Skocz do zawartości
Dell

rom [G2] RESURRECTION REMIX Nougat v5.8.2 - 20170224 d802 Official

Rekomendowane odpowiedzi

pepe444

Udało się wgrać stock LP, duża ulga. Po chwilowym zachwycie tym "wypasionym" RR, jednak za bardzo przeszkadzały mi wady, przede wszystkim bateria kiepsko trzymała, na standby szybko wciągało procenty (3-4%/h), SOT też około 1h mniej, niż na LP. Aparat na stocku to jednak inna klasa, niby ten w RR robił niezłe zdjęcia, ale jak się porówna podobne sceny, to widać, że zdjęcia są jakieś takie brudne, zamglone, miejscami nieostre, ze stocka całkiem inna jakość. Z aparatem jeszcze dałoby się żyć, ale w komplecie z pozostałymi wadami to już było uciążliwe. Co jakiś czas zamulenia, takie na sekundę-dwie, czasem jakieś ustawienie zmieniło się "samo", w niektórych aplikacjach pojawiały się drobne bugi, których na stocku nie ma, ewidentnie wynikające z ROMu, a nie z samej aplikacji. Częste rozłączanie wifi przy zgaszonym ekranie, przełączanie między wifi i danymi komórkowymi ślamazarne, czasem wifi nie chciało się samo połączyć, trzeba było wyłączyć i włączyć (to akurat tylko z moim domowym routerem, ale stock nie ma takich problemów). Kulawa obsługa futerału z okienkiem. Dźwięk muzyki gorszej jakości i cichszy niż na stocku, chociaż dźwięk rozmów głośniejszy, to akurat mi się podobało. Czcionka ładniejsza na stocku, bardziej czytelna, taka jakby lepiej wygładzona. Szybkość i płynność działania podobna, RR czasem wydaje się płynniejszy, jeśli nie zamula, ale to głównie interfejs użytkownika działa płynniej, bo np. edycja i zapis wideo w apce Quik od GoPro szybciej działa na stocku, wyświetlanie "ciężkich" stron w Chrome też szybciej działa na stocku. LP też czasem zamuli z powodu wycieku pamięci, restart pomaga, na RR restart pomaga albo nie, czasem pomaga wipe cache, ale też niekoniecznie, albo na krótko. I jeszcze na smartwatchu Sony na RR mam bardzo małą czcionkę, czasem trudno przeczytać, a tego się nigdzie nie ustawia, sam bierze jakąś czcionkę z systemu. Kolejna wada to SMSy class 0 (czyli takie bezpośrednio na ekran) często pojawiają się dopiero po odblokowaniu ekranu, wcześniej nie wiadomo, że coś przyszło (w robocie czasem dostaję takie powiadomienia i to dla mnie ważna funkcja, zacząłem nerwowo zaglądać do telefonu co jakiś czas, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nic nie było).

No i chyba brak szans na aktualizację. To jednak wolę ROM, na którym telefon jest w pełni sprawny. Dopóki wszystkie moje aplikacje jeszcze na nim działają, to nie ma sensu przechodzić na coś gorszego, tylko dlatego, że jest nowsze i ma milion "opcji", których do niczego nie potrzebuję.

Edytowane przez pepe444

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi