Skocz do zawartości
radokizi

Ładowarka samochodowa do Spicy - za słaba?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie, jesli bym kupil ta ladowarke

2125 ORYG. NOWA ŁADOWARKA NOKIA DC-6 DC6 6500 N97 (1179582132) - Aukcje internetowe Allegro

lub ta

Ładowarka sam. Motorola P513 E8 V8 V9 U9 Q9 (1194363721) - Aukcje internetowe Allegro

to czy potrzebuje do nich cos jeszcze dokupic tak aby pasowaly do Spicy????

A moze po prostu ktoras z tych kupic????Tylko nie wiem czy One maja odpowiednia moc.

http://allegro.pl/item1187659270_atx_lad_samochodowa_i8910_i5700_i7500_s8300.html

lub ta

http://allegro.pl/item1189959850_ladowarka_samochodowa_hq_samsung_i5700_galaxy.html

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Edytowane przez Feniks1983

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zastanawiam się nad tym: ladowarka ZASILACZ SAMOCHODOWY usb IPOD mp3 IPHONE (1204826190) - Aukcje internetowe Allegro

małe i uniwersalne do prawie każdego telefonu... tylko dokupie jeszcze dłuższy kabel USB bo ten co dają do Spicy jest za krótki żeby sięgnął uchwytu na szybie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ja zastanawiam się nad tym: ladowarka ZASILACZ SAMOCHODOWY usb IPOD mp3 IPHONE (1204826190) - Aukcje internetowe Allegro

małe i uniwersalne do prawie każdego telefonu... tylko dokupie jeszcze dłuższy kabel USB bo ten co dają do Spicy jest za krótki żeby sięgnął uchwytu na szybie ;)

Upewnij sie tylko jaka to ma moc wyjsciowa bo rozne kraza wiesci w tym temacie......mysle ze sprzedawca bez problemu odpisze Ci na pytanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jaką ma mieć moc?

Napięcie wejściowe 12 - 24V.

Napięcie wyjściowe 5.0V 1000mA

a Spica potrzebuje chyba 5.0V i 750mA przy nawigacji, i 500mA przy ładowaniu bez aktywności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Znalazłem ładowarke samochodową, pisze na niej napięcie wyjściowe 5-10V, nic więcej o niej nie wiem. ..... Do sedna :

Czy można jakimś testem, menu serwisowym sprawdzić jakim prądem jest ładowany telefon ?

Wiem, że w starszych telefonach typu k800 można było uruchomić odpowiedniego "elfa" Stanby mode który bardzo fajnie radził sobie z wyświetlaniem takich ciekawych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalujcie sobie taki oto program:

icon?pkg=com.eolwral.osmonitor&h=HsoZfDzT9tOS Monitor by eolwral

50,000 downloads, 2118 ratings (4.5 avg)

Free rating9.png

W zakładce "Misc" zobaczcie co jest pokazywane w sekcji baterii, po podłączeniu telefonu do ładowarki samochodowej: "AC Power" czy "USB Power"?. Podejrzewam, że jeżeli jest to "USB Power" to telefon nie ciągnie więcej niż 500mA, nawet, jeżeli wydajność nominalna ładowarki pozwala na przekroczenie tej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do mnie leci oryginalna samsunga, niestety poczta jutro nie pracuje także odbiorę w poniedziałek najwcześniej i dam znać jak się sprawuje:) ok 42zł z wysyłką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flyfly

Ostatnio miałem dylemat jaką ładowarke kupić. Oryginalna samsunga u mnie po 50zł, allegro 30 + przesyłka. Szukałem jakiś innych ewentualnie jakieś szajsy mogłem kupić za 12zł. Kumpel mi pożyczył jakąś ładowarke microUSB tanią i raz ładowała raz nie i wkońcu padła - generalnie nie opłaca. Ostatecznie kupiłem produkt z logiem Careffour za 15 zł, a mianowicie rozgałeźnik który się wkłada do zapalniczki i mamy z tego wyjście 12V i wyjście usb max 2A. Do tego kabelek i sprawuje się znakomicie, na włączenej nawigacji w bardzo dobrym tempie naładował baterie do full, żadnych problemów, a do tego produkt wygodny i świetnie wykonany, jak coś firmowego, jakaś regulacja kąta i przykręcanie do wejścia tak aby łagodnie wchodziło a później dobrze się trzymało, lampeczka itp. No i mam uniwersalne usb.... :rolleyes: Także polecam, chciałem zaoszczędzić kase i myślałem, że kupuje jakąś tandete za 15 zł a tu miłe zaskoczenie :)

btw. U mnie w Tarnowie w nowo otwartym Media Markcie za 30zł jest oryginalna ładowarka samsunga micro usb więc jak macie u siebie MM to nie kombinować z allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatecznie kupiłem produkt z logiem Careffour za 15 zł

mógłbyś zamieścić zdjęcie? może się przydać innym :)

Co do MM to trochę zbiłeś - stwierdziłem, że tam i tak będzie dużo drożej więc nawet nie sprawdzałem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi