Skocz do zawartości
themref

Modyfikujemy LG G3s od początku [All in one]

  Rekomendowane odpowiedzi

  themref

  Siemanko, zauważyłem że wielu z was ma problemy ze zmianą systemu, wgraniem roota, kernela i podobnych rzeczy. Postanowiłem że może warto zebrać wszystkie tutoriale w jedną całość gdzie od samego początku opisze jak po kolei działać. Mam nadzieję że przyda się to starym jak i nowym użytkownikom :) Jeśli czegoś nie wiesz to najpierw zajrzyj do FAQ może znajduje się tam odpowiedź na nurtujące Cię pytanie :P

  Wszystko co tu jest opisane zostało sprawdzone prze ze mnie, co jednak nie gwarantuje że w 100% zadziała u Ciebie, za wszystkie straty ja oraz administracja serwisu nie bierzemy odpowiedzialności. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

   

  Spis treści:

  • Przygotowanie komputera i telefonu.
  • Wgrywanie nowego oprogramowania (KitKat / Lollipop).
  • KitKat
   • Root
   • Recovery
   • Kernel
   • Xposed
  • Lollipop
   • Root
   • Recovery
   • Kernel
   • Xposed
  • Custom ROMs
   • Lollipop
   • Marshmallow
  • Wyniki Antutu Benchmark
  • Xposed
  • Wszystkie linki i pliki.
  • FAQ
  • Edycje tutorialu.
  1. Przygotowanie komputera i telefonu.

  Na początku należy przygotować trochę nasz komputer i telefon do działania. Żeby przygotować komputer należy zainstalować odpowiednie sterowniki do naszego LG (najlepiej żeby telefon był podłączony do komputera w trakcie instalacji) które można pobrać stąd:

  Sterownik

  Przygotowanie telefonu nie jest jakieś bardzo wymagające, należy upewnić się ze bateria jest naładowana, oraz jeśli wygrywasz nowe oprogramowanie upewnij się że wszystkie rzeczy które chcesz zachować (np. zdjęcia, smsy, kontakty) masz gdzieś zapisane, bo po instalacji następuje całkowity format telefonu (rzeczy na karcie SD zostają zachowane).

  2. Wgrywanie nowego oprogramowania (KitKat / Lollipop).

  Do wgrania nowego oprogramowania będziemy potrzebować dwóch rzeczy. Pierwszą jest program za pomocą którego będziemy to robili czyli:

  LG Flash Tool 2014

  Oraz ROMu czyli pliku naszego nowego systemu (z rozszerzeniem .kdz), którego pobierzemy stąd:

  ROMy

  ROMy z KitKatem mają oznaczenia v10x (np. v10a, v10h, ...)

  ROMy z Lollipopem są oznaczone v20x (np. v20a, v20c, ...)

  Tak więc, jeśli wszystko jest już pobrane to przejdźmy do wgrywania systemu. Na początku wypakowujemy program LG Flash Tool 2014 (najlepiej na pulpit żeby mieć łatwy dostęp do niego). Pobrany rom (z rozszerzeniem .kdz) luźno wrzucamy do wcześniej rozpakowanego folderu z LG Flash Tool 2014. JESZCZE NIE ODPALAMY PROGRAMU. Wyłączamy telefon. Potrzebujemy odpalić telefon w trybie Download. W tym celu przytrzymujemy Volume+ i podłączamy do komputera. Przycisk puszczamy dopiero gdy telefon wejdzie w tryb download:

  post-105416-0-30662100-1436988544_thumb.jpg

  ​Dopiero teraz uruchamiamy program LG Flash Tool 2014. Wyskoczy nam okienko, które należy wypełnić tak:

  Select Type - CDMA

  Version - (samo sie wypełni)

  PhoneMode - DIAG

  Reset time - 33000

  Select KDZ file - (tutaj wybieramy ten plik naszego ROMu który pobraliśmy)

  Jak już wszystko jest klikamy 'CSE Flash'. Później 'START'. Wyskoczy nam kolejne okienko które należy wypełnić tak:

  Country - Different Country

  Language - Polish

  Po chwili wyskoczy okienko z LG Mobile Support Tool. Tutaj kończy się nasza rola, wszystko zrobi już się samo. W niektórych przypadkach (np u mnie) bywa tak że wyskoczy okienko, że nie można połączyć się z serwerem, olewamy to. Ale uwaga nie zamykać tego okienka. Gdy wszystko się zgra na telefon, on zrestartuje się i dopiero wtedy możemy to zamknąć. Odłączamy telefon od komputera. Gratulacje własnie wgrałeś na nowo androida! :D

  WAŻNE: Po instalacji najlepiej zrestartować telefon do ustawień fabrycznych.

  3. KitKat

  3.1 Root

  UWAGA: Ten sposób działa tylko na niebrandowanym sofcie (czyli bez dodatków od operatora). Jeśli masz brand to wróć do punktu i wgraj niebrandowany system.

  Najprostszą metodą na zrootowanie naszego telefonu jest program LG One Click Root, który pobieramy stąd:

  LG One Click Root

  Gdy już mamy zainstalowany program, czas przyznać sobie status developera w naszym telefonie. Robimy to wchodząc po po kolei (robimy to z poziomu telefonu):

  Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu

  Teraz klikamy tyle razy na 'Numer kompilacji' aż wyświetli nam się 'Gratulacje jesteś już developerem'. Gdy to już zrobimy wracamy do głównego okna ustawień i gdzieś na samym dole powinniśmy mieć już 'Opcje dla programistów'. Wchodzimy i pierwsze co robimy to w prawym górnym rogu przesuwamy suwak i klikamy ok. Zjeżdżamy niżej do zakładki 'Debugowanie' i zaznaczamy opcję 'Debugowanie USB', klikamy ok. Wracamy do pulpitu.

  Czas na rootowanie. Uruchamiamy nasz program LG One Click Root. Podłączamy telefon do komputera i klikamy start. Na telefonie powinno wyskoczyć okienko 'Czy zezwalać na debugowanie USB?' zaznaczamy krateczkę 'Zawsze zezwalaj z tego komputera' i klikamy ok. Całe rootowanie wykona za nas program. Telefon zrestartuje się pare razy. Po udamy rootowaniu w programie pokaże się komunikat że rootowanie powiodło się. Automatycznie będziemy już mieli zainstalowanego SuperSu.

  3.2 Recovery

  Do wgrania recovery potrzebny jest root którego wgrywaliśmy w punkcie 3.1. Więc zaczynamy od pobrania potrzebnych nam plików i aplikacji. Pierwszą rzeczą jest pobranie programu Flashify na nasz telefon z Google Play Store:

  Flashify

  Oraz będziemy potrzebować naszego custom recovery. Mamy dwie opcje do wyboru albo klasyczny CWM:

  CWM

  Albo TWRP (którego osobiście bardziej preferuje):

  TWRP

  Wybrane recovery zgrywany do pamięci telefonu i odłączamy go od komputera. Uruchamiamy aplikację Flashify i przyznajemy jej uprawnienia roota. Klikamy po kolei:

  • Recovery image
  • Choose a file
  • Wybieramy nasze custom recovery które pobraliśmy
  • Wybieramy metodę tradycyjna Adnroid
  • YUP!
  • Reboot now
  Masz już custom Recovery :) Teraz za każdym razem gdy chcesz w nie wejść, odpalasz Flashify i na samym dole będzie 'Recent recovery images' wystarczy że klikniesz na ten plik i potwierdzisz YUP!

   

  UWAGA: W recovery opcja 'WIPE DATA/FACTORY RESET' usuwa wszystkie dane z telefonu dokładnie tak jak by kliknęło się 'przywróć ustawienia fabryczne' w telefonie.

  3.3 Kernel

  NIE TESTOWANE PRZEZE MNIE 

  Do wgrania kernela będziemy potrzebować custom recovery które wgrywaliśmy w punkcie 3.2. Instalację kernela opiszę z poziomu recovery TWRP. Na CWM dane opcje mogą inaczej się nazywać, jednak są to tak podobne nazwy że można bez problemu się połapać. Na początku pobieramy plik kernela, który możemy pobrać stąd:

  Kernel

  Oraz jeśli ktoś ma wersję systemu inną niż v10a/b/c to musi wgrać plik camera fix, który jest do pobrania stąd:

  Camera fix

  Wrzucamy pliki do pamięci telefonu (każdy w osobnym archiwum .zip). Odłączamy telefon od komputera i uruchomiamy telefon w tryb recovery. Postępujemy następująco:

  • Install
  • Wybieramy wcześniej zgrany plik kernela
  • Przesuwamy strzałkę w prawo i czekamy aż kernel się zainstaluje.
  • Po udanej instalacji klikamy 'Cache/Dalvik'
  • Restartujemy telefon do systemu.
  Camera fix instalujemy analogicznie jak kernela.

  3.4 Xposed

  Może na początku wyjaśnię co to jest Xposed i do czego będzie nam potrzebny. Xposed jest to aplikacja, która sama w sobie nie zmienia nic w naszym telefonie, jednak tylko dzięki niej możemy zainstalować moduły którymi możemy modyfikować Androida, począwszy od zmian wizualnych np inny wygląd navigation bara, albo ikonek na status barze, poprzez dodanie różnorakich opcji do menu wyłączania telefonu, kończąc na naprawiania różnych błędów które android ma stockowo wbudowane. Do czego będzie nam potrzebny? Jeśli nie potrzebujesz nic zmieniać w telefonie, to nie musisz go instalować, to jest tylko dodatek, który jest przydatny ale nie jest konieczny. Więc jeśli chcesz pobawić się trochę z telefonem i ustawić go praktycznie w 100% pod Twoje wymagania to poniżej wszystko wytłumaczę.

   

  W tym punkcie opiszę tylko jak zainstalować Xposed, instalacją modułów zajmę się w punkcie 6. Do instalacji będziemy potrzebowali Root który wgrywaliśmy w punkcie 3.1. Zaczynamy od pobrania najnowszej wersji aplikacji Xposed którą znajdziemy tutaj:

  Xposed KitKat

  Pobrany plik .apk wrzucamy do pamięci telefonu i instalujemy. Jeśli pierwszy raz instalujesz aplikację spoza Google Play Store to najpierw musisz dać uprawnienia androidowi do instalowania takowych aplikacji. W takim wypadku wchodzimy w Ustawienia -> Ogólne -> Zabezpieczenia, i zaznaczamy kwadracik obok 'Nieznane źródła'. Wyskoczy nam okienko i klikamy ok. Teraz możesz instalować już aplikacje spoza Google Play Store. Po instalacji Xposed uruchamiamy go i przechodzimy do sekcji 'Framework'. Klikamy 'Install/Update', przyznajemy prawa do roota. Restartujemy telefon używając opcji 'Reboot'. Xposed został zainstalowany :D

  4. Lollipop

  4.1 Root

  SPOSÓB DLA WSZYSTKICH WERSJI DO v20c

  UWAGA: Ten sposób działa tylko na niebrandowanym sofcie (czyli bez dodatków od operatora). Jeśli masz brand to wróć do punktu i wgraj niebrandowany system.

  Najprostszą metodą na zrootowanie naszego telefonu jest program LG One Click Root, który pobieramy stąd:

  LG One Click Root

  Gdy już mamy zainstalowany program, czas przyznać sobie status developera w naszym telefonie. Robimy to wchodząc po po kolei (robimy to z poziomu telefonu):

  Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu

  Teraz klikamy tyle razy na 'Numer kompilacji' aż wyświetli nam się 'Gratulacje jesteś już developerem'. Gdy to już zrobimy wracamy do głównego okna ustawień i gdzieś na samym dole powinniśmy mieć już 'Opcje dla programistów'. Wchodzimy i pierwsze co robimy to w prawym górnym rogu przesuwamy suwak i klikamy ok. Zjeżdżamy niżej do zakładki 'Debugowanie' i zaznaczamy opcję 'Debugowanie USB', klikamy ok. Wracamy do pulpitu.

  Czas na rootowanie. Uruchamiamy nasz program LG One Click Root. Podłączamy telefon do komputera i klikamy start. Na telefonie powinno wyskoczyć okienko 'Czy zezwalać na debugowanie USB?' zaznaczamy krateczkę 'Zawsze zezwalaj z tego komputera' i klikamy ok. Całe rootowanie wykona za nas program. Telefon zrestartuje się pare razy. Po udamy rootowaniu w programie pokaże się komunikat że rootowanie powiodło się. Automatycznie będziemy już mieli zainstalowanego SuperSu.

   

  SPOSÓB DLA WERSJI OD v20c

  Niestety tutaj nie zadziała program LG One Click Root. Jednak zrootować można używając jednej aplikacji z poziomu telefonu. Jest to KingRoot v4.1. Ważne żeby była to wersja 4.1, ponieważ na niej root na pewno działa. Można ją pobrać np stąd:

  KingRoot v4.1

  Instalujemy na telefonie i odpalamy. Klikamy Start Root. Po jakieś minucie, może więcej, może mniej pojawi się informacja że telefon został zrootowany. Aplikacja zainstaluje KingUser. Jest to coś na wzór SuperSu. Zostaną zainstalowane jakieś inne aplikacje które bez problemów można usunąć. 

  Jeśli jednak ktoś chce mieć SuperSu zamiast KingUsera (już po zrootowaniu), to opiszę jak to zrobić. Na początek pobieramy Terminal Emulator z Google Play Store:

  Terminal Emulator

  Oraz potrzebny nam plik .zip:

  Replace KingUser with SuperSu v2.4

  Pobieramy go i wypakowujemy go i folder mrw wrzucamy luźno do pamięci wewnętrznej telefonu (NIE NA KARTĘ SD). Odłączamy telefon od komputera i uruchamiamy Terminal Emulator, wpisujemy w nim następujące komendy:

  su
  sh /sdcard/mrw/root.sh
  
  Po wpisaniu su klikamy enter czekamy chwile i przyznajemy prawa roota, oraz po wpisaniu ostatniej linijki klikamy enter. Mogą pojawić się jakieś errory w trakcie, ale nie należy zwracać na nie uwagi, wszystko się zainstaluje. Po tej operacji zamykamy Terminal Emulator i uruchamiamy program SuperSu, który automatycznie się zainstalował. Wyskoczy nam okienko z informacją że trzeba zaktualizować SU Binary, klikamy kontynuuj, następnie zapyta się nas jak chcemy to zaktualizować normalnie czy przez TWRP/CWM, wybieramy normalnie, i czekamy. Po chwili pokaże się okienko że SuperSu został pomyślnie zaktualizowany. Teraz tylko restart telefonu, żeby KingUser się do końca usunął.[/size]

  4.2 Recovery

  Do wgrania recovery potrzebny jest root którego wgrywaliśmy w punkcie 4.1. Więc zaczynamy od pobrania potrzebnych nam plików i aplikacji. Pierwszą rzeczą jest pobranie programów BusyBox, Terminal Emulator oraz Flashify. Które pobieramy z Google Play Store:

  BusyBox

  Terminal Emulator

  Flashify

  Potrzebujemy również pliku aboot.img, którego pobieramy stąd:

  aboot.bin

  Zgrywamy plik aboot.img luźno do pamięci telefonu (WAŻNE ŻEBY BYŁO LUŹNO W PAMIĘCI TELEFONU NIE KARCIE SD, I ŻEBY NI BYŁO W ŻADNYCH PODFOLDERACH)

  Oraz będziemy potrzebować naszego custom recovery. W tym wypadku mamy tylko TWRP:

  TWRP

  Wybrane recovery zgrywany do pamięci telefonu i odłączamy go od komputera.

  Uruchamiamy Terminal Emulator. Wpisujemy następujące komendy: 

  su
  dd if=/sdcard/aboot.bin of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot 
  Po wpisaniu su klikamy enter czekamy chwile i przyznajemy prawa roota, oraz po wpisaniu ostatniej linijki klikamy enter. Jeśli wszystko się udało zobaczymy 2 linijki:

  2048+0 records in
  2048+0 records out
  Po tej operacji zamykamy Terminal Emulator i mamy 2 opcję uruchomienia telefonu w trybie recovery.

   

  Pierwsza czyli za pomocą programu Flashify:

  Uruchamiamy aplikację Flashify i przyznajemy jej uprawnienia roota. Klikamy po kolei:

  • Recovery image
  • Choose a file
  • Wybieramy nasze custom recovery które pobraliśmy
  • YUP!
  • Reboot now
  Masz już custom Recovery   :) Teraz za każdym razem gdy chcesz w nie wejść, odpalasz Flashify i na samym dole będzie 'Recent recovery images' wystarczy że klikniesz na ten plik i potwierdzisz YUP!

   

  Albo druga za pomocą kombinacji przycisków:

  Żeby to zrobić należy wyłączyć telefon. Następnie naciskamy jednocześnie przycisk zasilania i głośności w dół (Power i Vol-), gdy pojawi się logo LG puszczamy obydwa przyciski i jeszcze raz przyciskamy je i trzymamy tak długo aż nie pojawi się 'Factory data reset'. Nie przejmujemy się tym, to jest opcja stockowa, która plikiem aboot.bin zamieniliśmy na uruchomienie recovery. Następnie przyciskiem głośności w dół (Vol-) żeby 'Yes' się podświetliło na szaro i zatwierdzamy przyciskiem zasilania (Power), pojawi się praktycznie identyczny ekran i powtarzamy czynność. Pokaże nam się wcześniej wgrane recovery :)

   

  OLD:

  Do wgrania recovery potrzebny jest root którego wgrywaliśmy w punkcie 4.1. Więc zaczynamy od pobrania potrzebnych nam plików i aplikacji. Pierwszą rzeczą jest pobranie programów BusyBox, Terminal Emulator oraz Flashify. Które pobieramy z Google Play Store:

  BusyBox

  Terminal Emulator

  Flashify

  Potrzebujemy również pliku aboot.img, którego pobieramy stąd:

  aboot.img

  Zgrywamy plik aboot.img luźno do pamięci telefonu (WAŻNE ŻEBY BYŁO LUŹNO W PAMIĘCI TELEFONU NIE KARCIE SD, I ŻEBY NI BYŁO W ŻADNYCH PODFOLDERACH)

  Oraz będziemy potrzebować naszego custom recovery. W tym wypadku mamy tylko TWRP:

  TWRP

  Wybrane recovery zgrywany do pamięci telefonu i odłączamy go od komputera.

  Uruchamiamy Terminal Emulator. Wpisujemy następujące komendy: 

  su
  dd if=/sdcard/aboot.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot 
  Po wpisaniu su klikamy enter czekamy chwile i przyznajemy prawa roota, oraz po wpisaniu ostatniej linijki klikamy enter. Jeśli wszystko się udało zobaczymy 2 linijki:

  2048+0 records in
  2048+0 records out
  Po tej operacji zamykamy Terminal Emulator, uruchamiamy aplikację Flashify i przyznajemy jej uprawnienia roota. Klikamy po kolei:
  • Recovery image
  • Choose a file
  • Wybieramy nasze custom recovery które pobraliśmy
  • YUP!
  • Reboot now
  Masz już custom Recovery  :) Teraz za każdym razem gdy chcesz w nie wejść, odpalasz Flashify i na samym dole będzie 'Recent recovery images' wystarczy że klikniesz na ten plik i potwierdzisz YUP!

   

   

  UWAGA: W recovery opcja 'WIPE DATA/FACTORY RESET' usuwa wszystkie dane z telefonu dokładnie tak jak by kliknęło się 'przywróć ustawienia fabryczne' w telefonie.

  4.3 Kernel

  Do wgrania kernela będziemy potrzebować custom recovery które wgrywaliśmy w punkcie 4.2. Instalację kernela opiszę z poziomu recovery TWRP. Na CWM dane opcje mogą inaczej się nazywać, jednak są to tak podobne nazwy że można bez problemu się połapać. Na początku pobieramy plik kernela (wybieramy jeden z dostępnych), który możemy pobrać stąd:

  Kernel

  Wrzucamy go do pamięci telefonu w archiwum .zip. Odłączamy telefon od komputera i uruchomiamy telefon w tryb recovery. Postępujemy następująco:

  • Install
  • Wybieramy wcześniej zgrany plik kernela
  • Przesuwamy strzałkę w prawo i czekamy aż kernel się zainstaluje.
  • Po udanej instalacji klikamy 'Cache/Dalvik'
  • Restartujemy telefon do systemu.
  Gdy sytem się już uruchomi odpalamy aplikację BusyBox czekamy aż wszystko się załaduje i klikamy 'Install'. Teraz będziemy potrzebować aplikacji Kernel Adiutor, którą pobieramy z Google Play Store:

  Kernel Adiutor

  Uruchamiamy i ustawiamy opcję które zaleca autor kernela czyli:

  • CPU Hotplug - odznaczamy MPDecision i zaznaczamy IntelliPlug
  • Zarządca niskiego poziomu pamięci - Lekki (najlepszy multitasking, zamknięte aplikacje ustawić na 128MB ), Średni (dobry multitasking, dobra szybkość UI), Agresywny (słaby multitasking, szybkie UI).
  • Entropy - Read: 1024, Write: 2048.
  Wszędzie gdzie zmienialiśmy dane zaznaczamy 'Zastosuj przy starcie'

  Resetujemy telefon i cieszymy się w pełni skonfigurowanym krenelem :D

   

  Od wersji v4 jest możliwość podkręcenia naszego CPU i GPU (niestety nasz procesor na razie nie wspiera tego podkręcania, trzeba poczekać na nowsze wersje kernela). To są zakresy w jakich możemy podkręcać:

  CPU: 192MHz - 1593MHz

  GPU: 100MHz - 533MHz

   

  Od wersji v5 została dodana opcja 'Szybkie ładowanie USB'. Aby ją włączyć uruchamiamy Kernel Adiutor, wchodzimy w opcję 'Bateria' i przy 'Szybkie ładowanie USB' przesuwamy suwak, oraz przy 'Zastosuj przy starcie'. Od teraz nasz telefon będzie się szybciej ładował :D

   

  Od wersji v6 zostały dodane optymalizacje zram, I/O boost

   

  Od wersji v7 zostało dodanych więcej optymalizacji do zram, i wg mnie telefon jeszcze trochę przyspieszył.

   

  Od wersji v8 została znacznie poprawiona wydajność systemu, zostały dodane algorytmy kompresji/dekompresji LZ4, dodano wsparcie F2FS dla plików systemowych.

   

  Została wydana finalna wersja kernela czyli v9.

   

  Jednak wersja v9 nie była finalna, gdyż pojawiła się v10! Wprowadza ona kilka poprawek takich jak OC GPU do 600 MHz, Simple GPU Algorithm, Dynamic FSync, PowerSuspend v1.5

   

  Jest i już v11, w której zostały wprowadzone dodatkowe zmiany takie jak zmiana ToolChain na Hyper-linaro GCC 5.1.1, usunięcie Checksum dla kontroli dźwięków, aktualizacja fast charge v2.

   

  Autor nie próżnuje i wydaje kolejne wersje kernela tym razem jest to już v12, w której głównie naprawia problem z wejściem do recovery przez Flashify, oraz przywraca  ArchiToolchain GCC 5.2.0 ponieważ były lepsze wyniki w Antutut.

   

  Od wersji v13 dodano wsparcie dla VFPV4 and NEON, optymalizację Cortex A7, AES and SHA1 routines, flagi Ofast do kompilacji oraz optymalizację GPU

   

  UPDATE:

  Jest najnowsza wersja kernela v14. Dodaje ona Overclocked BUS i RAM do 800MHz, kilka nowych częstotliwości do CPU, optymalizacja O3 zamiast Ofast, zmieniony kernel i kompresja ramdisk na LZ4, doano UKSM 0.1.2.3, oraz kilku nowych zarządców CPU mianowicie (poczytać czym się różnią można poczytać tutaj: CPU governors guide jednak jest po angielsku nie miałem czasu tego wszystkiego przetłumaczyć)

  zzmoove

  smartassV2

  abyssplug

  SmartassH3

  lagfree

  brazilianwax

  HYPER

  interactiveX

  lulzactiveq

  pegasusq

  sakuractive

  SavagedZen

  hybrid

   

  Dodatkowo zarządca zzmoove dzieli się na jak by pobocznych zarządców mianowicie:

  • (1) def - Default -> ustawia wszystkie podstawowe wartości dla zarządcy
  • (2) ybat -> Yank Battery -> bardzo dobre zbalansowanie baterii z wydajnością systemu [bardzo polecane]
  • (3) ybatext -> Yank Battery Extreme -> podobnie jak Yank Battery jednak ustawione bardziej pod oszczędzanie baterii
  • (4) zzbat -> ZaneZam Batter -> ostrzejsze ustawienie, głównie skoncentrowane na oszczędzaniu baterii [może powodować lagi systemu]
  • (5) zzbatp -> Zane Zam Battery Plus -> przerobione, lepsze oszczędzanie baterii [również bardzo polecane]
  • (6) zzopt -> ZaneZam Optimized -> zbalansowane ustawienia, nie skoncentrowane w żadnym kierunku [relikt z przeszłości, ale może ktoś go jeszcze lubi
  • (7) zzmod -> ZaneZam Moderate -> ustawienia oparte na ZaneZam Optimized, głównie pracują tylko 2 rdzenie (głównie, ale nie zawsze)
  • (8) zzperf -> ZaneZam Performance -> wszystko co można dostać od zzmoove w kierunku wydajności (but still has the fast down scaling/hotplugging behaving - nie wiem jak to objaśnić po polsku może ktoś pomoże) [wynik w antutu: 20595]
  • (9) zzinz -> ZaneZam InZane -> oparty na wydajności z nowym niesamowitym skalowaniem aktywnym (nowe doświadczenie)
  • (10) zzgame -> ZaneZam Gaming -> oparty na wydajności z włączonym blokiem skalowania, żeby uniknąć przegrzewania się procesora podczas grania [osobiście odradzam wynik w antutu: 10787]
  • (11) zzrelax -> ZaneZam Relax -> umiarkowany (nie licząc ustawień hotplug) z ustawieniami 'relaxed sleep'
  Żeby ustawić któryś z powyższych zarządców CPU należy uruchomić kernel adiutor, następnie wejść w:

  CPU -> Zarządca CPU -> wybierasz ten który chcesz, jeśli zdecydujesz się na jeden z pakietu zzmoove to wybierasz:

  zzmove -> konfiguracja zarządcy procesora -> szukasz 'profile_number' i klikasz na niego -> kasujesz liczbę i wpisujesz liczbę odpowiadającą konkretnemu zarządcy (te w nawiasach z listy powyżej, czyli jeśli chcesz 'zzperf' to wpisujesz 8 )

  Osobiście używam interactiveX.

   

  Od kernela v15 (włącznie) pobieranie kerneli jest możliwe tylko przez aplikację Kernel Adiutor. Żeby to zrobić uruchamiamy wspomnianą aplikację i:

  3 kreseczki (prawy górny róg) -> zjeżdżamy do zakładki 'Narzędzia' i klikamy Pobieranie -> Bread and Butter Kernel by TheNotOnly -> Download -> wybieramy interesujący nas kernel i pobieramy, następnie będziemy mieli do wyboru sposób instalacji. Wybieramy TWRP. Telefon powinien się zrestartować do TWRP i wszystko samo powinno się instalować i zrestartować. Należy uważac tylko jaką wersje kernela pobieramy, żeby nie ściągnąć i nie zainstalować wersji dla Cyanogen Moda.

  4.4 Xposed

  Może na początku wyjaśnię co to jest Xposed i do czego będzie nam potrzebny. Xposed jest to aplikacja, która sama w sobie nie zmienia nic w naszym telefonie, jednak tylko dzięki niej możemy zainstalować moduły którymi możemy modyfikować Androida, począwszy od zmian wizualnych np inny wygląd navigation bara, albo ikonek na status barze, poprzez dodanie różnorakich opcji do menu wyłączania telefonu, kończąc na naprawiania różnych błędów które android ma stockowo wbudowane. Do czego będzie nam potrzebny? Jeśli nie potrzebujesz nic zmieniać w telefonie, to nie musisz go instalować, to jest tylko dodatek, który jest przydatny ale nie jest konieczny. Więc jeśli chcesz pobawić się trochę z telefonem i ustawić go praktycznie w 100% pod Twoje wymagania to poniżej wszystko wytłumaczę.

   

  W tym punkcie opiszę tylko jak zainstalować Xposed, instalacją modułów zajmę się w punkcie 6. Do instalacji będziemy potrzebowali Root który wgrywaliśmy w punkcie 4.1, oraz Recovery które wgrywaliśmy w punkcie 4.2.

   

  UPDATE 07.08.2015: Dzisiaj autor Xposed rovo89 wydał najnowszą wersję v70 do flashowania przez recovery. Dzięki niej nie ma już problemów z wywalaniem errorów!! :D Nie trzeba bawić się już w hibernacje tych 4 aplikacji:

  • LGSmartCover
  • Motyw Pogody
  • Pogoda
  • WeatherPlatform
  Wystarczy, że pobierzemy najnowszą wersję aplikacji Xposed którą znajdziemy tutaj:

  Xposed Lollipop

  Oraz plik .zip do flashowania przez recovery:

  Xposed-v74

  Obydwa pliki zgrywamy do pamięci telefonu i odłączamy go od komputera. Instalujemy wcześniej pobrany plik XposedInstaller 3.0 alpha 4.apk. Jeśli pierwszy raz instalujesz aplikację spoza Google Play Store to najpierw musisz dać uprawnienia androidowi do instalowania takowych aplikacji. W takim wypadku wchodzimy w Ustawienia -> Ogólne -> Zabezpieczenia, i zaznaczamy kwadracik obok 'Nieznane źródła'. Wyskoczy nam okienko i klikamy ok. Teraz możesz instalować już aplikacje spoza Google Play Store. Następnie uruchamiamy telefon w trybie recovery i postępujemy następująco:

  • Install
  • Wybieramy wcześniej zgrany plik 'xposed-v74-sdk21-arm.zip'
  • Przesuwamy strzałkę w prawo i czekamy aż Xposed się zainstaluje.
  • Po udanej instalacji klikamy 'Cache/Dalvik'
  • Restartujemy telefon do systemu.
  Telefon zacznie się aktualizować, i po całym procesie Xposed na Lollipopie już będzie zainstalowany!

   

   

  OLD:

  Zaczynamy od pobrania najnowszej wersji aplikacji Xposed którą znajdziemy tutaj:

  Xposed Lollipop

  Oraz plik .zip do flashowania przez recovery:

  Xposed-v69

  Obydwa pliki zgrywamy do pamięci telefonu i odłączamy go od komputera.

  Teraz chyba najważniejsza część z całej instalacji, bo bez tego android zacznie wam wysypywać błędy.

  Są dwie opcje do wyboru, pierwsza z zachowaniem aplikacji pogody, druga natomiast z utratą jej.

  Wersja 1:

  Do tego będziemy potrzebować właśnie tej pogody z G4:

  Pogoda LG G4

  Oraz jakiś file manager z dostępem do roota. Osobiście polecam ES File Explorer, i na jego przykładzie wytłumaczę jak to zrobić. Pobrać go można z Google Play Store:

  ES File Explorer

  Pobraną pogodę wypakowujemy do pamięci telefonu (albo na kartę SD jak komu wygodniej), i odłączamy telefon od komputera. Uruchamiamy ES File Explorer, w lewym górnym rogu klikamy na te trzy poziome kreski i zjeżdżamy na sam dół. Zmieniamy opcję Root Explorer na 'Włącz'. Przewijamy ekran do góry aż znajdziemy zakładkę 'Lokalne' i wchodzimy w 'Urządzenie' i idziemy po kolei: System -> app, szukamy trzech folderów:

  • LGWeather,
  • LGWeatherService,
  • LGWeatherTheme
  następnie suwamy je. Podczas usuwania program będzie chciał uprawnienia roota, więc przyznajemy mu je. Następnie instalujemy te 3 aplikacje pogody które pobraliśmy i wypakowaliśmy do telefonu. Jeśli pierwszy raz instalujesz aplikację spoza Google Play Store to najpierw musisz dać uprawnienia androidowi do instalowania takowych aplikacji. W takim wypadku wchodzimy w Ustawienia -> Ogólne -> Zabezpieczenia, i zaznaczamy kwadracik obok 'Nieznane źródła'. Wyskoczy nam okienko i klikamy ok. Teraz możesz instalować już aplikacje spoza Google Play Store. Nastąpnie ściągamy aplikację App Quarantine z Google Play Store:

  App Quarantine

  Po zainstalowaniu uruchamiamy ją. Wchodzimy w Ustawienia -> Filtr, zaznaczamy 'Zaawansowane' klikamy ok i zaznaczamy kwadracik przy 'Usługi systemowe'. Wracamy do głównego okna aplikacji i szukamy pliku zaznaczając przy nim kwadracik:

  • LGSmartCover
  klikamy na kłódkę w prawym górnym rogu i przyznajemy uprawnienia roota. Dla upewnienia się wchodzimy w zakładkę 'kwarantanna' i sprawdzamy czy plik jest tam umieszczony, jeśli tak to przechodzimy do instalacji Xposed

  Instalujemy wcześniej pobrany plik XposedInstaller 3.0 alpha 4.apk.

  Wersja 2:

  Ściągamy aplikację App Quarantine z Google Play Store:

  App Quarantine

  Po zainstalowaniu uruchamiamy ją. Wchodzimy w Ustawienia -> Filtr, zaznaczamy 'Zaawansowane' klikamy ok i zaznaczamy kwadracik przy 'Usługi systemowe'. Wracamy do głównego okna aplikacji i szukamy 4 plików zaznaczając przy nich kwadraciki:

  • LGSmartCover
  • Motyw Pogody
  • Pogoda
  • WeatherPlatform
  Po zaznaczeniu wszystkich klikamy na kłódkę w prawym górnym rogu i przyznajemy uprawnienia roota. Dla upewnienia się wchodzimy w zakładkę 'kwarantanna' i sprawdzamy czy wszystkie 4 pliki są tam umieszczone, jeśli tak to przechodzimy już do instalacji Xposed.

  Instalujemy wcześniej pobrany plik XposedInstaller 3.0 alpha 4.apk. Jeśli pierwszy raz instalujesz aplikację spoza Google Play Store to najpierw musisz dać uprawnienia androidowi do instalowania takowych aplikacji. W takim wypadku wchodzimy w Ustawienia -> Ogólne -> Zabezpieczenia, i zaznaczamy kwadracik obok 'Nieznane źródła'. Wyskoczy nam okienko i klikamy ok. Teraz możesz instalować już aplikacje spoza Google Play Store.

   

  Następnie uruchamiamy telefon w trybie recovery i postępujemy następująco:

  • Install
  • Wybieramy wcześniej zgrany plik 'Xposed-v69.zip'
  • Przesuwamy strzałkę w prawo i czekamy aż Xposed się zainstaluje.
  • Po udanej instalacji klikamy 'Cache/Dalvik'
  • Restartujemy telefon do systemu.
  Telefon zacznie się aktualizować, i po całym procesie Xposed na Lollipopie już będzie zainstalowany! :D

   

  Jest już możliwość żeby mieć działające Quick Circle i Quick Circle Apps! Tak więc zaczynamy ;) Na początku pobieramy 2 aplikacje i wrzucamy je do pamięci telefonu:

  Quick Circle

  Quick Circle Apps

  Następnie odłączamy telefon od komputera i instalujemy obydwie. Uruchamiamy 'QuickCircleView' i dajemy aplikacji dostęp do powiadomień oraz do roota i klikamy continue. I już w sumie mamy zainstalowane Quick Circle. Na razie jak widzę jest tylko jeden zegar ale jest możliwość wgrania swoich własnych, niestety nie wiem skąd je pobrać oraz jakie powinny mieć rozszerzenie. Jeśli kogoś irytuje białe kółko na pasku powiadomień to przytrzymujemy dłużej palcem na powiadomieniu 'QuickCircleView, Smartcover service running', klikamy na literkę 'i' następnie zaznaczamy kwadracik przy 'brak'. Co do samego Quick Circle. Gdy przesuniemy palcem w lewo pokażą nam się wszystkie powiadomienia jakie mamy w 'notification bar', gdy przesuniemy z góry na dół to mamy dostęp do Quick Circle Apps. I to na tyle, mamy działające Quick Circle!

  5. Custom ROMs

  Custom romy są to systemy android, zmodyfikowane przez ludzi. Niektóre powstawały od podstaw, inne są tylko modyfikacjami. Polepszają one wydajność naszego telefonu, przedłużają czas baterii, dają więcej możliwości modyfikacji. Jako, że coraz więcej  już powstaje custom ROMów na nasz telefon postanowiłem zrobić spis wszystkich, które są umieszczone na naszym forum. Każdy temat zawiera opisaną instalację. 

  5.1 Lollipop [5.0.x]

  5.1 Marshmallow [6.0.x]

  6. Wyniki Antutu Benchmark

  KitKat (tylko stock bo z tamtym kernelem praktycznie brak zmian w antutu)

  x8lcog5by68245f6g.jpg

  Lollipop

  Stock

  9fi285bwhktrvh96g.jpg

  Kernel v14

  c33h262e7dhdw686g.jpg

  Cyanogen Mod 12.1

  qubycoc218zk9c86g.jpg

  7. Xposed

  Może na początku wyjaśnię co to jest Xposed i do czego będzie nam potrzebny. Xposed jest to aplikacja, która sama w sobie nie zmienia nic w naszym telefonie, jednak tylko dzięki niej możemy zainstalować moduły którymi możemy modyfikować Androida, począwszy od zmian wizualnych np inny wygląd navigation bara, albo ikonek na status barze, poprzez dodanie różnorakich opcji do menu wyłączania telefonu, kończąc na naprawiania różnych błędów które android ma stockowo wbudowane. Do czego będzie nam potrzebny? Jeśli nie potrzebujesz nic zmieniać w telefonie, to nie musisz go instalować, to jest tylko dodatek, który jest przydatny ale nie jest konieczny. Więc jeśli chcesz pobawić się trochę z telefonem i ustawić go praktycznie w 100% pod Twoje wymagania to poniżej wszystko wytłumaczę.

   

  Do używania Xposed będziemy go oczywiście potrzebować, jak go zainstalować opisałem w punkcie 3.4 dla KitKata, oraz w punkcie 4.4 dla Lollipopa. O ile sama instalacja wygląda różnie dla tych dwóch wersji androida, o tyle wgrywanie modułów do Xposed wygląda identycznie, i jest na prawdę chyba najprostszą rzeczą w tym tutorialu ;) Więc, zacznijmy od uruchomienia aplikacji Xposed Installer. Wchodzimy w opcję 'Pobierz', tutaj jest lista wszystkich dostępnych modułów jakie wyszły na Xposed. Zanim jednak zainstalujesz jakikolwiek najpierw poczytaj czy jest on pod Twoją wersję systemu, zazwyczaj autorzy w nazwie dają informacje w nawiasie kwadratowym:

  [KK] - aplikacje tylko dla KitKata

  [LP] - aplikacje tylko dla Lollipopa

  Jeśli brak jakieś takiej informacji to w 99% aplikacja działa na obydwu wersjach androida. Jeśli już mamy wybrany moduł do instalacji, to klikamy na niego, przechodzimy do zakładki 'Wersja' przesuwając palcem w lewą stronę. Klikamy na opcję pobierz przy najnowszej wersji oprogramowania i czekamy aż się pobierze, instalujemy, ale po tym procesie nie wchodzimy w nowo zainstalowany moduł, wracamy do Xposed. Na notification bar powinniśmy mieć informację że Moduł Xposed nie jest aktywny i poniżej opcję 'Aktywuj i zresetuj', klikamy na to i czekamy aż telefon sie uruchomi. Jeśli jednak nie będzie takiej opcji przez notification bar, to należy wejść w zakładkę 'Moduły', zaznaczyć kwadracik obok wybranego i zrestartować telefon. Na tym koniec, możesz już używać nowo zainstalowany moduł :) Co zrobić żeby odinstalować któryś moduł? Wystarczy wejść w zakładkę 'Moduły' przytrzymać palec na wybranym i kliknąć odinstaluj. Oczywiście potrzebny będzie restart telefonu.

  8. Wszystkie linki i pliki.

  9.FAQ

  Q: Czy rootując system, wgrywając custom rom, bądź kernel tracę gwarancję?

  A: Tak. Jednym z warunków gwarancji na urządzenia, które wyposażone są w system android, jest zakaz modyfikacji systemu. Jednak jeśli coś się stanie (odpukać w niemalowane ;) ) zawsze możesz wgrać stockowy rom i w teorii powinno wszystko wrócić do normy. Jeśli coś się będzie działo z telefonem ale będziesz miał/a dostęp do systemu to przed oddaniem na gwarancję to wejdź w: SuperSU -> Ustawienia -> Pełny unroot, oraz wgraj stockowy rom. Po takim działaniu powinni przyjąć go na gwarancję bez żadnego gadania. Nie wiem jak jest w sytuacji gdy nawet system nie chce się odpalić, wydaje mi się że i tak powinni go przyjąć na gwarancję, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

  Q: Co to jest Root i do czego jest mi to potrzebne?

  A: Root w skrócie jest to jak by przyznanie sobie praw super administratora, czyli dostajemy uprawnienia do modyfikacji i ogólnie dostep do plików systemowych, które są pierwotnie dla zwykłego użytkownika zablokowane. Po co nam to? Głównie do instalacji custom romów (których na razie na nasz telefon nie ma, ale myślę że to kwestia czasu), instalacje kerneli itp.

  Q: Co to jest ROM?

  A: ROM to specjalna nakładka systemowa, bądź inaczej zmieniony system np Andorid, przez samych producentów (Stock ROM), bądź przez nieoficjalnych developerów (Custom ROM). Do Custom ROMów zaliczamy jedne z najsłynniejszych takich jak Cyanogen Mod (CM), bądź Android Open Kang Project (AOKP), itp... Dzięki nim Andorid jest szybszy, ma więcej funkcji, można go bardziej ustawić pod swoje wymagania.

  Q: Co to jest Kernel?

  A: Kernel jest jądrem systemu, które odpowiada za większość procesów. Developerzy stworzyli custom kernele dzięki, którym możemy np: podkręcić procesor (na razie na naszym telefonie są z tym problemy), pozbyć się problemów z memory leak (Lollipop), itp. 

  Q: Co to jest Xposed?

  A: Xposed jest to aplikacja, która sama w sobie nie zmienia nic w naszym telefonie, jednak tylko dzięki niej możemy zainstalować moduły którymi możemy modyfikować Androida, począwszy od zmian wizualnych np inny wygląd navigation bara, albo ikonek na status barze, poprzez dodanie różnorakich opcji do menu wyłączania telefonu, kończąc na naprawiania różnych błędów które android ma stockowo wbudowane. Do czego będzie nam potrzebny? Jeśli nie potrzebujesz nic zmieniać w telefonie, to nie musisz go instalować, to jest tylko dodatek, który jest przydatny ale nie jest konieczny.

  Q: Przy rootowaniu programem LG One Click Root wyskakuje mi error, że brakuje MSVCR100.dll

  A: Pobierz plik MSVCR100.dll np stąd:

  MSVCR100.dll

  I musisz wrzucić go do jednych z tych folderów w zależności od systemu:

  C:\Windows\System (Windows 95/98/Me)

  C:\WINNT\System32 (Windows NT/2000)

  C:\Windows\System32 (Windows XP, Vista, 7, win 8, win 8.1, win 10)

  Jeśli masz system 64bit to dla pewności wrzuć jeszcze do C:\Windows\SysWOW64\

  Q: Czy wszystkie te programy na telefonie są mi potrzebne, i które mogę usunąć?

  A: Jeśli chodzi o KitKata to tam nie ma za dużo programów, ale tak każdy jest potrzebny. Co do Lollipopa, to tam również te programy są potrzebne, ponieważ bez nich nie będzie różnicy czy wgrałeś/aś kernel czy nie, czy zrootowałeś/aś czy nie. Program, który możesz usunąć to Terminal Emulator. On się już nam nie przyda. Resztę możesz ukryć w launcherze i nie ma już problemów z ich istnieniem.

  Q: Nie mogę pobrać ze strony romu v10d dla Polski.

  A: Dużo ludzi ma z tym problemy, prawdopodobnie coś z serwerami. Tą wersję możesz pobrać np stąd:

  v10d POL

  Q: Jak sprawdzić czy mam wgranego custom kernel?

  A: Wchodzisz w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu. Wersja jądra to jest nasz kernel. Stockowe mają wersję 3.4+, custom natomiast 3.4.108+.

  Q: Czy da się podkręcić procesor?

  A: Teoretycznie się da, ponieważ nasz procesor wspiera podkręcanie, jednak na razie nie ma do tego odpowiedniego kernela.

  Q: Czy musze instalować wszystkie poprzednie wersję kernela, czy mogę od razu najnowszą?

  A: Możesz od razu najnowszą, gdyż ona zawiera wszystkie poprawki z poprzednich wersji.

  Q: Przy instalacji Cyanogen Moda 12.1 w TWRP wyskakuje mi błąd: This package is for device: jagnm; This device is jag3gds.

  A: Najprawdopodobniej, kozystasz ze starszej wersji TWRP recovery. Musisz wgrać najnowszą (2.8.7.0)

   

  Temat jest zamknięty, jednak będzie co jakiś czas aktualizowany. Do dyskusji na temat danych romów czy systemów zapraszam do konkretnych tematów.

   

  10. Edycje tutorialu

  Beta v1. [16.07.2015 00:03]

  +Przygotowanie komputera i telefonu.

  +Wgrywanie nowego oprogramowania (KitKat / Lollipop).

  +KitKat (Root, Recovery)

  +Lollipop (Root, Recovery, Kernel)

  +Wszystkie linki i pliki.

  Beta v2. [17.07.2015 22:38]

  +KitkKat (Kernel)

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v4]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  Beta v2.1. [20.07.2015 11:56]

  +Lollipop (Root) [v20c zmianu KingUsera na SuperSu]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  Beta v3. [28.07.2015 19:30]

  +KitKat (Xposed)

  +Lollipop (Xposed)

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  Beta v3.1. [31.07.2015 18:34]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v5]

  +Lollipop (Xposed) [Quick Circle]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  Beta v4 [05.08.2015 22:44]

  +KitKat (Recovery) [wipe]

  +Lollipop (Recovery) [wipe]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v6, v7]

  ~Lollipop (Xposed) [aktualizacja do v69]

  +FAQ

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [07.08.2015 23:19]

  ~Tytuł [usunięte Beta]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v8]

  +Lollipop (Xposed) [aktualizacja do v70]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [21.08.2015 13:33]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v9]

  ~Lollipop (Xposed) [aktualizacja do v71]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [31.08.2015 10:18]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v10]

  +Cyanogen Mod (12.1) [in progress]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [01.09.2015 15:27]

  ~Cyanogen Mod (12.1) [Napisany tutorial]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [02.09.2015 11:02]

  ~Cyanogen Mod (12.1) [poprawiony kod]

  All in One [05.09.2015 14:32]

  +Cyanogen Mod (12.1) [dodana naprawa LTE]

  All in One [05.09.2015 19:38]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v11]

  ~Cyanogen Mod (12.1) [kernel v11]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [06.09.2015 21:24]

  +Lollipop (Recovery) [nowa wersja pliku aboot, i nowe opcje]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v12]

  ~Cyanogen Mod (12.1) [kernel v12]

  +FAQ [nowe pytanie]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [10.09.2015 22:48]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v13]

  ~Cyanogen Mod (12.1) [kernel v13]

  All in One [14.09.2015 12:30]

  +Cyanogen Mod (12.1) [najnowsza wersja CM z poprawionym aparatem itp.]

  +Wyniki Antutu Benchmark

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [26.09.2015 14:38]

  ~Lollipop (Kernel) [aktualizacja do v13, zarządcy cpu]

  ~Cyanogen Mod (12.1) [kernel v14, zarządcy cpu, naprawa problemu z dźwiękiem, zmiana modelu telefonu]

  +Wyniki Antutu Benchmark [KK, LP stock, LP v14]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [27.09.2015 14:04]

  ~Lollipop (Xposed) [aktualizacja do v74]

  ~Cyanogen Mod (12.1) [xposed]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [16.10.2015 22:05]

  ~Lollipop (Recovery) [aktualizacja do 2.8.7.0]

  +Cyanogen Mod (12.1) (ROM, Kernel, Xposed, Inne)

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [25.10.2015 12:01]

  ~Lollipop (Root) [dodane info o rootowaniu v20d]

  ~Cyanogen Mod (12.1) (ROM) [update do wersji z 24.10.2015]

  ~Cyanogen Mod (12.1) (Kernel) [aktualizacja do v15.3]

  +FAQ [nowe pytanie]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  All in One [24.03.2016 21:41]

  -Cyanogen Mod (12.1) [usunięte]

  +Custom ROMs (Lollipop 5.0.x, Marshmallow 6.0.x) [dodane]

  ~Wszystkie linki i pliki. [zaktualizowane]

  Edytowane przez themref
  • Lubię to! 37

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Bardzo ładny poradnik, przyda się niedoświadczonym.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  rozumiem że możliwości podkręcenia procesora nie ma? i najlepiej ustawić zarządce niskiego poziomu pamięci na średni tak?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  themref

  @@marcinj6 Na razie jest tylko możliwość underclockingu co chyba raczej nikogo nie bedzie interesowało :P Ja mam ustawione na średnich i działa miodzio

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  mam problem po zainstalowaniu kernela wywalilo mi roota i nie moge go zrobic KINGROOT v4.1 a potrzebny jest by odpalic busybox? Tobie tez zjadło root?  [Dodano: 16.07.2015 - 17:11]

  mam problem po zainstalowaniu kernela wywalilo mi roota i nie moge go zrobic KINGROOT v4.1 a potrzebny jest by odpalic busybox? Tobie tez zjadło root?

  jak mam zrootować żeby zainstalować busyboxa?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Aktualnie nie ma kernela na KK dla LG G3s.

   

  Nie ma kernela dla KK ? A tutaj co się znajduje?

  No ale nie wiem, nie mnie oceniać.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  themref

  @@marcinj6 a jakiego softu uzywasz? v20c? Mi czasami kernel adiutor wywala ze nie mam roota ale wystarczy reseset i wraca do normy.

  @@BraggaRK o nawet nie wiedzialem :) jak wroce do domu to zaktualizuje, tylko ze nie wiem jak to dziala na telefonie, ktos moze potwierdzic ze dziala dobrze i nie ma zadnyc problemow?

  Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  ArEk335

  @@themref

  Kawał świetnej roboty :) Mega dobry poradnik od podstaw dla niedoświadczonych osób które chcą zmodyfikować swojego LG G3s :)

  Napewno bardzo się przyda wszystkim na forum :cheers:

  Edytowane przez ArEk335

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Themref a działa Ci może GPS łapie fixy?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Themref a działa Ci może GPS łapie fixy?

   

  przyłączam się do pytania, u mnie GPS łapie szybko ale bardzo często zrywa polączenie

   

  proszę niech ktoś wytłumaczy jak obsługiwać tą paczkę - do czego każda apka ???

   

  BusyBox

  Flashify

  Kernel Adiutor

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Gość
  Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x