Skocz do zawartości
TomSy

Jakie okulary VR do edge plus?

Rekomendowane odpowiedzi

konoo

@@BlueBlazer Chodziło mi o filmy skopiowane na kartę pamięci, czy da radę na przykład w podróży obejrzeć film dla zabicia czasu czy jakość jest taka że można sobie to darować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

@ jak kartę pamięci ? Telefon ma stałą pamięć,a usb okularów nie widzi pendriva OTG.

@ blublazer chodzi o zagęszczenie pikseli,a co za tym idzie im większe tym teoretycznie obraz powinien być pozbawiony pixeli.Nigdzie nie mogę znaleźć czy np.Xperia z5 premium z ekranem 4k ma lepszy obraz na goglach typu cardboard?

P.S nie wiem jaki obraz dociera do telefonu(ale wypuszczam )z routera materiał 4K i telefon go wyświetla.Choć np.odtwarzacz sieciowy 4K nie raz dostaje zadyszki.

Edytowane przez TomSy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    freemo

@@BlueBlazer Chodziło mi o filmy skopiowane na kartę pamięci, czy da radę na przykład w podróży obejrzeć film dla zabicia czasu czy jakość jest taka że można sobie to darować 

Wkopiuj filmy do telefonu - katalog Movies (w drzewie głównym). Filmy pojawią się natychmiast w w przeglądarce Oculus Video w zakładce Moje filmy. Odtwarzane są filmy z rozszerzeniem avi i flv. Innych rozszerzeń nie sprawdzałem.

[Dodano: 02 styczeń 2016 - 19:02]

@ Nie jest potrzebny root! Wystarczy zamrozić aplikację okulusa.

Konkretnie, proces nosi nazwę Gear VR Service. Blokuję go za pomocą programu Package Disabler Pro. Inne można zostawić działające.

Edytowane przez freemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@TomSy, dobra, ja VR juz nie mam wiec sprawdzic nie moge, ale ten telefon, ktory masz, nie wyswietli obrazu 4K, wiec nie ma sensz streamowac 4K ze wzgledu na jego wielkosc.

Co do zageszczenia pikseli, to tak, teretycznie powinno byc lepiej np na S6 niz S6 edge plus czy N5, ale tez nie znalazlem wczesniej informacji, zeby to byla jakas roznica.

Jesli zas chodzi o ogladanie filmow 3D, to OK, jakims tam sposobem sie da, ale dla mnie to wszystko sa polsrodki i mam (mialbym) za malo czasu, zeby chcac obejrzec jeden film, grzebac przy nim tyle czasu, bo pewnie sama konwersja z 10-15GB pliku mkv do bezstratnego mp4 nie trwa 5 minut.

A streamowanie takiego pliku, to tak jak pisalem wczesniej - nie wierze, ze taki film odtworzony bedzie plynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

@@BlueBlazer chyba nie wiesz co piszesz.Mam okulary i streaminguję 3D mkv SBS do telefonu.

Piszesz ,że telefon nie wyswietli materiału 4K więc jakim cudem wyświetla?Fakt po sieci co jakiś czas zacina ,ale wrzucony w pamięć wewnętrzną idzie bez problemu. Przed chwilą wrzuciłem plik w formacieH.264,AAC 3840x2160 i idzie bez problemu.I wcale nie jest półśrodkiem używanie innej aplikacji niż okulus.Masz apkę którą wcześniej podałem ,tam ruchem głowy wybierasz opcje(pamięć wewnętrzna,zewnętrzna,LAN) gdzie tu widzisz problem?

Nie jest to może szczyt marzeń o VR i bardzo dobrej jakości obrazu,ale ogólnie są lepsze i gorsze jakościowo materiały.

Edytowane przez TomSy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czlowieku, mialem te okulary, wiec pisze ze swojego doswiadczenia. I co z tego, ze odtworzy Ci 4K? Myslisz, ze wyswietli 4K? To tak, jakys podlaczyl dekoder telewizji cyfrowej pod jakis stary TV, i sobie na nim ogladal np Animal Planet HD. Obraz ten to kolo HD nie stal, i tak samo jest w przypadku twoich 4K. Napalasz sie a i tak masz pikseloze.  Do tego wrzucanie 10GB do telefonu majacego od owsci 25GB wolnego, nie kazdemu bedzie odpowiadac - chyba, ze i te swoje 4K kompresujesz to jakis dziwnych rozmiarow 1,6GB.

PS. jak odpisuje sie komus z gory, to pisze sie "@up", albo "@ksywka" bo sama malpa nic w tym kontekscie nie znaczy;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

@@BlueBlazer A CZY JA PISAŁEM,ŻE BĘDĘ MIAŁ OBRAZ 4K CZY ŻE WYŚWIETLA MATERIAŁ 4K(na ekranie 2K)A TO NIE TO SAMO! Zesztą to nie jest na temat.

NIE nie odpowiada mi wrzucanie plików w tak małą pamięć jednak nie zmienia to faktu ,iż to możliwe.I absolutnie się nie napalam jak to ująłeś.Widzę realia i już wcześniej pisałem o pikselozie.Dlatego moje vr powędrowały na aukcje.

Wszystko o czym piszemy jest spowodowane ograniczeniami sprzętowymi.

I wracając do meritum-każde okulary do VR pokażą mankamenty obrazu.Takie są fakty.Okulary same w sobie są lepsze i gorsze.Miałem już trzy różne modele i niestety każde pokazują to samo.  :D

Edytowane przez TomSy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisales o 4K w takim kontekscie, jakby mialo je wyswietlic. Ale skoro o tym wiesz, to cigle nie rozumiem po co w ogole stremowac plik w jakosci 4K i pewie niebotyzcnej wadze, skoro i tak go nie ogejrzy sie w takiej jakosci.

I niech bedzie: da sie obejrzec filmy 3D na VR. Tak samo jak mozna miec na N4 ficzery z N5 i na N5 ficzery z E+. O niedociagnieciach nie piszemy - wazne, ze mozna powiedziec, ze sie da. Dla jednych to wystarczy, dla innych nie. Kropka.

Pisalem juz w tym watku - Oculus w tym kwartale wypusci okulary do VR pod PC. Full HD, brak ograniczen softwareowych - tu dopiero bedzie mozna sie pobawic, bo Gear VR to taka namiastka tylko, przedsmak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

@@BlueBlazer bardziej chodziło mi o samą możliwość,niezależnie od efektu końcowego.Nie wiem może gogle Vr które maja podwójne soczewki są coś w stanie zmienić (polepszyć)?

Niestety po dotychczasowych doswiadczeniach nie mam już ochoty tego próbować.W orginałach Vr samsunga dużą bolączką jest ostry(w miarę) obraz tylko w centrum boki sie rozmywają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konoo

@ Nie jest potrzebny root! Wystarczy zamrozić aplikację okulusa.CmoarVr daje możliwość oglądania materiałów z własnego serwera i youtube(3d,360 st itp) Tak więc mała pamięć wewnętrzna telefonu to nie problem.Nawet filmy 4K(demówki)po sieci idą w miarę płynnie.

A jak zamrozić apke oculus bez roota? 

i jeszcze jedno nie mam dzwieku na telefonie w filmach bo nie obsługiwany format audio, jak to naprawić? na co dzień korzystam z vlc playera no ale na nim nie odtworze na goglach

Edytowane przez konoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi