Skocz do zawartości
klo

Zmieniał ktoś Z3C na Z5C ?

Rekomendowane odpowiedzi

podobno po najnowszej aktualizacji Z5c trzyma zdecydowanie lepiej na baterii, czy może ktoś to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zegwa

Na nowej aktualizacji 12 dni przy normalnym użytkowaniu.(wyłączany na noc).Miałem z1c i wytrzymywał do 5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy normalnym użytkowaniu smartfon wytrzymuje max. 2 dni- nie wiem czy ta informacja powyżej była napisana w formie żartu ale chyba tak należy to traktować?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zegwa

Jestem za poważnym człowiekiem żeby z czegokolwiek żartować napisałem że wyłączam na noc a poza tym zawsze wyłączam aplikacje z których nie korzystam przy rozumnym użytkowaniu naprawdę tyle wytrzymuje i jestem z tego zadowolony nigdy żaden smartfon nie pobił zetki a mam ich 3 sztuki.

Edytowane przez patrikos23
    Nie cytujemy posta poprzedzającego. Poprawione - proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, być może standby ma 12 dni... proszę Cię, najpierw może wyjaśnijmy co oznacza stwierdzenie "normalne użytkowanie"!!! Dla mnie (i myślę, że dla większości użytkowników smartfonów) normalne użytkowanie to FB, sprawdzanie poczty, pisanie maili, grzebanie w necie, słuchanie muzyki, przeróżne rzeczy związane z aplikacjami typu office, etc. Tak wygląda normalne użytkowanie smartfona. Pomijam już fakt wyłączania telefonu na noc- kto coś takiego robi i po co? 

Tak jak już wcześniej napisałem- dwa dni to jest taki średni max, jaki można z tego telefonu wyciągnąć. Jeżeli uważasz inaczej to poproszę screeny z użycia baterii pokazujące 12 dni oraz zużycie przez aplikacje. Wtedy przyznam rację i przeproszę za brak zaufania!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Notatka od Moderatora: patrikos23
    wykrzyk.png Panowie bez sprzeczek proszę, bo to zmierza do kłótni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieee tam, nikt się chyba nie zamierza kłócić, bynajmniej nie ja.

Chodzi mi o wyjaśnienie kwestii baterii bo jeżeli ja bym przeczytał że telefon trzyma 12dni to od ręki bym taki kupił, a skoro miałem okazję to sprawdzić, zresztą inni też mieli bo na ten temat jest dużo w sieci napisane, to chciałbym sprostować co nieco. Jednocześnie uważam że takie screeny byłyby jak najbardziej wskazane, pozdrawiam wszystkich, także mojego przedmówcę... Peace :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy mam właśnie dylemat... Miałem z3c ale dziewczynie się spodobał i teraz używa... Wczoraj okazyjnie kupiłem za 1400 zaplombowaną z5 compact w kolorze czarnym. I teraz grubo się zastanawiam czy jej nie sprzedać bo na pewno nie stracę i kupić coś innego np. htc m9 lub galaxy s6. Jeżeli chodzi o wymagania to ekran 4.6 cala jest w miare ok, mógłby być większy, ale w z3c komfort użytkowania ze wzgledu na kompaktowy rozmiar to jest to. Dodatkowo cenię sobie w miare dobrą baterię. Jak myślicie jest sens w bawienie się w sprzedawanie? Czy z5c to udany telefonik?

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie telefon raczej jest udany- na pewno małym niedociągnięciem (dla niektórych) może być snapdragon 810, który nie cieszy się dobrą opinią, chociażby zwzgl na lekkie przegrzewanie oraz większe zapotrzebowanie na prąd!

Poza tym z5c raczej jest dobrym wyborem, właśnie wielkość tych telefonów (z3c i z5c) jest wielkim atutem.

Mnie osobiście w obu modelach denerwuje szkło z tyłu- zdecydowanie wolę obudowę z dobrego plastiku lub metalu/aluminium...

A jeżeli chodzi o htc m9 i galax s6- jeżeli już ja miałbym pomiędzy nimi wybierać to raczej szedł bym w kierunku m9 (nawet pomimo tego samego procka s810) bo najzwyczajniej touchwiz w samsungach mnie strasznie drażni.

Jeżeli chodzi o baterię- jak ktoś dużo siedzi z telefonem w ręku, czyli internet, social, i inne takie gdzie ekran jest włączony to z3c/z5c jest lepszym wyborem niż m9/s6 ale w pozostałych przypadkach każdy telefon na pewno bez problemu dociągnie do wieczora bez konieczności doładowywania więc wtedy jest to już tylko kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już teraz mogę powiedzieć że jestem zadowolony po przesiadce z z3c. Na plus wykonanie, telefon mi się podoba a szkło z tyłu bajka. Nagrzewanie lekkie występuje, ale bez przesady, dla mnie to żaden problem. Jestem zachwycony baterią, jest podobnie do z3c. Przy 2 dniach mam ok. 7h włączonego wyświetlacza, oczywiście internet non stop. Zdjęć jeszcze nie testowałem bo nie miałem okazji. Także ja polecam telefon, bo spełnił moje oczekiwania. Do ochrony zakupiłem szkło na przód 3 mk hard glass oraz załozyłem etui orzly flexislim.

Wysłane z mojej z5 compact!

Edytowane przez arekk_89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi