Skocz do zawartości
kwas106

Ładowarka indukcyjna - Qi do moto 360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie kupna dodatkowej ładowarki indukcyjnej. Jak wiadomo bateria w moto 360 jest straszna, więc warto by było mieć przy sobie niedużą zapasową ładowarkę indukcyjną (chodzi mi tu o podładowanie zegarka w miejscach do tego dostępnych, czyli nie pubie, restauracji, ale np w samochodzie). Jaką ładowarkę najlepiej wybrać ? Czy dokupić jeszcze jedną dedykowaną specjalnie do moto 360, czy może to nie ma większego znaczenia i kupić najzwyklejszą na allegro za 15 zł ? - Taką jak ta poniżej:

post-149083-0-91586500-1450123237_thumb.jpg

Jakie są różnice pomiędzy taka za 15, a taką powyzej 100 zł ? Czy warto na to wydawać więcej pieniedzy ? Wiadomo, że w większości ładowarki "tanie" ładują znacznie dłużej - najważniejsze pytanie to, czy nie uszkadzają baterii w urządzeniu. Jestem ciekaw co sądzicie na ten temat :-)

Pozdrawiam.

Edytowane przez kwas106

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SebaZS

Temat z ładowarką przerabiam już od 2 tygodni, tyle że z Moto360 2 generacji. Zegarek kupiłem bez ładowarki i sprawiłem sobie identyczną jak na zdjęciu wyżej. Ładowanie jest conajmniej uciążliwe. Dlaczego? Zegarek podładuje sie 5-10% przy czym strasznie sie nagrzewa i rozłącza ładowanie, za kilka minut ostygnie i załącza ładowanie dalej. Próbowałem podłączenia ładowarki do komputera (usb 3.0), różnych zasilaczy od telefonów i za każdym razem to samo. Rozbierałem kilka modółów indukcyjnych i niektóre na samym starcie rozłączały, nie wiadomo dlaczego. Chyba lepiej kupić oryginalną ładowarke i zaoszczędzić sobie problemów...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat z ładowarką przerabiam już od 2 tygodni, tyle że z Moto360 2 generacji. Zegarek kupiłem bez ładowarki i sprawiłem sobie identyczną jak na zdjęciu wyżej. Ładowanie jest conajmniej uciążliwe. Dlaczego? Zegarek podładuje sie 5-10% przy czym strasznie sie nagrzewa i rozłącza ładowanie, za kilka minut ostygnie i załącza ładowanie dalej. Próbowałem podłączenia ładowarki do komputera (usb 3.0), różnych zasilaczy od telefonów i za każdym razem to samo. Rozbierałem kilka modółów indukcyjnych i niektóre na samym starcie rozłączały, nie wiadomo dlaczego. Chyba lepiej kupić oryginalną ładowarke i zaoszczędzić sobie problemów...

Dzięki za info. W zasadzie wczoraj odebrałem tą ładowarkę i jeszcze jej nie sprawdzałem, ale skoro zachowuje się tak jak piszesz to jestem zawiedziony, bo po wykonaniu spodziewałem się czegoś lepszego. Lepiej było dołożyć te 60 zł i mieć drugą oryginalną ładowarkę. Mam nadzieję, że ten post pomoże innym w wyborze tej głównej bądź zapasowej ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SebaZS

Daj znać jak przetestujesz, może mój zegarek jest wadliwy. Dla ścisłości kupowałem ładowarkę na Allegro ze sklepu ŚwiatBaterii czy coś takiego.

Sent from my D5503 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po Twojej odpowiedzi jakoś straciłem chęć ładowania zegarka na tej "chińskiej" podróbce, więc podładowałem go tylko przez 20 minut. Tak czy siak taki czas nastanie i naładuję go do 100% na tym badziewiu i podam jakie były efekty. Na ten czas zamieszczę tylko coś takiego:

- Ładowanie przez 20 min na oryginalnej ładowarce Qi do moto 360: +29%   (koszt oryginalnej ładowarki - około 100 zł)

- Ładowanie na zamienniku: +24% (koszt takiego zamiennika na allegro - około 20 zł)

- W przypadku ładowania do 100%, czas uległby znacznemu wydłużeniu w przypadku zamiennika, czyli tej ładowarce za 20 zł.

- Podczas ładowania zegarek był połączony z telefonem będąc w trybie "theater mode", czyli nie podświetlał się w czasie ładowania.

Potwierdziło się też to co napisałeś o nagrzewaniu się urządzenia na tej ładowarce - jest "cieplejszy" niż po ładowaniu na dedykowanej specjalnie do moto360. Zegarek podczas tych 20 minut nie rozłączył się ani razu z "chińskim" zamiennikiem lecz jego tryb ładowania, w który się przełącza nie działał tak płynnie jak powinien ( z tego też względu wolałem włączyć theater mode).

Ładowarkę zamawiałem dokładnie z tej aukcji:

http://allegro.pl/bezprzewodowa-ladowarka-indukcyjna-do-samsung-z-pl-i5837248793.html

Edytowane przez kwas106

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam Nokii DT-601 (http://www.ceneo.pl/26544459). Faktycznie zegarek się trochę bardziej nagrzewa (1st gen), czasami jakby przerywa ładowanie by po kilku minutach je wznowić (być może z powodu temperatury).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m4ckr0

Ja dziś kupiłem prawie takie samo cudo płaskie jak Wy, ale powiem Wam, że Moto mam od kilku dni i pierwsze ładowania nawet na tej oryginalnej Qi były uciążliwe, bo musiałem przechodzić w airplane mode by w ogóle się naładował ten smartwatch.

Teraz jest już lepiej, ale ta druga ładowarka ma być właśnie tak by podładować go w razie czego, a nie ładować do 100% jak na przykład w biurze sobie siedzę, dlatego myślę, że zda egzamin :).

Co nie zmienia faktu, że nie spodziewałem się takiego czasu pracy na baterii (zegarek dostałem) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi