Skocz do zawartości
lord.wieff

Restart/reboot po wgraniu Gingerbeard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie nietypowy problem mam, który dość mocno mnie mierzi. :facepalm1:

Mianowicie mam I9000 jadę póki co na stockowym froyo jvu + Darky rom 9.5 final. Na tym śmiga dość znośnie. Półtora tysiąca razy, na różne sposoby próbowałem wgrać gingerbearda, kilka wersji przerobiłem i zawsze to samo. Samoczynny ciągły restart telefonu. Nie pomagają bootloadery, kernele itd. Często nawet nie zdąży się włączyć już ma restart. I w zasadzie nie mogę nic z nim zrobić.

Telefon rzekomo z plusa, ale żadnego brandowanego softu w nim nie widziałem. Chcę odpalić jakiegoś gingera z małą modyfikacją, bo zacna prędkość i w ogóle cool :E

Za pomysły sugestie ogromne dzięki. Przyznacie, że mało popularny problem. Albo ja jestem niedouczony (co możliwe, bo androida mam od 2 tyg).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sorrki, ale jakiś błąd serwera wyskakiwał i może 2 razy postawiłem to samo. myślisz że to pomoże? ja robiłem przez odina, z bootloaderem, jvp, jvr, także kilka 2.3.3. plotka niesie że przez kies dac sobie lepiej spokój? mój problem jest problemem popularnym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przenosze do dzialu pomocy technicznej. Radze myslec nad tym gdzoe zakladasz temat.

Send from my Asus Transformer T101 32Gb + dock using Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś wgrać najpierw jakieś 3-plikowe froyo (np.js8) z zaznaczonym repartition, na to dopiero, np. 3-plikowe jvr 2.3.4? Powinno się udać. Romy masz w podklejonym temacie...Spis chronologiczny czy jakoś tak, albo bezpośrednio na samfirmware.com.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

próbowałem wygrywać froyo i na to jvr, ale nic... spróbuję zrobić jeszcze raz z zaproponowanym przez Ciebie jv8. myślisz że instalacja przez kies coś da?

---------- Post dołączono o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

dobra Panowie, lecę przez KIES i mam takiego zonka. Zrobiłem przez odina js8 3 plikową, z repartition. kies ma patcha i tel ustawiony na XEO. i mówi o aktualizacji... robi się i wyskakuje komunikat że: TEJ WERSJI URZĄDZENIA NIE DA SIĘ ZAKTUALIZOWAĆ" Czy ktoś coś wie?

---------- Post dołączono o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

bieżąca wersja opr. układowego PDA:JM2 / PHONE:JM1 / CSC:JM1 (XEO)

Aktualizacja PDA:JS8 / PHONE:JPY / CSC:JS5 (XEO)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób factory reset z formatem sd i na to odinem 2.3.4. Musi pójść ;-)

*2767*3855# ten kod robi hard reset,ale uwaga stracisz dane na wewnętrznej karcie pamięci.

Edytowane przez mariushero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za wskazówki, będę próbował wciąż. postaram się donieść o wynikach za jakiś czas

---------- Post dołączono o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

obecnie mam błąd i ciągły restart

---------- Post dołączono o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

powitalne logo samsung ma problemy graficzne

---------- Post dołączono o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

do 2.3.4 robić repartition?

---------- Post dołączono o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

non stop łapie restart, nie wiem o co chodzi.... na każdym gingerze działa niestabilnie i sam się resetuje wiesz itd. jak będzie jeszcze jakiś pomysł proszę o wpis ;(

---------- Post dołączono o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

myślicie że może być to wada telefonu albo jakieś blokady które trzeba zdjąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może spróbuj na innym kompie,albo zmień port usb. Wrzucasz wszystko jak trzeba? Proces instalacji kończy się sukcesem???

Telefon "łapie restarta" już po uruchomieniu,czy wogóle nie chce się uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

instalacja zakończona sukcesem za każdym razem. łapie restarta kiedy chce w zasadzie raz po włączeniu raz po 2minutach pracy ale jedno jest pewne - zaraz się ten syf zrestartuje ;/ wszystkie poradniki przejrzałem i próbowałem wszystkiego. bootloadery, repartition i nie repartition.... to dziwne ale wygląda na to że ginger jest mocno niekompatybilny z moim galaxy. natomiast froyo sprawdzałem na kilku wersjach i szczerze mówiąc daje sobie radę. tylko jest to 1000 - 1200 w quadrantach. ogólnie chciałbym zrobić z niego nieco szybszą maszynkę

---------- Post dołączono o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

a jak pochodzi to oczywiście masa błędów. wszelkie hard resety i wipe'y nic nie wnoszą

---------- Post dołączono o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

dodatkowo prawdę mówiąc to froyo jpu jest jedyną bazą z którą mogę rozmawiać, na to póki co nakładam darky rom 9.5 final i póki co wracam do sprawdzonej opcji. nie zmienia to faktu że będę musiał to kiedyś zwalczyć. niemniej jednak

sugestie, propozycje dalej mile widziane

---------- Post dołączono o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

mariushero tak dla pewności jak instalowałeś u siebie? krok po kroku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi