Skocz do zawartości
mloda12

Sony Xperia SP- problem z ramem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem już co mam zrobić. Od roku posiadam telefon Sony Xperia SP. 

Problem leży w pamięci RAM. Próbowałam już wszystkiego, kasowałam aplikacje, próbowałam zrobić wirtualną pamięć ram na karcie SD (co skończyło się zresztą zawieszeniem całego telefonu i musiałam to wszystko cofać), przywracałam system do ustawień fabrycznych. 

Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Po kupnie telefonu było przez pół roku wszystko okej a później się zaczęły te problemy. 

Chodzi o to że praktycznie codziennie muszę restartować telefon bo inaczej dzieją się dziwne rzeczy z aplikacjami. O korzystaniu z przeglądarki internetowej mogę sobie pomarzyć, ponieważ za każdym razem się wyłącza gdy w nią wejdę. W gry grać nie mogę bo też się zawieszają. (a kiedyś mogłam robić wszystko)

Dziwna rzecz dzieje się też z odtwarzaczem muzyki. Posiadam oryginalnego Walkmana od Sony. Wszystko jest dobrze, przez jakiś czas muzyka normalnie gra ze słuchawek i z głośnika, po czym po kilku dniach muzyka z głośnika przestaje grać, jest cisza, dopiero jak zrestartuje telefon to działa znowu normalnie. I jak muzyka się z głośnika nie odtwarza, to przestaje też dzwonić budzik :lol1:  wiem dziwne to jest.... kiedyś przez to zaspałam. 

Nie mogę też używać messengera i oryginalnego facebooka bo dobijają całkowicie ram. Działa mi tylko Facebook Lite. 

Wszyscy tak chwalili ten telefon , poczytałam i go kupiłam a teraz żałuję. Dziwię się ludziom że są w stanie na nim grać i normalnie z niego korzystać, u mnie się po prostu nie da. 

Może ktoś mi coś poradzi co z tym zrobić? Telefonu na razie zmienić nie mogę.

Wersja systemu Android: 4.3 (nie mam już na niego aktualizacji)

RAM: 1 GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj od nowa stocka .205 / .207 Flashtoolem lub zainstaluj jakiegoś customa, np. CM11.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czyscilas moze kiedys system jakims programem ? Bylo tez tak na poczatku ? Jak nie, to ja polecam programy Greenify i SDMaid do czyszczenia.

Ja bym sprobowal wipe, i to co wyzej (wgranie innego softu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czyscilas moze kiedys system jakims programem ? Bylo tez tak na poczatku ? Jak nie, to ja polecam programy Greenify i SDMaid do czyszczenia.

Ja bym sprobowal wipe, i to co wyzej (wgranie innego softu).

Czyściłam chyba już wszystkimi programami jakie są dostępne w sklepie i poza nim. SDMaid i Greenify mam cały czas na telefonie ale to nic nie pomaga.

A macie jakieś sprawdzone poradniki jak wgrać soft? Bo nigdy tego nie robiłam i kompletnie nie ogarniam tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki urok tego telefonu, a w zasadzie do pamięci RAM bo do SoC'a nie można się przyczepić.Ja miałem Stocka i było to samo co u Ciebie, testowałem kilkanaście ROM'ów i każdy wysiadał z wydajnością po kilku tygodniach.Aktualnie mam oficjalnego CM'a 12.1 na odblokowanym bootloaderze i jak narazie jest bardzo OK, ale np. odpalenie jednocześnie Facebooka i Messengera potrafi telefon solidnie przylagować, ale jak już się "fest" odpalą to nie czuję większych uniedogodnień.

P.S. do hibernowania aplikacji uzywaj tylko i wyłącznie Greenify, resztę sobie odpuść bo to tylko pogorszy sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SdMaid nie hibernuje aplikacji, tylko je czysci :) I to co wyzej, 1 apka najlepiej tylko do hibernacji :) Coz, z tym hardwarem to nie powinien byc problem... . Ten telefon byl 2 lata temu tak dobrze prezentowany, ze sie nakrecilem na kupno(idealna wielkosc itd ), ale jak widac aktualizacji brak i problemy z wydajnoscia ram... Ehh... . Chyba dobrze, ze go nie kupilem :E . Poprzez wirtualna pamiec ram masz na mysli pamiec SWAP? Moze karta zbyt wolna? Ogolnie systemowy Facebook na SP zre dosc troche ramu... . Sry jak cos zle napisalem ;)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez UkrytyUser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałam wczoraj CM 12.1 i jest o niebo lepiej. Męczyłam się z tym dwa dni ale było warto. Ramu teraz ma wolne 300 mb chociaż mam te same apki co wcześniej. Ale czasami się przycina, wiecie czym to może być spowodowane? Czasami nie reaguje przez chwilę na dotyk, zdarza się to raz na kilka godzin. No i po jakimś czasie wolniej reaguje i jak go uruchomię ponownie to znowu śmiga. ale tak poza tym to jest okej, już nie zamyka aplikacji.
    Wiecie jak rozwiązać te drobne problemy? Bo bez tego byłoby idealnie :)

Połączony post:

SdMaid nie hibernuje aplikacji, tylko je czysci :) I to co wyzej, 1 apka najlepiej tylko do hibernacji :) Coz, z tym hardwarem to nie powinien byc problem... . Ten telefon byl 2 lata temu tak dobrze prezentowany, ze sie nakrecilem na kupno(idealna wielkosc itd ), ale jak widac aktualizacji brak i problemy z wydajnoscia ram... Ehh... . Chyba dobrze, ze go nie kupilem :E . Poprzez wirtualna pamiec ram masz na mysli pamiec SWAP? Moze karta zbyt wolna? Ogolnie systemowy Facebook na SP zre dosc troche ramu... . Sry jak cos zle napisalem ;)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Karta niby okej, wzięłam jak najlepszą, 32 gb pojemności i klasa nie pamiętam jaka była albo 6 albo 10.
    A co do fejsa to darowałam sobie, zainstalowałam Facebook Lite ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No coż, aplikacje Nightlies tak "majo", btw. jest już Ressurection Remix z Andrutem 6.0 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi