Skocz do zawartości
DELTA_PL

TUTORIAL Tutorial: WGRYWANIE CLOCKWORKMOD RECOVERY i CUSTOM ROM'u NA ANDROID'A FROYO 2.2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie :P ROOT'a robisz później ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bielu

witam, a ja mam taki problem ze po załadowaniu juz clocka na tel i odpaleniu go ponownie po 1 w bootloaderze( na białym tle menu) tam gdzies jest opis na pomaranczowo co sie robi klawiszem od glosniosci pokazuje mi sie pare razy ze na sd nie znalazl zadnego img (zdaje sie 491 file) a po przejsciu do opcji recovery i zatwierdzeniu jej raz klawiszem od zasilania owszem na chwile sie pojawia logo htc natomiast pozniej mam na czarnym tle telefon z czerwonym trójkątem i wykrzynikiem w środku. co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Delta - nie do końca rozumiem - jak mam to zrobić? Nie wiem, co to jest ten "Recovery", nie wiem czy go mam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bielu:

witam, a ja mam taki problem ze po załadowaniu juz clocka na tel i odpaleniu go ponownie po 1 w bootloaderze( na białym tle menu) tam gdzies jest opis na pomaranczowo co sie robi klawiszem od glosniosci pokazuje mi sie pare razy ze na sd nie znalazl zadnego img (zdaje sie 491 file) a po przejsciu do opcji recovery i zatwierdzeniu jej raz klawiszem od zasilania owszem na chwile sie pojawia logo htc natomiast pozniej mam na czarnym tle telefon z czerwonym trójkątem i wykrzynikiem w środku. co z tym zrobić?

"po załadowaniu juz clocka na tel" ? Nie wiem, co masz przez to na myśli, ale ten "telefon z czerwonym trójkątem i wykrzynikiem w środku" oznacza DOKŁADNIE to, że nie masz ClockworkMod Recovery ;)

Pkt-y 1-28 z tego tutka i będziesz miał Recovery ;) Nie wiem, jaki jest Twój cel - ROOT, Custom ROM itp., ani jakie błędy mogłeś popełnić jeżeli wykonywałeś już ten tutorial, więc spróbuj ponownie. Jakbyś zobaczył coś podejrzanego to daj znać ;P

maaciek_:

Delta - nie do końca rozumiem - jak mam to zrobić? Nie wiem, co to jest ten "Recovery", nie wiem czy go mam

Jak masz CO zrobić?? Recovery to oprogramowanie służące do robienia kopii zapasowych danych w telefonie, wgrywania ROM'ów, modów, radii itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bielu

chcialem wrzucic clockworka zeby moc właczyc roota. kroki 1-28 robilem 3 razy i wszystko jest ok do ostatniego...tam gdzie powinna byc jakas reakcja podczas instalacji clocka na telefonie to tak jakby sie nic nie działo. pisales ze po tym powinno wyskoczyc ok na kompie. czekałem 20 min i nic sie nie pojawilo. wiec zrobilem jak pisales wylaczylem wszystko na kompie odpialem go reset i nie dziala...wszystkie inne kroki sie dziaja prócz tego ostatniego bądź ostatnich 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co widzisz na ekranie komputera w oknie cmd po wykonaniu pkt-u 27? Jesteś pewien, że nie zapomniałeś o 27.2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ajgorr
    A co widzisz na ekranie komputera w oknie cmd po wykonaniu pkt-u 27? Jesteś pewien, że nie zapomniałeś o 27.2?

Witam, kolega Bielu jest właśnie u mnie i próbujemy zastosować się do Twojego poradnika, gdy telefon jest w bialym menu i jest podlaczony do komputera podczas gdy okno cmd z informacją 'waiting for device' jest włączone, po nacisnięciu przycisku POWER nic się nie dzieje w oknie cmd. Dopiero gdy najpierw zostanie włączona opcja fastboot i potem podłączony kabel usb okno z cmd wykrywa telefon, lecz pojawia się informacja:

c:\by_delta_pl>fastboot flash recovery cwm.img

< waiting for device >

sending 'recovery' (3682 KB)... OKAY

writing 'recovery'... INFOsignature checking...

FAILED (remote: signature verify fail);

pomocy!

Z góry dziękujemy za pomoc, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że już któraś z kolei osoba ma ten problem, dołączyłem jego rozwiązanie do głównego wątku na końcu:

http://forum.android.com.pl/f210/tutorial-wgrywanie-clockworkmod-recovery-i-custom-romu-na-androida-froyo-2-2-a-91647/#post824532

Moim zdaniem tak powinno zadziałać, ale kompletnie nie mam jak tego sprawdzić / wypróbować, więc proszę Was, napiszcie później czy działa bez problemu i czy coś niedokładnie opisałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jakiegos czasu staram sie wgrac Clockwork'a i nic... nie dziala ani pierwszy sposob, to znaczy przez fastboot flash recovery cwm.img ani rowniez przez fastboot boot cwm.img (bez recovery, bo wtedy i tak nic nie dziala). w pierwszym jest to samo co u przedmowcow, a w tym drugim przypadku wyskakuje:

c:\by_delta_pl>fastboot boot cwm.img

< waiting for device >

downloading 'boot.img'... OKAY

booting... FAILED (remote: not allowed)

Dane mojego Andka:

BUZZ PVT SHIP S-ON

HBOOT-1.01.0001

MICROP-0622

TOUCH PANEL-ATMELC03_16ac

RADIO-3.35.20.10

Bardzo chcialbym wgrac sobie inny ROM nie blokujac przy okazji spraw zwiazanych z gwarancja i naprawa serwisowa.

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ajgorr
    Od jakiegos czasu staram sie wgrac Clockwork'a i nic... nie dziala ani pierwszy sposob, to znaczy przez fastboot flash recovery cwm.img ani rowniez przez fastboot boot cwm.img (bez recovery, bo wtedy i tak nic nie dziala). w pierwszym jest to samo co u przedmowcow, a w tym drugim przypadku wyskakuje:

c:\by_delta_pl>fastboot boot cwm.img

< waiting for device >

downloading 'boot.img'... OKAY

booting... FAILED (remote: not allowed)

Dane mojego Andka:

BUZZ PVT SHIP S-ON

HBOOT-1.01.0001

MICROP-0622

TOUCH PANEL-ATMELC03_16ac

RADIO-3.35.20.10

Bardzo chcialbym wgrac sobie inny ROM nie blokujac przy okazji spraw zwiazanych z gwarancja i naprawa serwisowa.

Prosze o pomoc.

Witam.

Sam nie posiadam Wildfire'a ale rootowałem i wgrywałem CMa kumplowi, który miał Wildfire, na androidzie 2.2.1 aktualizowanym OTA. Na wstępie - wgrywając inne oprogramowanie niż standardowe zapewniane przez producenta - tracisz gwarancję i musisz się z tym liczyć.

Co do Twojego problemu: próbowałem robić poradnikiem Delty_PL, niestety nie udało się mi (może po prostu taki egzemplarz telefonu), ale zrobiłem zgodnie ze sposobem znalezionym na forum XDA - [FULL GUIDE] Rooting HTC Wildfire (BUZZ) 2.2.1 with HBOOT 1.01.0002 !! (5/8/2011) - xda-developers. Widzę że masz HBOOT w wersji takiej jak miał mój kolega, czyli 1.01.0001 więc krok 'Downgrade to HTC Froyo WWE for AlphaRevX "now named: Revolutionary" (HBOOT 1.01.0001)' możesz ominąć, zrób wszystko od czerwonego tytułu 'Revolutionary'. U nas wszystko się udało, Clockwork Mod Recovery został wgrany bezproblemowo, i praktycznie w 100% automatycznie. Jak będziesz miał wgrane recovery, do wgrania innego romu (przykładowo CMa) już tylko jeden mały krok. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi