Skocz do zawartości
expell

Flyme OS 5.5.12.10A testowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tymcio

To znaczy, że Polska dystrybucja kupila z Chin i sprzedaje jako I :)

Gdyż gdyby sprzedawali wersję, która domyślnie jest I, to nie miałbyś możliwości wrzucić wersji A.

Wysłane z Taptalka na Meizu Pro 5

Edytowane przez Tymcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AF72

To znaczy, że Polska dystrybucja kupila z Chin i sprzedaje jako I :)

Gdyż gdyby sprzedawali wersję, która domyślnie jest I, to nie miałbyś możliwości wrzucić wersji A.

Czy twoja opinia jest poparta jakimś dowodem? Bo rzucanie oskarżeń, że znany polski sklep sprzedaje telefony oficjalnie jako dystrybucję europejską, a w rzeczywistości jest to wersja chińska to jest już poważna sprawa. Myślę, że nie tylko ja uważam, że mam telefon z dystrybucji europejskiej i mogę bez problemu zainstalować soft A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

Wystarczy przeczytać na oficjalnej stronie flyme OS, kiedy można zainstalować wersję A ;)

To nie są żadne oskarżenia, tylko domysły, gdyż w innym wypadku miałbyś firmware corrupt lub inny problem.

Edit:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1721755868061149&substory_index=0&id=1701770270059709

Edytowane przez Tymcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AF72

Wystarczy przeczytać na oficjalnej stronie flyme OS, kiedy można zainstalować wersję A ;)

To nie są żadne oskarżenia, tylko domysły, gdyż w innym wypadku miałbyś firmware corrupt lub inny problem.

Edit:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1721755868061149&substory_index=0&id=1701770270059709

Czyli Elderbary, w tutorialu na tym forum, pisząc:

Zmiana z A na I, jeżeli masz telefon w wersji międzynarodowej możesz przejść z najnowszego A na inne I bez zmiany na 4.0.4 natomiast gdy będziesz chciał ponownie wrócić na A musisz postępować z procedura w poradniku. Natomiast jeśli masz chińska wersje telefonu nie możesz zmienić A na I

wprowadza ludzi w błąd? Przecież wielu użytkowników Meizu MX4 zmienia z wersji A na I i z powrotem, a podobno to niemożliwe.

Poza tym, w tym twoim linku jest napisane, że można flaszować wersję I do A, tylko traci się jakieś usługi (np. play store)  

Edytowane przez AF72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

Możesz zmienić A na I i w drugą stronę.

Ale jeśli kupiłeś telefon z międzynarodowej dystrybucji, to na A przejść nie będziesz mógł :)

Możesz flashowac z A na I. Na samym dole masz napisane o zrobieniu tego w drugą stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AF72

Możesz zmienić A na I i w drugą stronę.

Ale jeśli kupiłeś telefon z międzynarodowej dystrybucji, to na A przejść nie będziesz mógł :)

Możesz flashowac z A na I. Na samym dole masz napisane o zrobieniu tego w drugą stronę ;)

Wybacz, ale nic co do tej pory napisałeś nie jest potwierdzone w twoim linku. Na samym dole jest napisane, że mając telefon w wersji chińskiej A nie można flaszować na wersję I. Czyli mój telefon nie jest chiński lecz w wersji międzynarodowej. Wersję I można flaszować na A i wracać z powrotem na I. Z wersją chińską tak się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

Czy znasz język angielski? :)

Q: czy wersję chińska można instalować na telefonie wersji międzynarodowej.

A: nie...

Zresztą nie wiem po co się klocimy. Chcesz, zapytaj ich sam :)

Edytowane przez Tymcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AF72

Czy znasz język angielski? :)

Q: czy wersję chińska można instalować na telefonie wersji międzynarodowej.

A: nie...

Zresztą nie wiem po co się klocimy. Chcesz, zapytaj ich sam :)

Najwyraźniej lepiej od ciebie.

Q: czy telefon z wersją A można flaszować wersją I? (tak trzeba rozumieć to pytanie)

A: nie, telefony z wersją A są przeznaczone tylko dla Chin.

Jak byś przeczytał całą odpowiedź ze zrozumieniem, to byś nie brnął i nie zarzucał innym nieuctwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

xD

okej, widzę, że muszę przetłumaczyć pytanie 2 i ostatnie:

2:
    Q: Czy wersja G/IN może flashować wersję A?
    A: Tak. Lecz niektóre usługi dostępne w wersji A nie będą dostępne.

4.:

Q: Czy wersją A można flashować wersję G/IN
    A: Nie. Telefony z wersją A są przeznaczone tylko dla Chin. Jeśli posiadasz telefon z wersją A, może to znaczyć, że sprzedawca nie jest autoryzowany przez Meizu. (czyli kupuje na własną rękę z chin i sprzedaje).

Jeśli nie wierzysz mi, ani temu co piszą twórcy systemu, możesz też popytać na meizufans.eu albo na forum meizu polska.

Edytowane przez Tymcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AF72

xD

okej, widzę, że muszę przetłumaczyć pytanie 2 i ostatnie:

2:

Q: Czy wersja G/IN może flashować wersję A?

A: Tak. Lecz niektóre usługi dostępne w wersji A nie będą dostępne.

4.:

Q: Czy wersją A można flashować wersję G/IN

A: Nie. Telefony z wersją A są przeznaczone tylko dla Chin. Jeśli posiadasz telefon z wersją A, może to znaczyć, że sprzedawca nie jest autoryzowany przez Meizu. (czyli kupuje na własną rękę z chin i sprzedaje).

Jeśli nie wierzysz mi, ani temu co piszą twórcy systemu, możesz też popytać na meizufans.eu albo na forum meizu polska.

Rzeczywiście chyba cię nie przekonam. Podejmę jednak jeszcze jedną próbę. Przecież twoje tłumaczenie pytania 4 nie ma sensu. Pytanie według ciebie jest czy wersją softu A można flaszować telefon z wersją I. A odpowiedź jest że telefon z wersją A itd. Czy ty naprawdę nie widzisz tutaj błędu w twoim tłumaczeniu? Pytanie o telefon z I, a odpowiedź o telefonie z A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi