Skocz do zawartości
miarus

Samsung Galaxy S2 - simlock i zmiana języka

Rekomendowane odpowiedzi

miarus

Witam. Jestem nowy na tym forum i przepraszam, jeżeli temat jest w złym dziale albo był już poruszany.

Wczoraj zakupiłem Samsunga Galaxy S2. Jeszcze go nie mam, ale chcę się przygotować do pewnych działań. Telefon został kupiony w Anglii i pochodzi z sieci 3. I tu pierwsze pytanie: czy w tej sieci na tym modelu jest sim lock? Jeżeli tak, chciałbym go zdjąć tą aplikacją: https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.sgs2simunlockcode

Jednak aby to zadziało trzeba zrootować telefon. Mógłbym chyba postępować według tej instrukcji: Jak uzyskać root w Samsungu Galaxy S II – poradnik | Samsungomania.pl

Jako że telefon jest z Anglii, nie będzie na nim języka polskiego. Nie jest to dla mnie konieczność, ale dobrze by było. A więc, czy w ostatnim punkcie tej instrukcji mógłbym wgrać innego kernela niż fabryczny? Np. z tej listy, przy którym jest napisane Poland: [ROM + Guide]Official i9100 Firmwares KF1/2/3/4/, KG1/2/3/5/6/7, KH1/3 Download - xda-developers i czy to zmieni język? Jeżeli tak, czy powinienem to zrobić przed, czy po zdjęciu sim locka? I czy przy następnej aktualizacji, już przy użyciu programu Kies nie przywróci mi angielskiej wersji oprogramowania?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. :)

Edytowane przez miarus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Nie myl kernela z ROMem, kernel nie wpływa na język ROMu. :)

2. KIES nie jest już używany, teraz będą aktualizację OTA (czyli aktualizacje wysyłane bezpośrednio do telefonu przy użyciu WiFi lub połączenia mobilnego internetu)

3. Zanim cokolwiek, możesz spróbować aplikacji MoreLocale, jeżeli nie pomoże to wtedy będzie potrzebny raczej root i wgranie innego oprogramowania.

Więcej informacji znajdziesz w dziale Samsunga Galaxy S2 na forum (jak przewiniesz forum w dół to znajdziesz :) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O język nie powinieneś się martwić. Ja mam tel z irlandzkiej 3 i język polski miałem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miarus

A czy w sieci 3 jest sim lock? I czy ta sieć dodaje do telefonu jakieś swoje dodatki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak w Anglii . W irlandzkiej 3 pierwszy telefon (E-52) miałem bez simlocka. Samsunga mam z simlockiem, ale po 3 miesiącach zdejmują go gratis.Jeśli chodzi o gratisy to w ramach abonamentu dostałem pakiet internetowy bez limitu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miarus

Z tymi dodatkami chodziło mi o to, czy soft w telefonie jest brandowy, czyli czy ma aplikacje od operatora sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli oto chodzi to tak. Mam aplikacje od trójki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi