Skocz do zawartości
Flavio21

Motorola moto e - czy jest możliwość połączenia pamięci telefonu z kartą by się one uzupełniały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie odnośnie pamięci w telefonie po aktualizacji z kitkata na lollipopa, non stop pojawia sie informacja że mam za mało pamięci. Kupiłem kartę pamięci która jest cała prawie pusta(poprzenosiłem to co sie dało niestety wszystkiego nie mogę). Czy da się jakoś połączyć/poprzenosić aplikacje aby te "dwie pamięci" się uzupełniały/łączyły?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fox33

Zrobiłeś wtopę ja też po aktualizacji do 5.1.1 nagminnie cierpię na brak pamięci. Są 2 ratunki pierwszy sciagnac bootloader i cofnąć sie do 4.4.4 lub drugi czekać aż udoskonalą Kingroota bo już zaczyna robić roota na 5.1 i 6.0 ale na motce ostatnia wersja nie daje rady jeszcze ale to kwestia czasu. Wtedy będzie można wywalić dużo smieci ( chrome , fb , dema apek od motki i itp. liczę że koło 600mb bedzie szło zwolnić) i zastąpić to dużo mniejszymi apkami typu cm browser itd.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie ma co liczyć na root bez odblokowania bootloadera na motoroli. Po odblokowaniu nie ma sensu wracać do stocka, lepiej wgrać cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W lollipopie tylko nieliczne aplikacje udaje się przenieść na kartę pamięci. Używałem lollipopa jakiś czas ale zbyt mała ilość pamięci dawała znać o sobie.

Zainstalowałem CM 12.1 i problemu z pamięcią nie ma.

Najpierw wymagany jest root. Tego zrobiłem kilka miesięcy temu. Telefon na CM działa o wiele lepiej. Jest szybszy, można wygospodarować ca łkiem dużo wolnego miejsca. Poniżej 1Gb wolnej pamięci wewn. nie zchodze. Wszystko mam na kartę pamięci przerzucone.

Edytowane przez analyzer65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

witam

Sorki za podpinkę, ale nie chcę zakładać osobnego tematu w tej samej sprawie, mam identyczne problemy z dostępną pamięcią. Gwarancja na dobiegu więc ...

Mam prośbę do bardziej zaawansowanych i ogarniających temat :

1. Jak najbardziej dokładną i prostą instrukcję zrobienia root xt 1021 taką dla zupełnych laików z odblokowaniem bootloadera.

2. Jak najbardziej dokładną i prostą instrukcję wgrania CM i która wersja będzie najlepsza, w miarę najbardziej podobna do stock i w miarę możliwości szybsza.

Czy w CM jest już narzędzie do przenoszenia automatycznego instalowanych aplikacji na SD, jeśli nie co polecacie + how to.

I ewentualnie wszystko co może mi się przydać (linki do wiedzy :) ) jako laik nie wiem nawet czego chcę, mogę mieć, o co pytać etc.

Może zamiast custom rom wystarczy root + czyszczenie i jakaś app2sd ?

Wszelkie sugestie mile widziane.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowane przez Warn_Girl
    Cytowanie poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Do usuniecia

Edytowane przez ch3mm3h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

1. Odblokuj bootloader, wgraj TWRP, w TWRP wgraj zip z SuperSU.

2. Odblokuj bootloader, wgraj TWRP, w TWRP wgraj zip z romem.

Sam korzystam z Resurrection Remix w wersji 5.6.4, czyli Android 6.0.1.

Ogólnie bez Sklepu Play (z microG core) działa super szybko.

Sklepu coś nie mogę mieć, bo na konto zalogować się nie mogę.

Sent using XT1021 - Resurrection Remix/Clarity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi