Skocz do zawartości
Alan89

S6 Edge SM-G925X przerobienie na SM-G925F

Rekomendowane odpowiedzi

Alan89

Witajcie, ostatnio za całkiem nieduże pieniądze wpadł mi w ręce S6 Edge Live demo unit.
    Zastanawiam się nad jego wykorzystaniem, czy da się wgrać firmware normalnego s6 edge? w tryb odin da się wejść - vol -, power oraz home. Wgrywając soft od zwykłego mogę uceglić go?
    Wczoraj zaktualizowałem go OTA z 5.0.2 do 5.1.1, grzebałem by wyłączyć tryb demo, niby udało się? ale powiadomienie jest ciągle w belce "samsung retail mode" dziś do tego doszedł problem z ładowaniem - ładuje się do 70% no i podpięcie na wyłączonym do ładowarki go uruchamia. 
    Czy wykorzystanie go jako dawcy ekranu i obudowy dla innego "rozbitka" ma sens? nadadzą się części? innego pomysłu dla niego nie mam..
    Ktoś miał w łapkach taką wersję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fer

takie live demo są w każdym mediaku na stanowiskach samsunga ;) to są wszystko demówki, które można komuś opchnąć i nic poza tym. wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, ostatnio za całkiem nieduże pieniądze wpadł mi w ręce S6 Edge Live demo unit.

Zastanawiam się nad jego wykorzystaniem, czy da się wgrać firmware normalnego s6 edge? w tryb odin da się wejść - vol -, power oraz home. Wgrywając soft od zwykłego mogę uceglić go?

Wczoraj zaktualizowałem go OTA z 5.0.2 do 5.1.1, grzebałem by wyłączyć tryb demo, niby udało się? ale powiadomienie jest ciągle w belce "samsung retail mode" dziś do tego doszedł problem z ładowaniem - ładuje się do 70% no i podpięcie na wyłączonym do ładowarki go uruchamia. 

Czy wykorzystanie go jako dawcy ekranu i obudowy dla innego "rozbitka" ma sens? nadadzą się części? innego pomysłu dla niego nie mam..

Ktoś miał w łapkach taką wersję?

Witam,

jedyna możliwość przerobienia na normalny fon to tylko przełożenie płyty głównej z jakiegoś rozbitego. Wszystkie części są takie same brakuje tylko kabelków od anteny. Ja miałem demo ze zwykłej S6 przełożyłem płytę z rozbitego w dobrej cenie.

Wykorzystanie jako dawcy ma sens. Wgrywając soft z normalnego uceglisz go . Jako demo możesz go używać tylko jako mały tablet.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Wgrywajac normalny soft nie ucegli go.. tylko nie bedzie gsm bo nie ma modulu..

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alan89

Znalazłem na pewnym serwisie aukcyjnym płytę główna do S6 edge ale ma ona problem z IMEI podobno pisze "null" to jakiś softwerowy problem czy uszkodzenie mechaniczne? warto czy nie? cenowo ok 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Zalezy ktos mogl wyzerowac imei lub uszkodzona pamiec gdzie siedzi imei

Ale nie warto bo gdyby naprawa byla by mozliwa nikt by nie oddawal za takie pieniadze

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez adif1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sehack

Nie da rady wgrać softa bez usunięcia bootloaderem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Nie wiem czy wykorzystanie ekranu z wersji demo ma sens - > na 99% będzie miał wypalonego amoleda.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snuffek

Live demo chodzą 24/7 (filmiki prezentacyjne itp), są podłączone pod ładowarkę itp. Milion osób go już używało, spadł kilka razy (u mnie w okolicy są strasznie poobijane po bokach).

Wyświetlacz za pewne jest tak zjechany, że może podziałać jeszcze chwilę i z 5 cali zrobi ci się 3 działające :) czytałem, że ich żywotność to ~ 20k godzin czyli coś około 2 lat wyświetlania. Prawdę mówiąc to nie sądzę by wytrzymały więcej niż 10k godzin - przy czym od wejścia S6 do teraz ich realna granica minęła...

Tak jak już poprzednio było wspomniane, da się przerobić go na normalną wersje - wystarczy wymienić płytę. Jeśli chodzi o tą płytę co patrzyłeś - uszkodzony IMEI = uceglona płyta - nie będziesz mógł dzwonić, pisać SMS itp bo modem jest uszkodzony - czyli wyjdzie na to samo jak byś miał wersje demo... Naprawić się to da, ale trzeba mieć specjalny sprzęt, który kosztuje więcej niż tuzin s6...

Ogólnie rzecz biorąc nie opłaca się bawić w takie Live Demo - dobra płyta to ~ 800 zł, Live Demo ~ 300 więc masz 1100zł za NIE PEWNY telefon. Używkę w bardzo dobrym stanie możesz dorwać za 1600zł - ja osobiście wolał bym dołożyć te 500zł i mieć spokój, telefon w dobrym stanie i gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Były już takie tematy ile można wałkować to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi