Skocz do zawartości
radokizi

Ładowarka samochodowa do Spicy - za słaba?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy ktorys z kolegow zwrocil uwage na zachowanie sie baterii podczas dluzszej jazdy samochodem z nawigacja?

Chodzi mi o fakt rozladowywania sie baterii pomimo podlaczonej wciaz ladowarki. Tak jakby prad byl za maly pomimo niby standartowych 500mA ladowarki.

Jakie uzywacie ladowarki samochodowe i czy wystarcza ich prad?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubik

Może napisz jakiej ty używasz? Ja planuje zakup więc dobrze byłoby wiedzieć których unikać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

500 mA to troszkę za mało, optymalnie to 1000mA ewentualnie 800mA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    500 mA to troszkę za mało, optymalnie to 1000mA ewentualnie 800mA

A niby MicroUSB mialo byc jako standart i 500mA mialo wystarczac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubik
    Czy ja wiem... Te 500mA wzięło się chyba stąd, że porty USB w komputerach mają standardowo takie parametry. A często zdarza się, że one właśnie nie wyrabiają jak się podłączy coś "prądożernego" - np. miałem kiedyś taką zewnętrzną kartę dźwiękową Creative'a podłączaną przez USB - niestety po podłączeniu jej do laptopa dźwięk z niej płynący czasem trzeszczał. Okazało się, że te 500mA nie dawało odpowiedniej ilosci prądy gdy karta była mocniej obciążona, np. po włączeniu efektów (a karta nie miała własnego zasilania - wg producenta powinno starczyć to z USB).

Pytanie więc, czy to wystarcza do naładowania baterii o pojemności 1500mAh bo taką ma i5700...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esc

Jak unia przewalczyla ten standard to od razu pomyslalem sobie wlasnie o tym co sie stanie jak jakies urzadzenie bedzie juz potrzebowalo wiecej. Bo do tej pory przynajmniej dla laika bylo wiadomo ze skoro wtyczka pasuje to podlaczam swoja ladowarke a teraz za niedlugo przyjdzie sie nam jeszcze zastanawiac patrzac na naklejke czy ten prad wystarczy czy za malo.

Co do 500mA to z jednej strony to jest sporo i ciezko powiedziec aby telefon nawet podczas nawigacji az tyle zarl (nie sprawdzalem) a z drugiej strony cos w tym moze byc w sumie G1 podlaczony przez usb do kompa laduje sie ladnych pare godzinek. Niemniej podejrzewam iz nastepna generacja nowych wydajniejszych prockow juz bedzie potrzebowala ponad ta granice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupiłem orginalną od noki:) samsungowej orginalnej nie mogłem znaleźść i hula jak trzeba prz korzystaniu z nawigacji przez kilka godzin telefon potrafi się naładować do pełna z prawie pustej bateri w tym czasie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ja kupiłem orginalną od noki:) samsungowej orginalnej nie mogłem znaleźść i hula jak trzeba prz korzystaniu z nawigacji przez kilka godzin telefon potrafi się naładować do pełna z prawie pustej bateri w tym czasie.

pozdrawiam

A jaki ma prad ladowania? Mozesz zczytac z niej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A jaki ma prad ladowania? Mozesz zczytac z niej?

Moge ale dopiero jutro, i wtedy dam ci znac jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuvok

ładowarki sieciowe samsunga mają 0,7A przy 5V, więc ten 1A i więcej to trochę przesada, można szybko zniszczyć baterię

są chyba tylko 2 ładowarki nokii z micro usb - zwykła DC-6 i ze zwijanym kablem DC-10

DC-6 ma 550mA przy 5V, a dla DC-10 znalazłem takie dane: 4,75-5,2 V,.1.200-1.500mA

moim zdaniem DC-10 ma za duży prąd ładowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi