Skocz do zawartości
TytusKruza

Galaxy J5 SM-J500FN android 5.1.1 nie uruchamia się, nie można uruchomić recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od miesiąca używam Galaxy J5 SM-J500FN (Android 5.1.1 - w międzyczasie zainstalowany ROOT), postanowiłem przenieść notatki ze starego telefonu (S4 mini I9195, 4.2.2, aplikacja Smemo 2.17.638726 - ta magazynuje każdą notatkę w pliku .snb). Niestety J5 fabrycznie ma zgoła inny nieco wszawy notatnik (nie udało mi się zlokalizować jej plików, jedynie odnalazłem jeden systemowy zawierający tekst wszystkich notatek przeplatany "krzaczkami").

Wyciągnąłem zatem .apk z S4 próbując ją zainstalować w J5 - bez skutku.

Z sieci ściągnąłem Smemo-v2.0.zip by zaistalować go na karcie SD, tu okazało się, że nie można uruchomić recovery - przy kombinacji VOL+ HOME + POWER na 2 sek. pojawia się ekran samsung i znika

post-397996-0-37203500-1449920157_thumb.jpg

metoda uniwersana z poradnika [xxx] również nie przyniosła sukcesu - zatrzymało się na Device not Found on PC, samsung usb driver 1.5.6.0 nie pomogło, mimo że w PC telefon był widoczny z dostępem do plików.

Próbowałem ze sklepu google play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.widgetapp.diotek.smemo&hl=pl- tu aplikacja jest niezgodna ze wszystkimi Twoimi urządzeniami. Aby telefon był widziany jako kompatybilny skorzystałem z tego poradnika: [xxx] na wszelki wypadek zrobiłem kopię pliku build.prop po czym go przeedytowałem - restart - Smemo znowóż nie dało się zainstalować. Przywróciłem oryginalny plik na swoje miejsce - restart - i android już się nie włącza (zatrzymuje się na ekranie samsung).

Namieszałem i skończyły mi się pomysły jak to odkręcić.

Edytowane przez deus
    Złamanie A3 pkt 3.7 regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@TytusKruza

Witaj. Jesteś nowym użytkownikiem na naszym forum, dlatego zanim zaczniesz korzystać z niego w pełni bardzo proszę Cię o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem: http://forum.android.com.pl/topic/27265-regulamin-forum-androidcompl/

Pozdrawiam.

Połączony post:

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"AndroidProblemy z Androidem"

do

"Samsung - TelefonyPozostałe SamsungSamsung Galaxy J5 (SM-J500F)".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, jeszcze przed Twoim postem wgrałem stąd http://samsung-firmware.org/model/SM-J500FN/, nie wiedziałem którą wersję więc wziąłem taką jak była J500FNXXU1AOG5, są jeszcze z końcówkami I6, FA, J3 i z pod Twojego linku L1, G2 czym to się różni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

To chyba kolejne wersje, różnią się datą wydania, i jakimiś poprawkami w stosunku do ppprzednich. Ewentualnie, jeszcze może być tak, że niektóre mogą być z brandem, lub bez.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi