Skocz do zawartości
derkas

"Nie zarejestrowano w sieci" virgin

Rekomendowane odpowiedzi

derkas

Witam,

Mój problem polega na tym, że na nowej karcie virgin mobile gdy chcę gdzieś zadzwonić dostaje taki właśnie komunikat (zasięg jest). Stara karta plusa działa bez problemu. W opcjach wyboru sieci mam 3 sieci do wyboru tmobile, plus i orange. Nie mogę zalogować się do dwóch ostatnich ale mogę do tmobile, gdy loguję się do tej sieci to uruchamia mi się roaming i mogę normalne dzwonić. Na starym telefonie normalnie łączy się z siecią virgin i wszystko działa dobrze.

Telefon działa na androidzie 4.3, był kupiony poza polską, numer imei się zgadza.

Edytowane przez derkas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco

@@derkas

Po pierwsze virgin nie ma własnej sieci, bo jest wirtualnym operatorem. Jak widać korzysta z masztów tmobile. S3 to cwane urządzenie i "wie" co to roaming krajowy. Stary telefon tego nie wie i łyka co mu virgin zapoda. Puenta: nie wymyślaj problemów tam gdzie ich nie ma, tylko się wyedukuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    derkas

@@Tocco

Edukuję się dlatego zadałem to pytanie.

To znaczy, że teraz będę miał cały czas informację o tym, że jest uruchomiony roaming tak? Nie da się tego wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco

@@derkas

Jeśli zmienisz operatora na tmobile, plus lub orange to zniknie roaming krajowy, bo to są operatorzy, którzy mają maszty. Z playem jest różnie. Reszta to wirtualni. Zresztą co Ci przeszkadza literka R?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    derkas

@@Tocco

Nie przeszkadza mi tylko zastanawiałem się czy po prostu tak musi być. @ mówi teraz z kolei coś innego, że należy wgrać nowy soft. Kto ma więc rację?

Połączony post:

@

Kolega wyżej napisał, że tak jest ok, więc po co mam wgrywać soft? Według Ciebie to nie jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tocco

@@derkas

Jak sam napisałeś telefon masz spoza Polski więc zapewne oprogramowanie też "nie na Polskę" czyli nie XEO. XEO to ten "podtyp" danego oprogramowania, który jest na Polskę, ale nie dla konkretnego operatora. Zwykle zawiera ustawienia wszystkich (w momencie wypuszczenia oprogramowania) operatorów w Polsce, w tym wirtualnych + trochę innego lokalnego badziewia (crap). Telefon z takim systemem, po włączeniu, z automatu rejestruje się w sieci karty sim. Ale jeśli masz system np. na Cypr czy Hiszpanię, to może nie mieć akurat technicznego info o virgin w Polsce. O podstawowych operatorach musi. Stąd pośrednictwo czyli roaming krajowy. Dlatego niektórzy tego pilnują. Ja jestem w sieci plus więc mi to wisi. Jak wgrasz system z XEO to problem zapewne zniknie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi