Skocz do zawartości
matek14231

Przeostrzony obraz w LG G3

Rekomendowane odpowiedzi

rezok

Sharpness mod trochę pomaga 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

Ja na fulmics wyłączam shappermod i jest bardzo dobrze. Wiem nie wszyscy lecą na customach. Ale powiem wam, że mi to nie przeszkadza. Wręcz czasami przeciwnie, bardzo ładnie wygląda oglądając zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszej kolejności pozbyłem się tego oversharpeningu.  Wygląda to koszmarnie. Ludzie którzy twierdzą że z nim jest ok prawdopodobnie nie widzieli ekranu 2k bez tego "dodatku".  Przy tej rozdzielczości nie są potrzebne żadne sztuczne wyostrzenia i tyle w temacie      

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

@up Kwestia gustu i nie narzucaj inny Twojego zdania. Mi tez to sie podoba. Swoja droga zajmuje sie obróbką fotografii i po przeskalowaniu do niższej rozdzielczości zawsze traci sie detale, i takim wyostrzeniem można poprawic szczegóły, i zawsze stosuje wyostrzenie w fotografii. Pewnie dlatego lubie wyostrzony obraz. Dodam ze mam ostry wzrok i wyczulony na kolory bo profesjonalnie zajmuje sie grafiką. Jedni lubia wyostrzenie i sie ciesza a inni maja problem...zostaje modowanie systemu aby ulżyć sobie w cierpieniu zamiast przyczepiac sie ze inni nie widzieli 2k bez wyostrzenia. Druga sprawa to LG deczko przedobezylo z wyostrzeniem ale i tak jest dobrze.

Wysłane z mojego LG-D855

Edytowane przez marcinb24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja piszę że do 2k nie trzeba sztucznie podbijać detali a ty o fotografii i niższej rozdzielczości. Co ma piernik do wiatraka? Rozumiem że przy niższej rozdzielczości można uzyskać tym efektem trochę detali, ale my mamy ekran 2k upakowany w 5,5 cala. Widziałeś na innych ekranach 2k takie zabiegi? W G4 zrezygnowano z oversharpeningu. Pozdrawiam

Edytowane przez sparks2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

TO co zrobiło LG w G3 to jakaś paranoja - totalnie tego nie rozumiem. Całe szczęście idzie to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi