Skocz do zawartości
lopezfilip

Połączenie z PC, NPCS oraz KIES - wszystkie problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!

Mam mały problem z podłączeniem mojego I5700 do komputera przez USB. Zainstalowałem New PC Studio (1,4) i USB Driver. Przy podłączeniu telefonu do kompa nic sie nie dzieje... Telefon zaczyna sie zwykle ładować i zadnej innej reakcji nie ma. Czytalem w ktoryms poscie, ze trzeba zaznaczyc w ustawieniach telefonu "pamiec masowa" ale to tez nie daje zadnego rezultatu. Probowalem na Win 7 x64 jak i na XP x86.

Szczerze mowiac to chodzi mi glownie o aktualizacje Androida z 1.5 do 2.1 bo to ponoc jest mozliwe bez zadnej ryzykownej ingerencji własnie przez PC Studio.

Z gory dziekuje za pomoc.

Zanim napiszesz przeczytaj ten post KLIK

Edytowane przez piyoter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam to samo, ma win 7 x64 i mi nie chce zainstalować sterowników USB, po podłączeniu telefonu do kompa pokazuje nierozpoznane urządzenie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie czy Spice mozna połączyc w innym trybie niz widoczność samej karty. Jesli tak to jak ? Inaczej to oficjalna aktualizacja dostepna kiedys tam nie zaskoczy przeciez nie widac telefonu tylko samą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wytarczy, ze w ustawiniach telefonu wylaczysz tryb pamieci masowej, a wlaczysz tryb debugowania. Piarwsze znajdziesz w informackach o telefonie, drugie w ustawieniach aplikacji. Co do ogolnego wykrywania telefonu u mnie pomoglo podlaczenie i restart telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Knoks

Ja mam inny problem :/ komp widzi telefon ,jednak nie działają kontakty w programie ,wiadomości ...

Przy próbie aktualizacji wyskakuje coś takiego

post-10997-14255697554041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak płyta, która dołączona jest do naszej Spici jest tylkodla ozdoby :) możemy zrobić z niej ładny zegarek. Telefon podobnowspółpracuje z aplikacją KIES do pobrania na samsungmobile. Mi osobiście niełączy się telefon przez ten rogram. Co do wykrywania telefonu przez komputer. Po podłązeniu telefonu do PC naekranie naszego Samsunga pojawi się ikona na pasku zadań. Trzeba rozciągnąć pasek i nacisnąć na powiadomienie i zatwierdzić. Telefonzostanie wykryty w PC i będziemy mogli przeglądaćzasoby karty pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Restart telefonu po włączeniu pamięci masowej i debugowania powinien pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NPS wykrywa Spice ale nic poza tym tam nie zrobisz.

Programem domyślnym dla obsługi i aktualizacji i5700 ma być Kies. Póki co nie wykrywa on telefonów z androidem 1.5 ale wykrywa te flashowane beta romami 2.1. Kiedy Samsung zakończy pracę nad aktualizacją zapewne wyjdzie nowy Kies, który powinien już w pełni obsługiwać nasze i5700.

Dodatkowo Kies obecnie nie radzi sobie najlepiej z systemami 64 bit. Ponoć pracują nad tym ;).

Edytowane przez Moher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

m już działa wszystko, komputer miał jakiś problem ze sterownikami ; )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x