Skocz do zawartości
radokizi

Ładowarka samochodowa do Spicy - za słaba?

Rekomendowane odpowiedzi

yanusz

Jak Wy podłączacie ładowarki od Nokii do Samsunga ? przecież to zupełnie inny standart wtyczek. Micro USB jest i tak za duża do Samsunga :zakrecony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panów a:/ :)

Do naszego galaxy i5700 najlepiej żeby prąd ładowania z samochodowej ładowarki był identyczny z tym co jest na sieciowej czyli 0,7 A

Na dzień dzisiejszy znalazłem tylko jedną ładowarkę samochodową spełniającą powyższe wskazanie i jest to oryginalna ładowarka samsunga symbol CAD300UBEC - koszt zakupu od 30 do 40 pln

Pozdrawiam :kijemgo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jerryy

U mnie występowało coś takiego: kupiłem właśnie pierwszą z brzegu ładowarkę do samsunga (byle się wtyczka zgadzała) i w samochodzie okazało się, że ładuje (ok) ale jak załączysz GPS to nie widzi satelit, dopiero po odpięciu kabla zobaczył. Kupiłem oryginalną dedykowaną pod ten model i wszystko pracuje jak należy (GPS też).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza z brzegu ładowarka typu "kostka" za 3 zł :) nie polecam zdecydowanie :) w najlepszym przypadku, najbardziej prawdopodobne przepalenie bezpieczników ładowarki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny objaw z GPS (nie łapał satelitów) na z G1 i jakąś tam ładowarką. Tak więc, nie polecam tanich ładowarek samochodowych. Dodatkowo mogą przenosić różnego rodzaju zakłócenia zasilania, co często skutkuje uszkodzeniem układu ładowania w telefonie.

Nie ma co oszczędzać na ładowarce... Te 10-20 zł oszczędności może uśmiercić telefon...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od Nokii się nadaje, ale ma troszkę za słaby prąd ładowania i powoli ubywa baterii pomimo podłączenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jerryy
    od Nokii się nadaje, ale ma troszkę za słaby prąd ładowania i powoli ubywa baterii pomimo podłączenia

taki sam efekt uzyskasz gdy podłączysz telefon kablem USB dostarczonym przez producenta do radia samochodowego, które ma wejście USB - też będzie się ładował, będzie widział satelity, ale przy pracy GPS nie nadąży z dostawą prądu na odpowiednim poziomie i w efekcie bateria będzie się rozładowywała (wolniej niż bez podpięcia, ale jednak) - przerabiałem to ;) polecam oryginalną ładowarkę

Edytowane przez jerryy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas

Ja posiadam ładowarkę samochodową z Nokii o prądzie ładowania 800mA, myślę że będzie ok, na razie telefon cały czas leży w serwisie także nie sprawdzę.

Aby podłaczyć ładowarkę z Nokii trzeba zaopatrzyć się w taki adapter :)

http://www.allegro.pl/item990219952_100_oryginal_nowy_adapter_nokia_ca_146c.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

20zł + przesyłka, troszkę drogo, a jak by podłączyć kablem USB + adapter do gniazda zapalniczki?? testował ktoś takie rozwiązanie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi