Skocz do zawartości
drag_op

Użycie procesora w trybie bezczynności.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem kilka tematów i trzymaniu baterii, ale takiego jak ja jeszcze nikt nie założył.

Problem polega na tym, że % użycia procesora podczas bezczynności telefonu waha się w okolicach od 10 do 30% (testowane na dwóch ROMach: black & white i PS) a to wymusza bezsensowne rozładowywanie się telefonu w nocy. Gdy kłade się spać telefon ma 40% baterii budze się, telefon wyłączony. Wszystkie moduły oprócz GSM/3G zawsze mam wyłączone gdy z nich nie korzystam i aplikacje zbędne kill`nięte.

Załączam wykres z SYSTEMPANEL jak to wygląda.

18626725037118100858.jpg

Jak widać na wykresie od godz ok 2:00 do 8:00 telefon leżał nie używany a aktywność procesora nadal wskazywała ok 15-20% i stan baterii sie zmniejszał ;/

To nie jest mój pierwszy telefon na Andku. Miałem już spice i X8, na nich procesor podczas bezczynności spadał do zakresu od 1-3% czasami mu sie zdażało na chwile wskoczyć pod 5%.

Mam nadzieje, ze pomożecie co zrobić z tym fantem.

Ave!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m4r

Skoro "SYSTEMPANEL" ma statystyki użycia systemu podczas gdy rzekomo telefon jest uśpiony to znaczy, że "SYSTEMPANEL" musi działać w tle i powoduje, ze telefon się nie usypia....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie! Ja na PS nie obserwuję spadku poziomu naładowania baterii po nocy (no chyba, że o 1 punkt - pewnie kiedy poprzednia wartość była na granicy zmiany:) ). Wszystkie transmisje wyłączone na noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem i Spice i X8, brat HD2 gdzie też na tych wszystkich telefonach SYSTEMPANEL działał no i nie było takich przypałów..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m4r

Ale np. połączenie konkretny ROM na Blade + podzespoły Blade + SYSTEMPANEL może inaczej dzialać niż na X8 itd., nie sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niby tak.. Ale chyba odnalazłem problem. Dam znać jutro jak sie sprawdzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam ;)

Wyszło na jaw wg moich testów, że jednak zjadał baterie BATTERY WIDGET PRO. Niiby taki program do monitorowania baterii a najwięcej tego proca w stanie bezczynności zjadał. Teraz pracuje bez niego ale dalej z SYSTEM PANEL`em i bateria mi wytrzymuje nawet do 3dni !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi