Skocz do zawartości
Gość

tutorial Moto X Play XT1562 - jak przerobić Single SIM na Dual SIM

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie modyfikacje wykonujesz na własną odpowiedzialność!
    Co potrzebujemy?
    1. Sterowniki Motorola: https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/89881

2. Fastboot i ADB - ja wypakowałem to na pulpit i wystarczyło - http://1drv.ms/1YWMPxr
    3. ROM dla Dual SIM

3a. http://www.filefactory.com/file/bwtr8ag4ojl/XT1562_LUX_RETASIA_DS_5.1.1_LPD23.118-12_cid7_subsidy-DEFAULT_CFC.xml.zip

3b. http://1drv.ms/1TTaf3Y

A więc jak mamy już wszystkie pliki to:
    Usuwamy z tacki sim zaślepkę drugiego slotu SIM, nalezy wykonać to delikatnie aby nie uszkodzić tacki.
    Jak już usunęliśmy, to wkładamy wedle życzenia 2 karty sim i przystępujemy do instalacji softu.

1. ROM należy wypakować z paczki zip do folderu z Fastboot'em

2. W telefonie włączamy debugowanie USB

3. Wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie fastboot (Przytrzymujemy power + vol down)
    4. Podłączamy telefon do komputera
    5. Wchodzimy w folder fastboot, przytrzymujemy lewy shift i prawym klawiszem myszki klikamy na pustym tle, wybieramy Otwórz okno polecenia tutaj

6. Kopiujemy to co poniżej i wklejamy w okno polecenia (można linijka po linijce dla pewności):

fastboot flash partition gpt.bin
    fastboot flash bootloader bootloader.img
    fastboot flash logo logo.bin
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash system system.img_sparsechunk.0
    fastboot flash system system.img_sparsechunk.1
    fastboot flash system system.img_sparsechunk.2
    fastboot flash system system.img_sparsechunk.3
    fastboot flash system system.img_sparsechunk.4
    fastboot flash system system.img_sparsechunk.5
    fastboot flash system system.img_sparsechunk.6
    fastboot flash system system.img_sparsechunk.7
    fastboot flash modem NON-HLOS.bin
    fastboot erase modemst1
    fastboot erase modemst2
    fastboot flash fsg fsg.mbn
    fastboot erase cache
    fastboot erase userdata
    fastboot reboot

Telefon powinien uruchomić się z oprogramowaniem przeznaczonym dla Dual SIM i dać nam możliwość wyboru która karta ma być używana do transmisji danych, ta karta będzie miała zasięg do LTE druga zaś tylko 2G do połączeń i sms'ów.

Edytowane przez mattaj86
    Dodałem prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na xda jest temat:

• Make a backup of all your data: Easiest way is to boot up a custom recovery (see this thread) and make a Nandroid backup to an external SD card. Alternatively backup the apps with Titanium Backup and copy the internal SD card by hand.
    • Flash a dual-SIM stock firmware: Find a stock firmware that matches your region best on this site (search for "XT1562" and "DS" for dual-SIM). Follow this guide completely for flashing the firmware on your device.
    • Flash your favorite ROM (e.g. @squid2's CM 12.1, it's running great), or just stay with the stock ROM.
    • If you're on stock ROM, flash a custom recovery (see this thread again) and root your device by flashing SuperSU from the recovery.
    • Restore your Nandroid or Titanium backup.
    • Add the following lines (needs root) to a new file /data/local.prop or append it at the bottom of /system/build.prop:
      Code:
      ro.gsm.data_retry_config=default_randomization=2000,max_retries=infinite,1000,1000,80000,125000,485000,905000
      persist.radio.plmn_name_cmp=1
      persist.radio.force_get_pref=1
      persist.radio.multisim.config=dsds
      I'd prefer the /data/local.prop, as you do not need to make the change on every ROM update. Make sure that either file has permissions 644 (by 'chmod') and is owned by root:root (with 'chown').
    • Finally, reboot one last time.

Czyli rozumiem że należy przeflaszować softem Dual Sim, ale później można przeflaszowć np oficjalnym dla Polski? I mimo to ds będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Na serio wersja single się niczym nie różni od duala? Czy to jest jakaś jedna z wersji, która jest wyjątkowa?

jakaś szansa, że Orange'owska jest właśnie tą wyjątkową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każda XT1562 jest podatna na tą przeróbkę.

@@macias17 musi być przeflashowana softem dla dual sim niezależnie od kraju. Jak przeflashujesz softem dla duala i później polskim dla single, to stracisz opcję obsługi drugiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Testowaliście? Czy druga karta działa w polskich sieciach? Bo czytałem, że drugi IMEI to 0, więc nie wiem, czy u nas da się zarejestrować kartę SIM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

zgodnie z tym co autor tutoriala napisał tutaj:

http://forum.android.com.pl/topic/259094-czy-istnieje-możliwość-aby-wersja-dla-1-sim-obsługiwała-2-karty/?p=4303104

druga karta rejestruje się na ten sam IMEI ale można z niej normalnie korzystać i smsować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie ma XDA czytałem, że w niektórych krajach (np. UK) drugą karta jest widziana jako 0 i nie działa, bo nie posiada własnego IMEI.

Dlatego chciałem się dowiedzieć, czy ktoś przetestował działanie na polskich sieciach i podał, które działają, które nie.

Sent using XT1562 - stock 5.1.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

To ja odpisałem. Dopiero po napisaniu zauważyłem, że Tapatalk zmienił mi nazwę na Motce na tym forum...

Edytowane przez ch3mn3y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    J.Cole

czy mógłbyś opisać cały proces fastboot'a ? bo jestem świeży w tym temacie. nie rozumiem pukntu 1 i 5..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie ma XDA czytałem, że w niektórych krajach (np. UK) drugą karta jest widziana jako 0 i nie działa, bo nie posiada własnego IMEI.

Dlatego chciałem się dowiedzieć, czy ktoś przetestował działanie na polskich sieciach i podał, które działają, które nie.

Spójrz w mój profil. :)

Robiłem to na motce z UK i działała z każdą kartą z sieci UK i kartami polskich operatorów.

Przerobienie na duala nie działa tylko i wyłącznie na modelu XT1563

@J.Cole

Nie potrafię łatwiej tego wytłumaczyć. Obsługa fastboota w tym poradniku wydaje mi się wystarczająco dobrze rozpisana.

Czego nie rozumiesz z punktu 1?

Czego nie rozumiesz z punktu 5?

Czytaj dokładnie od samego początku co po kolei trzeba robić i dostosuj się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi