Skocz do zawartości
fotokrak

Programy biurowe na Androida

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem temat i może się potoczy w tym kierunku?

Większość z tego co widzę najbardziej się cieszy i bawi samym faktem "mania" możliwości ulepszania, no i gier.

Ja polubiłem androida za jego wspaniałe proste możliwości pomocy w biznesie, zwłaszcza gdy aktualizacją terminów i dokumentów ma dostęp wiele osób.

Do niedawana trzeba było wykonać wiele teflonów by uzgodnić wspólny termin, potwierdzić wolny czas itd, do tego jeszcze ktoś coś zapomniał zmienił itd i robił się bałagan.

Dzięki perfekcyjnej integracji z google, możliwość udostępnienia terminarza wielu współpracownikom którzy mogą nanosić poprawki i dane jednocześnie natychmiast otrzymuje o tym informacje.

Coś pięknego.

natomiast cały czas jest jeszcze jedna sprawa do rozwiązania.

Używam na komputerze Openoffice, dokumenty przechowywane są na Dropbox.

Wystawiam za jego pomocą faktury które "zapisz jako" eksportowane są do PDF, następnie wysyłam za pomocą email.

No ale wiąże się to z kłopotem, że albo trzeba mieć przy sobie laptopa, albo wysyłać dokumenty po powrocie do domu / biura.

W zasadzie wszytko jest, bo znalazłem co najmniej 3 pakiety biurowe, tyle że z tego co rozumiem są one kompatybilne z MS Office, to akurat nie problem, ale nie zapisują pliku do PDF, tylko jedynie go otwierają, co w sumie jest mało pocieszające.

Czy jest rozwiązanie problemu?

Jakiś pakiet lub choćby arkusz kalkulacyjny umożliwiający tworzenie dokumentu na androidzie i zapis do PDF?

;/

napisałem co nieco do openoffice.org, no ale nie wiadomo czy i kiedy i w sumie o dziwo w ogóle zajmą się platformą androida :(

Edytowane przez fotokrak
zmiana tytułu, przepraszam nie przychodzi mi nic innego do głowy, jeżeli mod ma pomysł na tytuł to proszę o poprawienie mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
Przydatne linki:
Pierwsze kroki na forum
Zmiana tytułu wątku
Jak poprawnie nazwać temat
gsddgdagagaagaa[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Większość z tego co widzę najbardziej się cieszy i bawi samym faktem "mania" możliwości ulepszania, no i gier.

Ja wiem czy większość z gier? Może są i tacy, ale dowolny komputer jest do tego lepszy.

Ja się cieszę, że wreszcie nie walczę jak głupi z kilkoma aplikacjami do mania wszystkiego w telefonie i ułomnym oprogramowaniem do synchronizacji tego wszystkiego (albo raczej desynchronizacji).

Tak, tak, przesiadłem się z Nokii :)

Teraz mam wszystko w jednym miejscu + kupę przydatnych aplikacji i w pracy i w rozrywce.

Używam na komputerze Openoffice, dokumenty przechowywane są na Dropbox.

Wystawiam za jego pomocą faktury które "zapisz jako" eksportowane są do PDF, następnie wysyłam za pomocą email.

No ale wiąże się to z kłopotem, że albo trzeba mieć przy sobie laptopa, albo wysyłać dokumenty po powrocie do domu / biura.

No to ci się chyba spodoba:

https://market.android.com/details?id=ch.xnrsfka.pdfconverter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczota, że tak powiem no to idziemy tą samą drogą :) nokia jest na swój sposób bardzo dobra, ale właśnie ta walka z synchronizacją mnie rozwalała i ciągły bałagan w przenoszeniu kontaktów, zwłaszcza jak posiada się ponad 1500 nr telefonów :))))

Co do tego filerka do PDF powiem ci że kiedyś gdzieś mi migną, i nie mogłem znaleźć, za dużo zabawek na początek :)

Tak czy siak bardzo dziękuje.

Wypróbuje go za chwile :)

Ale nadal szukam prostego arkusza kalkulacyjnego z zapisem do PDF.

Jak ktoś wie, a może ma kontakt z programistami np OOffica bo są tacy nawet w polsce to może by poddał mu / im pomysł?

następna sprawa,

Drukowanie dokumentów,

Mam drukarkę sieciową, pobrałem aplikacje drukarki sieciowej "prinBot" działa z drukarką sieciową HP LaserJet 2400...,

ale nie na wszytko, niedawno chciałem wydrukować email z przeglądarki www i okazuje się że drukowanie moze być tylko na drukarce samsung. :/

Właśnie sprawdziłem ani dokumenty polaris, ani Adobe Reader...

Hm, konieczna kolejna drukarka ?? czy może jest jakiś plugin co ogłupi megalomanie samsunga?

Przecież to idiotyzm

Edit

ten konwerter nie działa ani na arkusz open office, ani na arkusz polaris calc.

lipa

Adobe CreatePDF, obiecuje ze to wszystko ma, no ale bardzo nie za darmo :/

Edytowane przez fotokrak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
evry
szczota,

Adobe CreatePDF, obiecuje ze to wszystko ma, no ale bardzo nie za darmo :/

Market daje 15 min na przetestowanie jeśli to dla ciebie za mało, a pewnie tak, to scignij za netu i przetestuj. Jeśli się spodoba kup, jeśli nie usuń. Nie chcę nikogo do piracenia namawiać ale czasami człowiek potrzebuje więcej niż 15 min...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi