Skocz do zawartości
dragonn

Wgrywanie niebrandowanego softu do Ace. Wybór metody Spoof FW vs ODIN i inne pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup Samsung Galaxy Ace, ale jak wiadomo ciężko kupić bez brandowanego OS:mad:, a mam okazję kupić dosyć tanio Ace z Orange (790zł z zdjętym simlockiem) w sklepie niedaleko mnie ale nie mam zamiaru mieć tam szajsu z Orange (jestem zwolennikiem pre-paid w Heyah) i zastanwiam się jak wgrać tam niebradowany OS oryginalny od Samsunga do tego najlepiej 2.3. Wiadomo że można to zrobić Odin-em i samfirmware, ale wymyśliłem też inną metodę, jako że na Ace pewnie będzie 2.2.x to można by użyć SuperOneClick a następnie użycie SpoofFW https://market.android.com/details?id=com.johnan.spooffw i aktualizacja za pomocą Kies. Czy ten trik by zadziała na Ace? I która metoda jest lepsza? Aha i jeszcze czy jeżeli by się coś posypało przy aktualizacji to przy której metodzie jest mniejsza szansa na anulowanie gwarancji. A i czy ktoś testował ten trik z rezystorem na złaczu USB (unbrick czy jak to się tam nazywa) na Ace? Znam się trochę na elektronice to w sytuacji awaryjnej mógłbym po to sięgnąć. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shadi

Po co tak kombinować? Instalacja softu odinem trwa 5 minut, a ten drugi dość wydumany sposób jakoś mnie nie przekonuje. Żeby zbrickować Ace ODINem trzeba mieć naprawdę pecha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wręcz lakonicznie: Najbezpieczniejszy jest odin. Wgraj soft 2.3.4 z czerwca i będziesz zadowolony.

Dlaczego?

Naprawdę ciężko jest zbrickować telefon odinem, powiem wręcz, że trzeba do tego posiadać ponadprzeciętny spryt. Nie ma sensu bawić się z Kiesem, ponieważ potrafi on uwalić telefon (dostrzegasz tu ironię? oprogramowaniem od samsunga można uwalić telefon łatwiej niż odinem) Dlaczego jestem za softem 2.3.4? Ponieważ w stosunku do 2.3.3 odczułem skok wydajności nie tylko w benchmarku. (niektórzy zauważyli też, że bateria troszkę lepiej trzyma) Ogólnie telefon szybciej chodzi, menu nie przycina się nawet na chwilkę, a po zrootowaniu można i CRT animation zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, jeszcze nigdy tego nie robiłem, tak że nie mam doświadczenia (jedne co dotychczas przerabiałem to moją Nokię i dwa GPS TomTom-a). Ale w sumie masz rację Odine będzie prościej, szkoda że już Kies Registry Patcher nie działa (próbowałem z Ace mojego brata). Rozumiem że najnowsze firmware z Login - www.SamFirmware.com będzie odpowiednie, czy trzeba jeszcze dodatkowo dobierać na podstawie IMIE czy czegoś w tym stylu (z pomocą SamFIT?).

EDIT

I czy ten TUTRIAL http://forum.android.com.pl/f303/tutorial-fleszowanie-wgrywanie-firmware-do-ace-66047/ jest w miarę aktualny, czy należy coś zmienić? Aha i najnowszy firmware z samfirmware jest jedno czy wieloplikowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shadi

Nie, pobierasz najnowszy soft i wrzucasz. W KIES będzie napisane, że nie możesz aktualizować tej wersji oprogramowania, ale nie należy się tym przejmować, bo prędzej nastąpi koniec świata niż operatorzy wypuszczą 'oficjalną' aktualizację, którą koniec końców i tak najlepiej będzie wgrać ODINem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tutoriala jest aktualny.

---

- Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

790 zł to tanio? Ja kupowałem nówkę w komisie za 680 zł więc radziłbym Ci się rozejrzeć trochę bo na pewno da rade kupić taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W komisie za 680zł? W necie najtaniej jest za 700zł, wiesz tak naprawdę to 720 + ściągniecie simlock-a (branding orange), ale teraz już wpłaciłem zaliczkę, do odbioru w piątek jak zdejmą simlock-a. Aha mam jeszcze pytanie który software jest lepszy, bo mam pewną sprzeczność, chodzi o 2.3.4 z http://forum.android.com.pl/f303/spis-chronologiczny-romy-oficjalne-68262/ ostatni, bo ten zajmuje 224MB a 2.3.4 z Login - www.SamFirmware.com zajmuje 121MB, skąd się bierze ta różnica?

EDIT

Pobrałem już teraz oba softy, ich rozmiar po wypakowaniu jest podobny (~10MB różnicy) ale nadal coś mi nie pasuje, a mianowicie rozszerzenia plików, w sofcie z samfrimware mam:

APBOOT_S5830XXKPH_CL260130_REV03_user_low_true.tar.md5	Cooper_v1.0.ops					      MODEM_S5830XXKPH_CL260130_REV03.tar.md5
    CODE_S5830XXKPH_CL260130_REV03_user_low_true.tar.md5	CSC_S5830SERKPH_CL260130_REV03_user_low_true.tar.md5 

A z tego co czytałem rozszerzenie ma być samo tar, ma to znaczenie? Bo archiwizatorem mogę je normalnie otworzyć. A w sofcie podanym tuta http://forum.android.com.pl/f303/spis-chronologiczny-romy-oficjalne-68262/ mam:

amss  arm11boot  boot.img  csc.rfs  mibib  oemsbl  qcsbl  recovery.img	system.rfs

Hmmm... z tego co widzę to ten soft jest jedno plikowy, pytanie który będzie lepszy?

Edytowane przez dragonn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    folusek

wgraj tego bez ruskich wstawek 2.3.4 z tego forum :) ja kupiłem za 630 zł nówka z allegro prosto z Play salonu +klapka biała oraz oryginalnie bez simlocka :)

także dużo płacisz za telefon

zajrzyj tutaj masz z orange za 620zł http://allegro.pl/nowy-samsung-galaxy-ace-w-sieci-orange-i1786317762.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz już zamówiłem, tak że po fakcie, a jednak wolę mieć kupiono w sklepie, nie ufam kupowaniu telefonów na allegro :/ (nie że bym nie lubił kupować przez neta, bo często to robię, ale telefon wolę tak kupić, jak coś zepsuję to mogę zawsze szybko się przejść i dać telefon na gwarancji) a biorąc pod uwagę że w MM chcieli za niego 1000zł to i tak jest to tanio. Czyli wgrać soft jednoplikowy. a plik ops chyba nie ma znaczenia skąd pobiorę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi