Skocz do zawartości
klo

Zmieniał ktoś Z3C na Z5C ?

Rekomendowane odpowiedzi

klo

Jakie wrażenia, bo muszę zmienić  swojego Samsunga i mam do wyboru te dwa aparaty. Trochę się naczytałem że oba mają tendencję do przegrzewania się, z tym że podobno Z5C bardziej się nagrzewa niż Z3C. Czy warto dopłacać do Z5C czy wydać mniej i kupić Z3C ?

Pozdrawiam.

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    colin23

Przecież masz 40 stron opinii w podpiętym temacie :-) Ja miałem z1c i też zastanawiałem sie czy wziąć 3 czy 5. Jest bardzo wiele opinii i nikt Ci nie odpowie, czy lepiej wziąć z5c za trochę więcej kasy. Raczej sam musisz zdecydować, który bardziej Ci pasuje jeśli chodzi o wygląd. Wg mnie zdecydowanie lepiej prezentuje się Z5c. Z drugiej strony niby telefon otrzymał nagrodę za najlepszy aparat foto, a cały czas u większości zdjęcia w rogu są zamazane. Więc nie do końca jest tak jak powinno być. A może warto poczekać na Z6c, skoro już ćwierkają, że za 3 miesiące się pojawi. Jak masz kasę na z5c to bierz z5c ;-) Ja brałem w orange i z5c dostałem za 300zł, więc nawet nie myślałem o z3c. Ale gdybym brał w zwykłym sklepie to już nie wiem. Bo z3c można dostać za 1200zł a z5c kilka stówek drożej.

Edytowane przez colin23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamer

Według mnie bierz Z3C. Mam zarówno Z3C jak i Z5C. Jeżeli chodzi o Z3C, to dla mnie telefon prawie doskonały. Jedyne co bym zmienił / dodał to drażniący dostęp do portu USB pod klapką, która niestety się wyrabia, uszczelka zaczęła mi się odklejać po kilku miesiącach. Całe szczęście, że jest alternatywny port do ładowania magneto :) Brakowało mi też czytnika linii papilarnych. Akurat dla mnie to dość ważny element, który zaważył o oddaniu Z3C żonie i kupnie Z5C. Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Zero lagów, świetny aparat. Genialna bateria. Szybki jak diabeł.

Jeżeli chodzi o Z5C... no cóż. Ja trafiłem źle/pechowo. Biała wersja. Problemy, które pojawiają się w tym modelu na całym świecie. Kłopoty z reaktywnością dolnej części ekranu, szeroko już przeze mnie opisane w innym wątku. Telefon oddany do serwisu. Serwis (czego się można było spodziewać) wypiął się, twierdząc,  że to prawdopodobnie przez szkło ochronne. Oczywiście jest to bzdura. Na Z3C mam takie samo. Działa idealnie. Poza tym problem z aparatem. Rozmazane zdjęcia w rogach. I znów, w Z3C problem nie występuje. Sprawdziłem drobiazgowo.

W gry na telefonie nie gram, więc nie wiem jak sytuacja z grzaniem obu słuchawek. Dodatkową niedogodnością w Z5C jest umiejscowienie klawisza głośności. Musieli tak zrobić w związku z dużym modułem czytnika linii papilarnych, ale jest to niewygodne i wspomnieć trzeba.

Jednym słowem Z3C i różnica na bardziej szczytne cele ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cki16

Zastanów się czy warto dopłacać do czytnika linii papilarnych oraz braku zaślepki na micro USB.

Gdy odpowiesz sobie na to pytanie, będziesz wiedział co kupić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    colin23

Najlepiej jak pójdziesz do salonu i na żywo porównasz który Ci bardziej pasuje. A tu test porównawczy:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Cki16

No jeszcze dopłaca za mocniejszy procesor i układ graficzy, lepszy aparat, większą baterię, więcej pamięci wbudowanej, lepszą przednią kamerę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz Z5 Compact. Mój kumpel ma Z3C, a ja mam Z5C. Jak dla mnie Z5C lepsza :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie zależy Ci na cyferkach (Bo tak na prawdę tylko one tutaj coś zmieniają), a szukasz dobrego i sprawdzonego sprzętu to weź Z3C. Jeśli jesteś maniakiem "wyższości" to Z5C. Wybór prosty ;D

Edytowane przez Colt1255

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klo

@Up

Z tych wszystkich recenzji wyczytałem że Z3C ma lepszą baterię i mniej się grzeje, ale z to ma bardziej podatną na rysy obudowę. Za Z5C przemawia obudowa która ma matowe plecy i jak na razie nie ma sygnałów żeby pękała ;). Pracuję jako mechanik samochodowy i trochę mnie przeraża ta świecąca i niby pękająca obudowa w Z3C  (rozwiązaniem jest kolor biały, ale jakoś mi się to kojarzy z kobietami ;) ). Czy w Z3C jest już rozwiązany problem pękających szyb z tyłu ?

Edytowane przez Mikel25
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam Z3C od dnia jej premiery i plecy są całe do dziś. Więc nie mam nic do zarzucenia. Jedynie co mam to folię matową na tył, żeby się faktycznie nie rysowały. Plecy w Z5C może i są fajne, ale chyba nie są warte aż takiej dopłaty. Tak mi się przynajmniej wydaje, każdy ma swoje zdanie. Nie zniechęcam, ani nie polecam, sam zdecyduj co będzie lepsze dla Ciebie. 

Edytowane przez Colt1255

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi