Skocz do zawartości
miki.pogon835

Problemy po aktualizacji do CM 13. - Nie włącza się TWRP, nie można zainstalować ponownie przez adb

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam o pomoc ! Drugą dobę już ślęczę przy tym badziewiu ! -.- 

Jadąc pociągiem na studia pobrała mi się aktualizacja rutynowo,

i posypało się, TWRP się nie załącza wcale, tylko zwykły CM recovery.

cały czas wyskakują okienka , żeby zaktualizować Usługi Google Play, bootstacka próbowałem doinstalować przez to CM r. wyskakuje błąd, chciałem gappsy z 6.0 doinstalować i wyskakuje błąd, jedynie co przyjmuje to aktualizacje Cyana codzienne.

Chciałem wgrać od nowa przez adb twrp ale przy wpisywaniu komendy adb shell wyskakuje mi początek:

[25;80R  a gdy wpiszę tam "su", na końcu linijki jest "$", pobrałem root checkera z jakiejś innej strony i wskazuje, że root jest. Błagam pomóżcie, bo ,mnie już nerwy puszczają i jak nie dam rady to idę jutro do serwisu, bo nie mam siły ..  :down:

Edytowane przez bartekc00
    poprawa nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale zaraz zaraz, z poziomu cm recovery nie możesz wgrać TWRP? Pytam serio bo nie miałem tego recovery.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, nie mogę, bo cokolwiek chcę instalować to wyskakują błędy.. oprócz bieżących aktualizacji Cyanogenmoda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne backupu nie masz prawda ? Jeżeli masz to obędzie się bezboleśnie w sumie, stawiając wszystko od nowa flashtoolem po czym przywracając kopie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daveomg

Wniosek?Najlepiej aktualizować cyana ręcznie :x .Możliwe , że wszystkich sterów adb nie masz...PS:Nie próbowałem na G2 i nie gwarantuje powodzenia , jednak w ostateczności spróbuj recovery sflashować przy pomocy apki flashify.Nie gwarantuje powodzenia i robisz to na własne ryzyko (testowałem na innym telefonie i było dobrze) .Na xda ludzie mówią , że działa ze starym twrp to możesz i z tym od blastagatora spróbować link na potwierdzenie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584938

Edytowane przez daveomg
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie robiłem backupu.. 

sterowniki instalowałem chyba z trzech różnych źródeł, wszystko z nimi jest dobrze, telefon jest wykrywalny..

z tego wątku co @@daveomg podałeś to nie działa ten sposób, pobrałem z internetu flashify, bo z google play nie da rady, bo mam błędy w aktualizacji usługi... i pobrałem przez flashify najnowszy twrp najpierw z instalacją przez CMW a potem z instalacją przez TWRP i pokazuje, że zaktualizowano pomyślnie, po czym reboot i przy recovery przewrócony stworek androida z wykrzyknikiem i napisem "błąd". Jakieś inne pomysły? :/

przy włączeniu flashify pokazuje się komunikat:
    In-App billing

Problem setting up in-app billing:

labResult: Error checking for billing v3 support. (response: 3 billing Unavailable)

Edytowane przez miki.pogon835

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daveomg

Niestety nie bardzo wiem co Ci pomóc backup to podstawa...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po próbie flashowania przez flashify następuje reboot i na ekranie z logiem lg na ok 3 sekundy pojawia się w lewym górnym rogu komunikat
    ' ERROR: boot certification verify
    [680]---------------------------------------------
    [730]
    [780] Secure booting Error!
    [830] Cause: boot certification verify
    [880]
    [850] ------------------------------------------ '
    a dalej czarny, ale podświetlony ekran i zero reakcji, trzeba restartować go

P.S teraz to nawet nie ma recovery tylko ten^ komunikat pokazuje się podczas wyświetlania loga lg a dalej ciemny ekran..

Połączony post:

ok, mam teraz podstawowego androida, stock, ale przy próbie instalacji recovery przez flashify pokazuje się to co wyżej^, przynajmniej w adb wchodzi mi po wpisaniu SU w '#'

Połączony post:

wgrałem przez autorec twrp i teoretycznie było dobrze, chciałem wgrać twrp w wersji 2.8.5.0 i zrobiło, że ok, wszystko i restart do recovery, a teraz wcale się nie pokazuje nic, telefon wyświetla tylko ten komunikat co wyżej.. ktoś coś? jakiś pomysł?

Połączony post:

ok, wszystko powinno być cacy... ALE mam problem z recovery.. wyświetla się to samo co wyżej podczas instalacji czy to gappsów czy flashowania twrp przez flashify, autorec pokazuje komunikat, że problem z loki.flash. a przy próbie wgrania recovery przez adb tak wygląda moje okno:

C:\ADB>adb push loki_flash /data/local/tmp/loki_flash
    622 KB/s (6376 bytes in 0.010s)

C:\ADB>adb push twrp.img /data/local/tmp/twrp.img
    926 KB/s (9170944 bytes in 9.665s)

C:\ADB>adb shell

[email protected]:/ $ su
    su
    [email protected]:/ # cd /data/local/tmp
    cd /data/local/tmp
    [email protected]:/data/local/tmp # chmod 777 loki_flash
    chmod 777 loki_flash
    [email protected]:/data/local/tmp # ./loki_flash recovery /data/local/tmp/twrp.img
    ./loki_flash recovery /data/local/tmp/twrp.img
    error: only position independent executables (PIE) are supported.
    1|[email protected]:/data/local/tmp # exit
    exit
    [email protected]:/ $ exit
    exit

C:\ADB>adb reboot recovery

po reboocie pokazuje się :

"' ERROR: boot certification verify
    [730]
    [880]
    a dalej czarny, ale podświetlony ekran i zero reakcji, trzeba restartować go"

Połączony post:

Ok, doszedłem do wszystkiego, wróciłem do stocka>root>twrp 2.7.0.0 przez autorec> w Twrp wipe'y>wgrałem CEF bootstacka tego z pierwszej strony dla lollipopa 5.1>CM13>gappsy dla MM i mam cyana jest dobrze z tym,że każde wejście w recovery z poziomu systemu kończy się :
    "' ERROR: boot certification verify
    [730]
    [880]
    Manualne wejście w recovery wcale nie działa, telefon normalnie się uruchamia. A z poziomu adb wywala kominikat error: only position independent executables (PIE) are supported. Wina nie leży czasem w tym bootstacku ? Skoro lollipop jest rekomendowany to jaki substytut?
    P.s.Ok,może być winą to, że robiłem to wszystko z czystego KK 4.4.2, albo zły autorec, teraz spojrzałem na date:https://www.androidf...iles&flid=1376312kwiecień '14.. Dobra! Wrócę z wykładu i testuje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj wejść do recovery w następujacy sposob:

Przytrzymaj Vol- i power, gdy pojawi się logo lg puść je i przytrzymaj vol+ i vol -

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się wejść w recovery w ten sposób, zrobiłem Flash, wszystko jest dobrze.

Jeden temat = jeden problem. A widzę, że pytasz już o to samo w temacie o CM, więc to pytanie stąd usuwam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi