualny (tylko koledze nie działał nw dlaczego). Po co chcesz pobrać nowy ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Tak na wszelki wypadek kupiłem dzisiaj ten telefon i muszę powiedzieć że jest genialny a podasz mi może jakiś link jak się wgrywa firmware w tym telefonie był bym wdzięczny wolę poczytać niż coś uwalić a co do softu to mam OS 4.5.30 I bo mam zamiast wyświetlacz to wiadomości sms a w tym linku są różne oznaczenia i nie wiem który mam pobrać i czy mogę z tym wyższym oznaczeniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na wszelki wypadek kupiłem dzisiaj ten telefon i muszę powiedzieć że jest genialny a podasz mi może jakiś link jak się wgrywa firmware w tym telefonie był bym wdzięczny wolę poczytać niż coś uwalić a co do softu to mam OS 4.5.30 I bo mam zamiast wyświetlacz to wiadomości sms a w tym linku są różne oznaczenia i nie wiem który mam pobrać i czy mogę z tym wyższym oznaczeniem

Mam M2 z X-Komu, firmware 4.5.3O (to jest litera O, nie zero), nie jest to również firmware I, który nie jest jeszcze dostępny. Zrobiłem już małe rozeznanie na zagranicznych forach i niestety nie jest różowo jeśli chodzi o firmware do naszego modelu.

Więc tak, jest to telefon z dystrybucji czeskiej firmy TCCM, która dostarcza sprzęt Meizu w Europie. Firma ta ma w zwyczaju zakładać dodatkową blokade na telefony uniemożliwiającą wgrywanie softów nie-europejskich.

Niemożliwa jest instalacja softu "A" jak również innych przeznaczonych nie na rynek europejski, ponieważ po wgraniu telefon się zablokuje (albo w ogóle instalacja nie dojdzie do skutku). 

Na nasz telefon z TCCM możemy instalować tylko:

-firmware International (I) który nie jest jeszcze dostępny, Meizu nie jest w stanie powiedzieć kiedy go udostępnią.

-firmware International (O) od TCCM, napisałem już maila do TCCM jednak bez odzewu (na stronie z softami TCCM brak jak narazie M2 http://meizu.tccm.com/ )

-firmware India-International (I) - jest dostępny ale jest zbugowany i nie posiada obsługi konta Flyme więc root jest niemożliwy, prawdopodobnie może też zablokować telefon ale dokładne info nie jest znane.

Jakikolwiek powrót do oryginalnego 4.5.3O jest obecnie niemożliwy gdyż nie ma nigdzie udostępnionego pliku z softem. Zaraz napisze jeszcze jednego maila do TCCM może sie obudzą i go wrzucą na stronę.

Tutaj linki do dyskusji na zagranicznych forach o sofcie O TCCM:

https://meizufans.eu/forum/topic/3545/flyme-os-4-5-3o-international-on-m2-can-i-update

http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/help/firmware-corrupt-error-trying-to-t3219223

https://meizufans.eu/forum/topic/3341/flyme-os-5-0a-on-international-version-firmware-corrupt-tccm-phone

W każdym z tematów ostrzegają, aby nie wgrywać softów "A" ponieważ zablokuje urządzenie.

A co do Xposed to tak, po 3 dniach z niewiadomych przyczyn "framework" Xposed przestał działać, w aplikacji wyświetlał się napis, że biblioteki xposed są zainstalowane ale nie działają poprawnie. Kolejne próby instalacji kończyły się niepowodzeniem. Przywracam właśnie ustawienia fabryczne i już zostawiam go bez Xposed do czasu aż zostanie udostępniony oficjalny firmware. Chociaż na tym sofcie "O" działa bardzo dobrze, ale jednak przydała by się opcja awaryjna w postaci pliku z softem do wgrania.

Jeśli jednak bardzo potrzebujesz tego Xposed to spróbuj poradnikiem od @@mrpajax

Edytowane przez albert107
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Bardzo wyczerpująca odpowiedź jestem wdzięczny a jak sprawdzić jaki to dystrybutor ja kupiłem ten telefon w media-expert i na pudełku jest inny dystrybutor firma z Polski Terg S.A nie wiem czy o to chodzi a co do xposed to są jeszcze jacyś użytkownicy którym też wywaliło xposed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo wyczerpująca odpowiedź jestem wdzięczny a jak sprawdzić jaki to dystrybutor ja kupiłem ten telefon w media-expert i na pudełku jest inny dystrybutor firma z Polski Terg S.A nie wiem czy o to chodzi a co do xposed to są jeszcze jacyś użytkownicy którym też wywaliło xposed

Mediaexpert to nazwa sieci która należy do Terg SA

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smoczu

Jestes pewny z ta blokada z o na i ? Ja pobralem z 4pda.ru i zaktualizowalo z o na i a na telechina tez z i na zalecaja bo mniej problemow

Wysłane z mojego GT-I9082 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi