Skocz do zawartości
uikol

Informacje Ogólne Xiaomi Redmi Note 3/ Redmi Note 3 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

uikol

Zakupiłem swoje pierwsze Xiaomi. Xiaomi Redmi Note 3. Czytając komentarze niestety powoli jestem już niezadowolony z wyboru mimo tego, że jeszcze urządzenia nie mam.

1. Domyślnie w sofcie języka polskiego nie ma? Rozumiem, że jest MIUI Polska i to jest spolszczenie. Spolszczenie to wgrywa się jako cały ROM czy można dograć to jako paczkę językową do oryginalnego softu? 

2. Jeżeli nie chce mieć roota to pozostaje mi wersja językowa angielska? Bo każde MIUI Polska ma domyślnie roota? Na ten moment bootloader tego Xiomi jest zablokowany że nie ma możliwości wgrania nowego softu? 

3. Możliwe żeby ten telefon nigdy nie dostał aktualizacji do wersji wyższej niż Android 5? Jest na Mediateku a oni z tego co się oczytałem mogą robić problemy. Tzn nie dostosują kernela np. Androida 6 do sterowników swojego procesora? To Chińczycy pchaliby się w ten układ tylko ze względu na cenę? Znalazłem coś takiego https://android.googlesource.com/kernel/mediatek/+/android-6.0.0_r0.6- może to jakaś nadzieja na Androida 6 na Mediateku? Ewentualnie zostaje pewnie CM... 

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Cały rom ktory wyjdzie pewnie na dniach.

2. Dokładnie tak

3. Wersja Androida w przypadku MIUI nie ma żadnego znaczenia bo tu tylko chodzi o nowe funckje które MIUI dodaje w każdym uptade. CM... ? Raczej nigdy nie wyjdzie bo nie ma takiej potrzeby.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też zamówiłem rn3 i się nie martwię tymi rzeczami o których piszesz bo raczej niema podstaw. Po pierwsze w sprawie bootloadera już się coś ruszyło. jeszcze nie wiadomo za dużo ale pierwszy sprzedawca wgrywa już romy wielojęzyczne do swoich telefonów więc z tym to tylko kwestia czasu. MIUI jest tak "rozrośniętą" na całym świecie społecznością, że raczej niema się co martwić. Pewnie w najbliższym czasie wszystko się wyjaśni i wątpię żeby w sposób nie korzystny dla nas. Póki co pozostaje poczekać jak się sprawa rozwinie ale cały świat aż huczy o zablokowanym bootloaderze a co za tym idzie braku możliwości wgrania innych romów. Poza tym o ile mi wiadomo xiaomi nie wypowiedziało się jeszcze na ten temat ale zapewne mają powody swojego postępowania. Jak wiadomo te telefony w dużej mierze cieszą się popularnością dzięki MIUI i wsparciu, które jest udzielane na forach na całym świecie więc raczej nie robili by pod górkę bez jakiegoś konkretnego powodu - takie jest moje zdanie. 

Jak telefon przyjdzie do Ciebie można go spokojnie używać w języku angielskim póki problemy się nie rozwiążą. Sam obecnie używam miui w wersji angielskiej bo mojego telefonu nie wspiera miui polska. Mam wgrane miuipro od ruskich i angielski nie jest przeszkodą - uwierz :-)

Polecam lekturę polskiego forum miui, a także miui.com. Tam wszystkie informacje uzyskasz na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uikol

Jeśli chodzi o aktualizacje to o co mi najbardziej chodzi to o to aby w Xiaomi nie było luk które można sprawdzić sobie VTS fo Android. Do tego np. zarządzanie energią z Androida 6 (Doze).

Teraz jeszcze doczytałem na Wikipedii że Android 5 i 6 są na tym samym jądrze, więc powinno być mniej problematyczne przenoszenie funkcji czy aktualizacja Androida z 5 do 6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uikol

Gdzieś w komentarzu przeczytałem że Google Play nie działa na tym telefonie. Nie rozumiem, GP jest wywalony z softu i trzeba go doinstalować przez jakieś kombinacje?

Edytowane przez uikol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rgv999

Kilka izi pytanek

1. Do 200$ nic lepszego nie będzie?

2. Jak z gwarancją jeśli kupię na everbuying.net?

3. Jak długo dochodzi -/+, komuś może już przyszedł do domku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym chińskim Sofcie niema GP ale można doinstalować. Wszystko się zmieni jak będzie miuipolska a wszystko idzie w dobra stronę. W tym tygodniu jeszcze nie będzie ale podejrzewam że w przyszłym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj tematy [CIACH]

Znajdziesz tam tematy z opisami sprawdzonych sprzedawców

Edytowane przez bergmen
    promowanie forum o podobnej tematyce jest niezgodne z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leonov

Jak kupiłem na aukcji w polsce za 999 zł wersję 3/32 GB, do tego 2 lata gwarancji, w chinach taniej ale jak dojdzie cło wyjdzie na to samo, z gwarancją też lepiej mieć na miejscu. 

Nieoficyjalny soft z językiem polskim już jest http://xiaomi.com.pl/aktualizacje/ oraz  http://en.miui.com/thread-194174-1-1.html z tego co wiem to rózne wersje to są, ta pierwsza "serwowana" prze polski sklep.

Jak by ktoś chciał iść z telefonem na sylwestra polecam zobaczyć filmik https://youtu.be/dSAcHrzP-Xg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi