Skocz do zawartości
Misiek86

Jaki kernel do oryginalnego romu jb 4.1.2?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie. Wgralem wczoraj odinem oryginalny rom jellybean 4.1.2 ale podczas korzystania z internetu bateria znika dosc szybko. Jaki kernel mozna wgrac zeby poprawic czas na baterii? Wczesniej mialem zainstalowany neatrom i wydaje mi sie , ze bateria trzymala lepiej. Pomozecie?

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Apollo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wersje 4.15b. Ktora wersja najlepsza Light czy regular? Czy moze Apolo-4.15b_ExtrV0-TWRP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Sprawdź sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgrałem na ten oryginalny kernel najpierw Philza, potem cwm kitkat recovery i dopiero na to apollo i nie chce mi sie uruchomic android... co zrobilem zle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luckd

Chcę do 4.1.2 wgrać apolo 4.14 regular, ściągnąłem i wypakowałem Apolo_4.14_Regular-CWM.zip ale odin nie rozpoznaje żadnego pliku, są tam pliki: zImage, update-binary, updater-script, który wybrać i jakie ma mieć rozszerzenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luckd

Czyli nie wypakowywać tego pliku, gdzie go umieścić w telefonie i jak to zrobić przez cwm? Mam oryginalny soft oraz kernel samsunga i jeszcze nigdy nie dlubalem przy nim.

Wrzuciłem na kartę pamięci i uruchomiłem cwm, wybrałem plik ale wyskoczył błąd E.signature veryfication failed. Co jest nie tak, gdzie jeszcze można znaleźć ten kernel?

Edytowane przez luckd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz najpierw wrzucić kernel PhilZ z poziomu Samsungowskiego recovery. Potem uruchamiasz ponownie recovery i tym razem uruchomi się już CWM. Wyszukujesz na karcie pamięci lub pamięci wewnętrznej telefonu plik zip z kernelem Apolo który wcześniej sobie wrzucisz i go flashujesz. Pamiętaj żeby pliku zip nie wypakowywać, to ma być spakowane tak jak ściągnąłeś z neta.  Wrzuć sobie najpierw wersję light, jeśli telefon będzie działał stabilnie wrzuć regular, jeśli będzie stabilnie to kolejne profile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gizol

Witam, od jakiegoś czasu próbuję wgrać kernel, niestety nie za bardzo mi to wychodzi i zazwyczaj telefon po takiej próbie staje na logo sgs2 lub po tym logu wyskakuje czarny ekran. Zależy mi na tym aby kernel był oszczędny dla baterii i miał możliwość podkręcenia procesora do 1400 mhz. Mój rom jaki mam:

shot_000001.png

Mam wgrany kernel Philz z CWM6. Prosił bym o jakieś proste instrukcje bo dopiero nie dawno zacząłem się tym bawić. Pozdrawiam.

Edytowane przez gizol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi